26.03.2024 16:15

Porażka z PSG, jest gol na wyjeździe

dodał: Widi95 16.02.2016 22:28 źródło: własne
Brentford

Chelsea przegrywa w pierwszym meczu 1/8 finału z PSG 1:2 i zachowuje szanse na odwrócenie losów dwumeczu w rewanżu na własnym stadionie.

Początek meczu był bardzo trudny dla graczy Chelsea. Drużyna PSG od samego początku zdecydowanie ruszyła do ataku i nie pozwalała przeciwnikom na opuszczenie własnej połowy boiska.

W 3 minucie swoją pierwszą interwencję w meczu zaliczył Thibaut Courtois, kiedy to obronił strzał zza pola karnego, który oddał Verratti.
Dwie minuty później dobrą akcję PSG niecelnym uderzeniem zakończył Lucas.
W 12 minucie mocno z rzutu wolnego strzelał Ibrahimovic, jednak piłka minęła bramkę Chelsea, a minutę później groźne prostopadłe podanie Maxwella w pole karne wyłapał Courtois.

The Blues cierpliwie się bronili i wyczekiwali na okazje do kontry. Ogromna szansa pojawiła się w 23 minucie, kiedy dobre dośrodkowanie w pole karne otrzymał Diego Costa i oddał strzał głową, a instynktownie i szczęśliwie interweniujący bramkarz rywali sparował piłkę na poprzeczkę.

Kolejna okazja pojawiła się w 26 minucie, ale po dobrym podaniu Pedro z prawej strony boiska w piłkę nie zdołał trafić Azpilicueta.

Na boisku w dalszym ciągu przeważali gracze PSG, którzy przeprowadzali kolejne groźne ataki.
W 33 minucie dobrą wrzutkę z prawej strony otrzymał Ibrahimovic, który oddał strzał głową, ale nie trafił w bramkę. Trzy minuty później przed szansą stanął Di Maria, jednak i on nie zdołał uderzyć celnie.

W 39 padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Po mocnym strzale Ibrahimovicia z rzutu wolnego piłka odbiła się od stojącego w murze Johna Obi Mikela i całkowicie zmyliła Thibaut Courtois, który nie miał żadnych szans na interwencję i piłka wpadła do siatki.

Po utracie bramki piłkarze Chelsea odważniej zaatakowali rywala chcąc odrobić straty jeszcze w pierwszej części spotkania. Kilka akcji zakończyło się dobrymi interwencjami obrońców PSG, jednak w doliczonym czasie gry The Blues dopięli swego i zdobyli wyrównującą bramkę za sprawą Obi Mikela, który po rzucie rożnym i dobrym zgraniu piłki przez Costę, mocnym strzałem z niewielkiej odległości pokonał bramkarza mistrzów Francji. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Początek drugiej części gry nie przyniósł większych zmian jeśli chodzi o postawę obu zespołów na boisku. Gracze PSG nadal przeważali i prowadzili grę, a The Blues wyczekiwali na okazje do kontrataków.

Dobrze między słupkami spisywali się obaj bramkarze, Trapp obronił w 49 i 52 minucie strzały Diego Costy, a Courtois poradził sobie w 51 i 53 minucie z uderzeniami Di Marii oraz Ibrahimovicia.

Mijały kolejne minuty, a na boisku nadal przeważali piłkarze z Paryża. W 61 minucie strzał Lucasa kolejny raz obronił Courtois, a trzy minuty później mocne uderzenie Matuidiego zostało zablokowane przez obrońców. W 67 minucie dobrze z rzutu wolnego strzelał Di Maria, jednak Thibaut Courtois popisał się kolejną kapitalną interwencją.

W 76 minucie w jednym z nielicznych ataków widzieliśmy piłkarzy Chelsea, jednak podanie z głębi pola do Oscara było zbyt mocne i zdołał on tylko musnąć piłkę butem.

W 78 minucie świetnym podaniem na wolne pole popisał się Di Maria, a wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Cavani zdobył drugą bramkę dla PSG po płaskim strzale między nogami bramkarza Chelsea.

Po ponownym objęciu prowadzenia mistrzowie Francji nie zwalniali tempa i cały czas atakowali bramkę The Blues. W 83 minucie strzał Marquinhosa został zablokowany, a uderzenie Thiago Silvy w 85 minucie było niecelne.
Swoją ostatnią okazję w tym meczu gracze PSG mieli w 91 minucie, ale po strzale Ibrahimovicia kolejny raz świetną obroną popisał się Thibaut Courtois.

W 92 minucie świetną okazję do wyrównania mieli piłkarze Chelsea, jednak mocne uderzenie Pedro trafiło tylko w boczną siatkę. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Kibice The Blues na pewno nie mogą być zachwyceni z tego jak przebiegała gra w tym spotkaniu. Chelsea była drużyną zdecydowanie słabszą, zepchniętą do defensywy przez odważnie i ofensywnie grający zespół PSG. Wielkie gratulacje należą się przede wszystkim Thibaut Courtois, który wiele razy uratował dzisiaj Chelsea przed utratą bramki. Dobrą grę pokazali również Baba, Pedro, Ivanovic i Willian.

Mimo takiego, a nie innego obrazu gry końcowy wynik meczu można uznać za zadowalający, gdyż pozwala on wierzyć w zwycięstwo mistrzów Anglii w tym dwumeczu. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko z nadzieją czekać na rewanż, który odbędzie się 9 marca na Stamford Bridge.

didiush18.02.2016 10:11

@onwlkp - odnosnie Hazarda to ma dokladnie takie samo zdanie, gosc juz myslami jest gdzie indziej i najwyzszy czas go spieniezyc i sprobowac sciagnac kogos innego

onwlkp18.02.2016 01:23

mecz jakiego moglismy oczekiwac.. dobre kontry, szczegolnie willian, baba, pedro na plus, widac u nich zaangazowane i chec gry. milo patrzec na takich zawodnikow. nie mozna tak od razu grac wiekszosci sezonu? co do minusow fabregas (szuka formy juz dlugo), courtois -to co mial bronic to bronil, nie byly to jakies parady, a druga bramka PSG to w zasadzie jego bramka, nie mam pojecia po co wychodzil do Cavaniego przy tak ostrym kacie,najwieksze rozaczarowanie to jednak Hazard.. nie wiem gdzie on jest myslami ale najpewniej nie w Chelsea. Moze juz mysli o Realu, PSG ? Z taka forma to tam tez nie pogra. Chlopak widocznie znudzony jest gra w Londynie juz. Dla mnie moze odejsc. Nie chcesz grac ? Wypad. Nikt nie bedzie za plakal tutaj za Toba.

Hexon0617.02.2016 18:31

Thibaut Courtois +/-(mógł się lepiej zachować przy drugiej bramce)
César Azpilicueta +
Branislav Ivanović -
Gary Cahill +/-
Baba Rahman +
John Obi Mikel +/-(tylko dlatego, że strzelił bramkę, reszta dno)
Cesc F?bregas +/-
Pedro +
Willian +
Eden Hazard +/-
Diego Costa -(jedna dobra sytuacja, reszta meczu dno, motanie się i słabe dryblingi, które zaraz były kasowane)
<br>
Oscar -

ashleycole317.02.2016 18:07

Luiz znów dał o sobie znać, widać, że nie zapomniał o byłych kolegach i nadal nie poprawił sie w pewnym aspekcie - mianowicie w kryciu w polu karnym ;P

HazardForever17.02.2016 15:40

Ważna bramka!

cocoJambo17.02.2016 01:37

Brawo, brawo! Nie jestem kibicem Chelsea i przed meczem przewidywałem jednostronny mecz i porażkę dwoma, a może więcej golami. Chelsea jednak zagrała o wiele lepiej niż przewidywałem, nawiązała walkę, pokazała hart ducha. Bardzo dobry mecz, który się przyjemnie oglądało. Chelsea nie ograniczyła się tylko do murowania i również wyprowadzała ciosy. Przy odrobinie szczęścia można było wywieźć remis, albo przy dużym szczęściu nawet wygraną. Trapp miał dzień konia. Jak zawsze Wasz bramkarz pokazał klasę, na plus jak dla mnie również na pewno Pedro i Willian. Według mnie każdy sympatyk Chelsea może być zadowolony. 1-2 to nie jest zły wynik na rewanż. Sprawa awansu jest otwarta i szczerze po tym co dzisiaj zaprezentowała Chelsea, dwa razy się ugryzę w jęzor zanim powiem, czy napiszę przed następnym meczem że PSG na pewno awansuje lub wygra. Jeszcze raz Brawo!

paawlak17.02.2016 01:26

to co mnie strasznie boli to pierd.... courtois !! wiem zaraz go będziecie bronić ale od bardzo długiego czasu mu sie przyglądam i dla mnie jest do dupy ,, dawidowi de gea mógłby buty czyścić zjyeb strasznie mnie wkur... mam nadzieje że nie tylko mnie

benq10r16.02.2016 23:24

Moja pierwsza wypowiedź po wielu lata bierności więc: cześć wszystkim!
Postaram się krótko :) Początek - świetny. Tak, wiem niby nie mieliśmy piłki... Tylko, że mistrzowsko wybroniliśmy się spod ich natarcia, od 15/20 min było koncertowo. Mieli swoje okazje, ale to my stwarzaliśmy te groźniejsze. Utrzymywaliśmy się przy piłce, szybko gasiliśmy co groźniejszy rajd, no i ten spokój w ataku. Miałem wrażenie, że mieliśmy więcej swobody niż z Newcastle, któremu strzeliliśmy 5 bramek.
Druga połowa zaczęła się niby ok. 50/55 min i nagle pozwoliliśmy się zamknąć w polu, niemalże nie wychodziliśmy. Oscar zamiast Hazarda? Facet był pełen sił, z Newcastle nie grał, a nie widziałem go ani razu z tyłu. Powinien zapindalać od końcowej do końcowej. Rozumiem, że Hazard miał dwie straty, z których mogło być groźnie, ale Mikel tak samo. Serio odwrócić się przy wolnym? Co on w podstawówce jest? Złap się za jaja stary i stój! (musiałem...). Zmiennik zmienił negatywnie jak na moje oko i już nie było gry.
Szanse są i to nie małe tylko, że nie widzę w naszych zawodnikach tego co zawsze gasiło rywali już na ich połowie :/

malco10016.02.2016 23:05

Cieżko ocenić taki mecz. Ja cieszę sie ze dalej jestesmy w grze i miejscami mi sie gra podobała. Wiadomo było ze tak bedzie wyglądał mecz. Na gorąco moge po prostu powiedzieć dla tych którzy chcą super ofensywnych meczy Chelsea (przy tych zawodnikach) ze to jest po prostu niemożliwe, gdybyśmy chcieli zagrać jak real w tym meczu, wierzcie ze byłoby o wieeeele gorzej. Zreszta ja nie narzekam zeby nie było. Dla tych co krytykowali Pedro (który zreszta mi tez nie pasował) po meczu z newcastle dzisiaj zagrał b. Dobry mecz wg mnie - o wiele lepszy niz Hazard. Diego Costa sory któryś raz to napisze, gościu jest super kilerem, w formie , ale proszę niech on sie nie kiwa bo po prostu tego nie potrafi, dzisiaj jeden z gorszych na boisku. Azpi pokazuje ze razem z Wilianem moze byc nasza nadzieja. Jakkolwiek to wyglądało liczę na nich i na super mecz w Londynie! Nie czytałem komentarzy ale zapewne znowu "oberwało sie " tez oscarowi. Mi sie wydaje ze Guus po prostu powinien troszeczke bardziej zaryzykować. Jedna zmiana seriously ?