20.04.2024, 18:15

Pożegnanie z LM. PSG znów lepsze

dodał: Widi95 09.03.2016 22:26 źródło: własne
Brentford

Chelsea w rewanżowym meczu 1/8 finału Champions League po raz drugi przegrywa z PSG 1:2 i żegna się z rozgrywkami.

Początek meczu przebiegał wyraźnie pod dyktando piłkarzy z Paryża, którzy o wiele częściej utrzymywali się przy piłce i przeprowadzali wiele groźnych ataków.

Strzały Di Marii w 6 i Ibrahimovicia w 10 minucie zostały zablokowane, ale w 16 minucie The Blues nie mieli już tyle szczęścia. Ibrahimovic obsłużył Rabiota idealnym prostopadłym podaniem z prawej strony, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

Po utracie bramki piłkarze Chelsea zaczęli częściej i odważniej atakować chcąc szybko odrobić straty.
Ta sztuka udała się w 27 minucie, kiedy po podaniu Williana, Diego Costa wygrał pojedynek z Thiago Silvą i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza. W meczu był remis, jednak wynik 1:1 nadal był korzystny dla graczy PSG, którzy w dwumeczu prowadzili 3:2.

The Blues po zdobyciu wyrównującego gola nie zwalniali tempa i nadal atakowali rywala.
Strzały Williana w 36 i Hazarda w 42 minucie obronił Trapp, a uderzenie Fabregasa w 40 minucie było niecelne. PSG odpowiedziało na to tylko słabą próbą Ibrahimovicia, z którą bez problemu poradził sobie Courtois.

W samej końcówce pierwszej części gry świetną okazję na drugą bramkę mieli The Blues, kiedy po strzale Costy z trudnościami interweniował Trapp, jednak Pedro nie zdążył do dobitki i piłka została wybita przez obrońcę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Początek drugiej części meczu niewiele różnił się od końca pierwszej, jednak w akcjach Chelsea nadal brakowało skutecznego ich wykończenia. Wiele ataków kończyło się niecelnymi podaniami, strzał Costy w 49 minucie został zablokowany, a uderzenie Pedro w 58 było niecelne.
Doskonałą sytuację The Blues mieli w 65 minucie, ale świetnie spisał się wtedy Trapp broniąc kolejno uderzenia Williana oraz Hazarda.

Później do głosu znów zaczęli dochodzić piłkarze PSG chcąc przypieczętować swój awans do kolejnej rundy rozgrywek.

W 62 minucie strzał Ibrahimovicia obronił Courtois, jednak pięć minut później nie miał już na to szans. Di Maria podał prostopadle z lewej strony do Ibrahimovicia, a Szwed z niewielkiej odległości pewnie umieścił piłkę w siatce, Była to niemal kopia pierwszej bramki dla Paryżan w tym meczu.

Przy wyniku 1:2 (2:4 w dwumeczu) z piłkarzy Chelsea wyraźnie zeszło powietrze, nie widzieli oni już szans na odwrócenie losów tej rywalizacji.

W 74 minucie strzał Di Marii obronił Courtois, minutę później z uderzeniem Fabregasa poradził sobie Trapp, tak samo jak po próbie Traore w 85 minucie.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i piłkarze Chelsea po raz drugi w tym dwumeczu przegrali z drużyną PSG, po raz drugi 1:2. Mistrzowie Francji byli w tej rywalizacji drużyną lepszą i zasłużenie awansowali do 1/4 finału Ligi Mistrzów. The Blues pozostaje w tym sezonie już tylko walka w rozgrywkach krajowych.

Chelsea - PSG 1:2 (1:1)
0:1 Rabiot 16'
1:1 Diego Costa 27'
1:2 Ibrahimovic 67'

17343 wyświetlenia | 52 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

onwlkp210.03.2016 21:06

@didiush, no coz czekajmy i mimo przyszlorocznej absencji w europejskich pucharach (to raczej bardzo prawdopodobne), wierzyc trzeba ze uda sie w kolejnych oknach transferowych odbudowac zespol...
@admin, takie pytanie, dlaczego "banujecie" ? czyzby moje poglady nie byly po drodze komus czy jak ? dzieki za wyjasnienie

didiush10.03.2016 16:34

@onwlkp - nie wybielam Jose, ale wczesniej kolo kwietnia mowil, ze przekazal liste zawodnikow, ktorych potrzebuje. jesli pozniej mowil, ze jest zadowolony, to zapewne nie dostal zgody na transfery ;) widac to zreszta po pochopnych i nie przemyslanych ruchac transferowych pod koniec okienka. to jest wlasnie to co mowisz dalej: "Sztab odpowiedzialny za transfery w tym klubie jest totalnie skompromitowany" - Ci ludzie sie do niczego nie nadaja. sprzedajemy mistrza swiata i kupujemy kwadrata. nasze transfery oprocz Fabregasa i Diego w ostatnich 2-3 sezonach byly marne. super, ze sprzedalismy za grube pieniadze zawodnikow, z ktorych za bardzo nie korzystalismy / nie potrzebowalismy, ale za nich przydalo by sie sprowadzic podobnej klasy zawodnikow za mniejsze pieniadze. kumpel podsunal mi mysl, ze Conte raczej by sie nie decydowal przyjsc do Chelsea jesli nie dostal zapewnienia znacznych srodkow, wiec licze na ciekawe ruchy transferowe :)

onwlkp10.03.2016 15:34

..pamietam jak jeszcze niedawno na pytania dziennikarzy odnosnie wzmocnien zespolu Jose TheSpecial Five odpowiadal ze nie potrzeba nam nowych zawodnikow i ze jest zadowolony z tego co ma. Wychodzi znowu na to ze tam gdzie pojawi sie Jose i wszystko w pierwszym sezonie dziala dobrze to potem jest juz tylko z gorki. Na dzien dzisiejszy mamy balagan jak po pozarze i totalna pustke. Nie wspominajac o tym ze super napadzior i bramkostrzelny Falcao to wlasnie pomysl TheSpecialOne. Sklad jest tak krotki, ze potem takie mecze wlasnie, na takim poziomie + brak formy i zaangazowania wielu zawodnikow powoduja to co spowodowalo wczoraj. Powiedzmy sobie otwarcie. Wielu z zawodnikow dzisiaj nie nadaje sie do gry na tym poziomie, nie nadaje sie do gry nawet na poziomie ligi aby grac o mistrzostwo. Jak my mamy grac jak nie mamy napastnikow? Kto ma bronic jak dziury w obronie sa niczym w dobrym serze szwajcarskim? Kto ma nadawac ton grze i napedzac motor druzyny w srodku pola? Mikel czy Matic? Moze Fabregas bez formy? Odnosnie obrony a dokladnie bramki. Tutaj prawdziwy konkurent dla Cortouis jest potrzebny. Begovic nim nie jest. Moze i Belg jest sporym talentem, ba jest i to wielkim ale nie jest jeszcze klasowym bramkarzem. Klasowego opchnelismy do Wengera. Sztab odpowiedzialny za transfery w tym klubie jest totalnie skompromitowany. Dla klubu ktory chce walczyc na tylu frontach i liczyc sie w walce o najwyzsze cele.. nie mozemy sprowadzac polsrodkow w postaci Cudrado, biznesmenow (nie mylic z pilkarzem) Falcao, nie nadajaceo sie najprawdopodobniej do gry w lidze angielskej Pato.., czy innych Remy, Mosesow, Salahów.. To tylko czubek ostatnich tak na szybko z pamieci wyliczonych transferow hiciorów. Ktory z nich "wypalił"? Nakladajac na to zawodnikow ktorych moim zdaniem trzeba sprzedac (albo juz sie wypallili i mozna za nich jeszcze jakies pieniadze miec, albo sie nie nadaja niestety juz do gry na tym poziomie) to robi sie nam naprawde spory balagan. Moja lista wyglada tak: Ivanovic, Oscar, Falcao (o ile zyje jeszcze - w sensie zrezygnowac z niego i oddac aby nie placic pensji), Matic, Cahil, Remy, Mikel.. Zastanowic sie powaznie nad przyszloscia Fabregasa, Pedro, obserwowac Courtois i sprowadzic konkurencje (ktora bedzie realnym zagrozeniem nie niego)

MrKrzysiek9710.03.2016 15:32

Szkoda że przegraliśmy.

didiush10.03.2016 13:05

@Hexon06 - nie powiedzialem, ze do sprzedania, bo on nie jest nawet naszym zawodnikiem, jest na wypozyczeniu ;) moze odejsc, bo nie potrafi wygryzc Traore jako drugiego napastnika. dla Bertranda swietnie, ale duzo mowi o Pato. pewnie, ze nie bylo by latwo sciagnac Kroosa, ale jak sie nie produkuje odpowiednich zawodnikow to odpowiednich trzeba sciagac. jesli nie to potem nie ma co sie dziwic, ze jestesmy w srodku tabeli i odpadamy w 1/8 LM

Hexon0610.03.2016 12:46

@didiush Kroos marzenie ściętej głowy... Co do zawodników, którzy powinni być sprzedani, to czemu tam wymieniłeś Pato :D Przecież on jeszcze nie miał nawet debiutu w Chelsea :D

paawlak10.03.2016 11:37

didiush w rzeczy samej od początku zastanawia mnie co się tak wszyscy podniecą , przecież on jest daremny, nie gadam juz ze stoi w bramce jak łoś nie umie z niej wyjść marzenie żeby taki De Gea przyszedł bo ten thibo jest daremny jak ciul !!

Nilsharr10.03.2016 10:55

Cahill, Ivanović, Fabregas, Mikel, Oscar, Matić, Remy, Falcao - zawodnicy do sprzedania. Kupic kilku klasowych piłkarzy oraz postawić na wychowanków. Pedro bym dał jeszcze szansę, bo człowiek musi się zaaklimatyzować. Poza tym w meczu z PSG, było widać, że ma ambicję, trochę umiejętności oraz wolę walki.
Mam nadzieję też, że Hazard i Costa nie odejdą po tym sezonie, bo będzie ciężko ich zastąpić. Liczę, że nowy trener (jeśli będzie) przekona ich, żeby zostali.

szczepanh710.03.2016 10:42

nie ma co rozpaczać i tak byśmy nic nie ugrali w lm, nie w tym sezonie :)

szczepanh710.03.2016 10:41

PSG było poprostu lepsze, bardziej konsekwentne i to wystarczyło im do awansu...