20.04.2024, 18:15

Hiddink: Dobra reakcja

dodał: admin 16.01.2016 19:57 źródło: chelseafc.com
Guus Hiddink

Guus Hiddink pochwalił reakcję swoich podopiecznych, którzy po stanie 0:2 potrafili ostatecznie wyprowadzić stan meczu z Evertonem do 3:3. Jak mówi, to dodatkowy punkt zarobiony przez Chelsea.

Jestem bardzo zadowolony z naszego ducha i postawy w tym meczu. Pierwsza połowa była wyrównana, bardzo taktyczna, w drugiej odsłonie tempo wzrosło. Straciliśmy dwie bramki z Evertonem, który jest bardzo dobra i nowoczesną drużyną. Kiedy przegrywasz dwiema bramkami to jest to ogromny cios.

Jestem zadowolony z postawy która pozwoliła nam wyrównać do 2:2. Pod koniec meczu znów straciliśmy bramkę, ale do ostatniej sekundy sięgnęliśmy po nasz cel
- mówił Guus Hiddink.

Oczywiście nie mogę być zadowolony ze straty goli, ale jestem bardzo zadowolony z postawy i ambicji mojego zespołu, przynajmniej zdobyliśmy wyrównanie. Everton to dobry zespół, ale z uwagi na to że przegrywaliśmy uważam ten wynik za zdobycie jednego punktu.

Wyrównująca bramka Johna Terry'ego została zdobyta ze spalonego.

Czasem takie sprawy w ciągu sezonu działaja na twoja korzyść, ale trzeba być uczciwym i przyznać, że to ofsajd. Dlaczego miałbym temu zaprzeczać? Oscar dotknął piłkę w momencie, kiedy Terry był na spalonym, ale strzelił piękną bramkę.

To stało się w ostatniej chwili, ale Everton celebrował swoja bramkę przez minutę, powiedziałem więc sędziemu, że musi ją dodać do doliczonego czasu gry. Miałem nadzieję, że coś się stanie i tak faktycznie było.

Z postawy na boisku było widać, że Chelsea weszła na swój poziom po utracie dwóch goli.

To frustrujące: chcemy dominować i kontrolować grę, ale Everton to jeden z najinteligentniejszych zespołów w Premier League, więc jest to trudne. Oczywiście przegrywanie 2:0 nie jest dobre, ale raz jeszcze chcę podkreślić reakcję zespołu. To dobra wróżba na drugą część sezonu.

11krystian199616.01.2016 22:31

może znowu by tak teraz Arsenal pokonać i zacząć w końcu wygrywać. Mądre słowa Hiddinka. Lecz właśnie szkoda że nie udało nam się trafić przy stanie 2-2 na 3-2

DudusLampard16.01.2016 22:15

Szkoda,że nie udało nam się strzelić tego trzeciego gola i dobić ich wcześniej.

Karko16.01.2016 21:52

dobra zacznijmy seryjnie wygrywać bo do 4 zespołu aż 14pkt...

macius816.01.2016 21:14

Podobają mi się wypowiedzi Hiddinka, nie owija w bawełnę, tylko mówi jak jest, brawo.

Smash16.01.2016 20:58