26.03.2024 16:15

St. James wciąż niegościnne: wyszarpany punkt

dodał: admin 26.09.2015 20:18 źródło: goal.pl
Chelsea v Newcastle

St. James w ostatnich sezonach nie przynosi szczęścia Chelsea, nie inaczej było dzisiaj. Newcastle prowadziło 2:0 jeszcze na 10 minut przed końcem spotkania, na szczęście do boju ruszyli rezerwowi gracze The Blues, dzięki którym londyńczycy wyszarpali choć jeden punkcik...

Choć gospodarze przystąpili do pojedynku jako drużyna ze strefy spadkowej, od początku pojedynku grali niezwykle ambitnie. Momentami Sroki przejmowały inicjatywę, stwarzając kilka groźnych akcji. Tak było choćby w 28. minucie, gdy najpierw Asmira Begovicia próbował zaskoczyć Ayoze Perez, a chwilę później Daryl Janmaat.

To właśnie Perez otworzył wynik pojedynku w 42. minucie. Vurnon Anita dograł piłkę w pole karne do Hiszpana. Choć był asekurowany przez dwóch obrońców, zdołał przyjąć piłkę i umieścić ją tuż przy słupku.

Zapach sensacji zaczął unosić się nad St. James? Park od 60. minuty. Wówczas podopieczni Steve?a McClarena trafili do siatki po raz drugi. Tym razem Perez wcielił się w rolę asystenta. Po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego Georgino Wijnaldum urwał się spod opieki obrońcy i strzałem głową posłał piłkę do siatki.

Po drugim straconym golu The Blues mocno zabrali się do pracy, przejmując inicjatywę na boisku. Gola kontaktowego zdobyli ostatecznie w 79. minucie. Cudownym strzałem z 30 metrów wprost w okienko bramki Tima Krula popisał się Ramires.

W kolejnych minutach gracze Jose Mourinho mogli szybko doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka udała im się ostatecznie w 87. minucie. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Willian, ale żaden z jego partnerów nie zdołał jej przeciąć. To kompletnie zmyliło golkipera Newcastle.

Chwilę później bohaterem Chelsea mógł zostać Ramires, który oddał strzał głową po doskonałym dośrodkowaniu Williana. Bezbłędny był w tej sytuacji Krul. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a konto punktowe obu zespołów zasiliło jedno oczko.

Karko27.09.2015 15:08

Nasz pierwszy skład jest beznadziejny...
Musimy coś z nim zmienić, ivanović, fabregas to są do zmiany na ławke...

SerjTankian27.09.2015 12:26

Jak zwykle po tak żałosnym meczu jakiś komentarz do niego potrafię napisać dopiero następnego dnia... Nasza gra w pierwszej połowie woła o pomstę do nieba. Stracone bramki to ewidentnie błędy w obronie. Drużyna, która przed meczem z nami miała strzelone 3 bramki w lidze, trafia do naszej siatki dwa razy. No chyba nie tak to powinno wyglądać. Na plus zmiany. Williana i Ramiresa (!) widzę z Porto od pierwszej minuty.

bartels427.09.2015 09:49

Panowie to wszystko siedzi w głowach graczy. Nie będzie żadnego spadku! W końcu piłkarze się odblokują i znowu będziemy wymiatać :) Tylko pytanie kiedy to nastąpi i co trzeba będzie zmienić żeby to osiągnąć?

OrioN27.09.2015 09:18

chcialbym sie tylko owiedziec do ten umlmny Ivanovic robil w pierwszej 11?!

11krystian199627.09.2015 08:09

Jednak sie przeliczylem ale coz z nimi ostatnio w ogole nam sie ciezko gra wiec ten remis nie jest wcale zly bo przeciez odrobilismy 2 bramki. Ale jak niektórzy mysla ze będziemy walczyc o utrzymanie to sa w wielkim bledzie

przemas233327.09.2015 07:25

Nawet cieszy mnie ten remis.Nasi walczyli do samego końca meczu. ;)