20.04.2024, 18:15

Kolejny krok do tytułu - Leicester vs. Chelsea

dodał: Gretz 28.04.2015 10:42 źródło: własne/whoscored
Luton

Podopiecznym Jose Mourinho brakuje już tylko dwóch zwycięstw do zdobycia pierwszego od 2010 roku tytułu. Pierwszy z dwóch kroków Chelsea może postawić już w najbliższą środę w zaległym meczu z Leicester City.

Ostatnie mistrzostwo Chelsea wywalczyła w sezonie 2009/2010 pod wodzą Carlo Ancelotti'ego. Wówczas klub z zachodniego Londynu triumfował także w Pucharze Anglii i był to pierwszy w historii klubu wywalczony dublet.

W ostatnich tygodniach Leicester City odnotowuje znakomitą serię czterech zwycięstw z rzędu, które pozwoliły się tej ekipie wydostać ze strefy spadkowej. Niewątpliwie gracze "Lisów" będą chcieli tę udaną passę podtrzymać.

W ostatnim meczu Leicester City pokonało 1:0 Burnley i awansowało na 17. pozycję w Premier League. Do przerwy był bezbramkowy remis, zaś w drugiej odsłonie Michael Duff strzelił sobie gola samobójczego.

Jak się potem okazało było to jedyne tego dnia trafienie i ostatecznie podopieczni Nigela Pearsona triumfowali 1:0 i zainkasowali bardzo ważny komplet trzech punktów, który pozwolił wydostać się ze strefy spadkowej.

Kibice "Lisów" niewątpliwie będą liczyć na piątą wiktorię z rzędu, ale dopuścić do tego nie będą chcieli jednak gracze Chelsea, dla których to zaległe spotkanie jest bardzo ważne w kontekście walki o mistrzostwo.

W ostatniej kolejce podopieczni Jose Mourinho mierzyli się z Arsenalem w szlagierowych derbach Londynu. Ostatecznie na Emirates Stadium bramki nie padły i obie drużyny podzieliły się między sobą punktami.

To sprawia, że zespół ze Stamford Bridge utrzymał 10-punktową przewagę nad Manchesterem City i Arsenalem. Ewentualne zwycięstwo nad Leicester City pozwoli odskoczyć reszcie stawki na dystans już 13 oczek.

W rundzie jesiennej Chelsea przed własną publicznością pokonała 2:0 Leicester City. Wówczas do przerwy był bezbramkowy remis, natomiast w drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Diego Costa i Eden Hazard.

W sezonie 2011/2012 obie drużyny mierzyły się ze sobą raz w 1/4 finału Pucharu Anglii. Wówczas Chelsea rozbiła Leicester City 5:2. W tym meczu na listę strzelców wpisał się m.in. 2-krotnie Fernando Torres.

Przypuszczalne składy:

Leicester (3-5-2): Schmeichel; Morgan, Huth, Wasilewski; Konchesky, King, Cambiasso, Drinkwater, Albrighton; Vardy, Ulloa

Chelsea (4-2-3-1): Courtois; Ivanović, Cahill, Terry, Filipe Luis; Matić, Ramires; Willian, Fabregas, Hazard; Drogba

rtata29.04.2015 21:50

no i narazie w plecy ale jak mamy długo mieć farta.Ani jednego strzału, znowu Drogba z przodu nic nie dający do gry .Ogromny szacun dla Niego ale jak by sam powiedział że ma już dość to by wszyscy odetchneli.Kiedy Cuadrado dostane szanse jak nie w takich meczach.Nasz biegający Willian powie mu ktoś że gra sie do przodu także ,amoże przedewszystkim .dobra 2 połowa oby lepsza

krzysiek950629.04.2015 18:18

gramy z drużoną zktórą powinniśmy co najmniej poakzać kto tu rządzi chciałbym zobaczyć chcesle grającą jak mistrzowie a nie asekuracyjnie niech hazard mam troszke miejsca i wolności a i młody ktoś wreszcie zagra

Arty29.04.2015 17:00

C+ olało murinho i nie puszczają meczu nie ma się co oszukiwać chelsea to nie man utd zeby puszczali mecze nawet jak grali na 7 miejscu w zeszłym sezonie

ErroR29.04.2015 16:18

A więc mam nadzieje że piłkarze Chelsea jadą mocno zmotywowani zdobyciem ważnych 3 pkt, które dadzą niemalże mistrzostwo.

kakuta4429.04.2015 09:52

powrót Diego czy Loica wydaje sie kluczowy, Eden zrobi swoje wiian tez w gazie , ale ktos z przodu szybki zwrotny by sie przydal

Kasztan2328.04.2015 22:17