26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Chelsea tu, Chelsea tam

dodał: Rasheed 31.08.2015 09:44 źródło: chelseafc.com

Wiele razy podkreślano już, że chociaż Chelsea wypożycza znaczną liczbę graczy, klub nieustannie trzyma rękę na pulsie, przyglądając się poczynaniom zawodników, którym przyświeca wspólny cel - powrócić w przyszłości na Stamford Bridge.

"The Blues" pragną również, aby poczynań swych ulubieńców świadomi byli także kibice ekipy ze Stamford Bridge, dlatego też oficjalna klubowa witryna dokonuje przeglądu boiskowych wydarzeń, wskazując graczy Chelsea, którzy grali w tym tygodniu w swoich tymczasowych zespołach.

Przegląd wypożyczeń

Nathan Ake
rozegrał swój pierwszy mecz dla Watfordu. Holender rozegrał 90 minut spotkania z Preston w ramach Capital One Cup jako lewy obrońca. Niestety, "Szerszenie" przegrały ten mecz i odpadły z pucharu na bardzo wczesnym jego etapie.

W tym samym turnieju zagrał również Christian Atsu, który wyleczył już kontuzję. Ghańczyk spędził na boisku 77 minut i dał się we znaki ekipie Hartlepool. Atsu trafił w poprzeczkę i miał udział przy dwóch golach Juniora Stanislasa. W kolejnej rundzie Bournemouth zmierzy się z pogromcą Watfordu, Preston.

W trakcie weekendu z Serie A oko w oko stanęli dwaj wypożyczeni z Chelsea gracze - Juan Cuadrado w barwach Juventusu i Mohamed Salah w barwach Romy. Kolumbijczyk i Egipcjanin spędzili razem na boisku zaledwie...dwie minuty, bo Cuadrado wszedł na plac gry dopiero w minucie 75, a Salah dwie minuty później murawę opuścił. Do "osiągnięć" Egipcjanina zaliczyć należy wystawienie dobrej piłki Miralemowi Pjanicowi, po którego strzale futbolówka wylądowała na poprzeczce. Ostatecznie Roma zwyciężyła 2:1.

Marko Marin zadebiutował w Trabzonsporze wchodząc na boisko w drugiej części spotkania. Jego ekipa zwyciężyła swoje spotkanie, natomiast inny gracz Chelsea, Kenneth Omeruo, wystąpił w barwach Kasimpasy od pierwszej minuty, ale jego klub uległ Genclerbirligi.

W środku tygodnia Mario Pasalic przyczynił się do zwycięstwa Monaco nad Valencią w stosunku 2:1, chociaż ostatecznie nie pozwoliło to klubowi z Księstwa na wyeliminowanie "Nietoperzy". Wczoraj Monaco zmierzyło się z mistrzem Francji, Paris Saint-Germain i przegrało aż 0:3. Pasalic wszedł z ławki na końcową fazę tego meczu.

Dwóch graczy Chelsea wpisało się na listę strzelców w meczu Vitesse Arnhem z Cambuur. Wywalczony przez Nathana rzut karny wykorzystał Lewis Baker, który później, stojąc przed kolejną szansą na gola z jedenastu metrów, pomylił się trafiając w poprzeczkę. Na listę strzelców wpisał się też Dominic Solanke, który wszedł z ławki i ustalił wynik spotkania na 4:1. Isaiah Brown zaliczył tylko końcówkę spotkania.

Także Todd Kane odniósł zwycięstwo na holenderskich boiskach. Ustawiony na prawej stronie defensywy NEC Nijmegen, Anglik był świadkiem zwycięstwa swojego klubu nad Willem II. NEC traci w tej chwili punkt do siódmego w tabeli Vitesse.

W Belgii, Saint-Truiden uległo Leuven w stosunku 1:0. Bekanty Victorien Angban rozegrał w tym spotkaniu 80 minut, nim zmienił go Jhoao Rodriguez. Z kolei Matej Delac zanotował czyste konto w meczu Sarajewa z Rudar. Jego ekipa zwyciężyła 2:0 i zajmuje obecnie czwartą pozycję w ligowej tabeli.

Marco van Ginkel rozegrał pełne 90 minut w barwach Stoke City, które, po czerwonych kartkach dla Affelaya i Adama, uległo na własnym boisku ekipie West Bromwich Albion. Holender wystąpił jak na razie we wszystkich meczach "Garncarzy" w tym sezonie.

Middlesbrough zanotowało udany tydzień wygrywając w jego środku z Burton w ramach Capital One Cup (Tomas Kalas rozegrał pełne spotkanie) i pokonując w lidze Sheffield Wednesday (Kalas przesiedział na ławce rezerwowych).

W League One, podobnie jak ich nieco bardziej znani koledzy w Serie A, naprzeciw siebie stanęli Alex Davey i Jordan Houghton. Davey rozegrał całe spotkanie w barwach Peterborough, podczas gdy Houghton tylko 45 minut dla Gillingham; jego strzał z pierwszej połowy został obroniony przez bramkarza. Dwaj absolwenci Akademii Chelsea są już jednak poza rozgrywkami Capital One Cup. Houghton rozegrał 78 minut przegranego 2:0 z Birmingham spotkania, a Davey rozegrał cały mecz przeciwko Charlton, który Peterborough przegrało 4:1.