26.03.2024 16:15

cześć

Zabójcza końcówka Chelsea: wygrana 4:0!

dodał: admin 24.11.2015 22:30 źródło: goal.pl

Chelsea wykonała plan dnia wygrywając na wyjeździe z Maccabi Tel Awiw 4:0. Izraelski zespół zmuszony był grać w osłabieniu ale o dziwo właśnie wtedy prezentował się lepiej. Chelsea dominowała w pierwszej połowie spotkania, ale to w drugiej zadała serię śmiertelnych ciosów. Bramki zdobyli Cahill, Willian, Oscar i Zouma.

Przebieg pojedynku nie był zaskoczeniem. The Blues dyktowali bowiem warunki gry, spokojnie rozgrywając piłkę. Posiadanie futbolówki po ich stronie sięgało nawet 66 procent czasu gry.

W dwudziestej minucie podopieczni Jose Mourinho przełożyli swoją przewagę na gola. Po centrze z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Gary Cahill. Jego strzał zdołał sparować przed siebie Predrag Rajković. Przy dobitce defensora był już jednak bezradny.

Szanse gospodarzy na nawiązanie walki z mistrzem Anglii zmalały niemal do zerwa w 40. minucie. Czerwoną kartkę za brutalny faul na Diego Coscie obejrzał bowiem Tal Ben Haim.

Po zmianie stron potyczka stała się bardziej wyrównana. Gospodarze częściej bowiem szturmowali pole karne angielskiej drużyny, oddając kilka bardzo groźnych strzałów. Taki stan rzeczy trwał do 73. minuty. Kapitalnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego tuż nad murem popisał się Willian.

Cztery minuty później było już 3:0. Abdul Rahman Baba świetnie dośrodkował na piąty metr do wbiegającego Oscara, który mocnym uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców.

Ostateczny cios The Blues zadali w doliczonym czasie gry. Po centrze z kornera najwyżej do piłki wyskoczył Kurt Zouma i zmusił bramkarza do kapitulacji.

krzysiek950625.11.2015 18:46

dobrze że jest ten wilian naprawde dziwie se joshe dlaczego ten costa caly czas gra to samo fabregas młodyc to już wogole nie wpuszcza a przeciez i kenedy i loftus grają bardzo dobrze

czarnakawa25.11.2015 17:41

Costa i Fabs bardzo słabi w tym meczu

przemas233325.11.2015 16:48

Oby ta wygrana więcej dała naszym motywacji i wiary w siebie,przed kolejnym meczem z kogucikami.

Karko24.11.2015 23:03

w przypadku gdy każdy beje miał 11pkt to liczą sie mecze bezpośrednie, które przegrywamy z porto, a wygrywamy z dynamo... porto przegrywa z dynamo więc nie mam pojecia kto jest pierwszy a kto drugi ;x