20.04.2024, 18:15

Pewne zwycięstwo nad Walsall

dodał: admin 23.09.2015 22:36 źródło: własne
Brentford

Ramires, Remy, Kenedy i Pedro - ci piłkarze zapisali się na liście strzelców w dzisiejszym meczu Capital One Cup z Walsall. Trzecioligowy zespół odpowiedział jednym trafieniem a to oznacza awans Chelsea do kolejnej rundy tego turnieju...

Mimo zapowiedzi wystawienia silnej jedenastki, Jose Mourinho dał odpocząć takim piłkarzom jak Hazard, Oscar czy Pedro (ostatecznie pokazał się w końcówce spotkania) - dzięki temu pełen debiut zaliczył m.in. Kenedy, który dziś pokazał się z bardzo dobrej strony.

To właśnie Brazylijczyk był bardzo aktywny od samego początku spotkania: za asystę przy bramce dziękować mógł mu Ramires, który zdobył gola otwarcia tego meczu już po 10 minutach od pierwszego gwizdka. Kenedy uciekł do boku boiska, aby odnaleźć swojego rodaka dobrym dośrodkowaniem, które ten skierował prosto do siatki.

cztery minuty przed przerwą Chelsea zdobyła drugiego gola. W tę akcję zaangażowany był Ramires, który obsłużył piłką Loica Remy'ego a ten z pierwszej piłki pokonał goalkeepera gospodarzy, Neila Etheridge'a.

Tuz przed przerwą rzut wolny wykonywało Walsall - były gracz Chelsea Milan Lalkovic posłał potężną rakietę w stronę bramki Begovica, Serb piąstkował piłkę do boku, gdzie dopadł ją James O?Connor który przy sporej dawce szczęścia skierował ją do siatki.

Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 1:2, na szczęście od początku drugiej połowy aktywność zachowała Chelsea. Trzy niezłe szanse miał Radamel Falcao, ostatecznie jednak nie wykorzystał żadnej z nich, choć raz O?Connor po jego uderzeniu wyczyścił futbolówkę z linii bramkowej.

Dwubramkową przewagę Chelsea na powrót przywrócił dopiero Kenedy. Piłkę na własnej połowie odebrał rywalom Obi Mikel i podał ją do Loftusa-Cheeka, który przerzucił ja do Brazylijczyka a ten posłał ją do bramki między nogami goalkeepera gospodarzy.

Walsall mogło odrobić straty dzięki jedenastce, jednak sędzia zignorował protesty piłkarzy gospodarza którzy domagali się jedenastki po zagraniu piłki ręką w polu karnym Chelsea.

Gwoździem do trumny Walsall okazała się akcja Pedro, który minąwszy kilku obrońców rywali ustalił wynik spotkania na 4:1.

lololo24.09.2015 08:05

Dobra gra młodych zawodników z przodu gdy zostali ściągnieci to nasza gra osłabła a drużyna się cofnęła za bardzo .

coś czuje , żę zimą będziemy szukać bocznego obrońce bo Iva gra cały czas słabo a Baba jest młody i chyba potrzebuje sporo czasu by wejść na odp poziom. Wczoraj moim zdaniem zagrał słabo , słabe pojedynki jeden na jeden , kilka strat i chyba tylko jedne dośrodkowanie w pole karne było dobre i to te po ziemi do Falcao

Gece2224.09.2015 07:16

Ivanović zagrał słabo, czyli nic nowego. Baba też nic specjalnego nie pokazał, miał trochę strat, ale to dopiero jego drugi mecz. W pierwszym grał bardzo dobrze. A z Falcao to nie wiem czy jeszcze coś w ogóle będzie.

ashleycole324.09.2015 00:19

Tak powinno być !

fabs4costa1923.09.2015 23:01

Ivanovic nie radził sobie nawet z 3 ligowcami, za to Rahman zagrał świetne spotkanie, powinien go zastąpić w lidze. Do tego Loftus, Kenedy i Pedro dobre spotkanie. Szkoda tylko, że Falcao chyba na dobre zapomniał jak się gra...

BlueIsTheColourrr23.09.2015 22:46

Bardzo przekonujące zwycięstwo , szkoda tej bramki , kolejny mecz na o to byłoby coś :)