Osób on-line: 58

20.04.2024, 18:15

Żarło, żarło i zdechło. Porażka z Sunderlandem

dodał: admin 07.05.2016 17:39 źródło: goal.pl

Walczący o przeżycie w Premier League Sunderland wspiął się na wyżyny swoich możliwości i mimo, że musiał odrabiać straty, ostatecznie pokonał Chelsea 3:2. Dzięki trzem punktom ekipa Sama Allardyce'a jest spokojniejsza na dwie kolejki przed końcem sezonu.

Czerwoną kartkę otrzymał John Terry, a to oznacza, że nie będzie mógł pożegnać się (?) z własną publicznością i klubem w ostatnim meczu sezonu na Stamford Bridge przeciwko Leicester.

Spotkanie rozpoczęło się udanie dla gości ze stolicy Anglii, którzy w 14. minucie po strzale Diego Costy wyszli na prowadzenie. Akcja ta wywołała jednak trochę kontrowersji, gdyż wydawało się, że napastnik gości był na pozycji spalonej.

Sunderland ruszył do ataku i odpowiedział wyrównującą bramką w 41. minucie gry. Jej autorem był Wahbi Khazri, który popisał się efektownym uderzeniem z woleja zza pola karnego.

Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie meczu należało jednak do The Blues. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, po dograniu w tempo przez Azpilicuetę, na listę strzelców wpisał się Nemanja Matić.

Zwrot akcji w Sunderlandzie nastąpił po przerwie. Chelsea mogła dobić rywala, ale doskonałej okazji nie wykorzystał Diego Costa.
Skuteczniejsi okazali się gospodarze, którzy w 67. minucie doprowadzili do wyrównania. Strzałem głową po dośrodkowaniu van Aanholta uczył to Fabio Borini.

Decydujący cios zadany został przez Czarne Koty już trzy minuty później. Gola na wagę trzech punktów strzelił Jermain Defoe. Doświadczony napastnik przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym popisał się precyzyjnym strzałem z woleja.

Sunderland ma po sobotniej wygranej w dorobku trzydzieści pięć punktów. Do końca sezonu drużynie tej pozostały dwa spotkania.

S61308.05.2016 14:19

Mecz był do wygrania, ale jak widać nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić i zemściło się na nas.
W tym sezonie to nasza obrona wygląda fatalnie, marzy mi się znów taka żelazna obrona jak kilka lat temu. No i powrót do czasów "mój stadion moja twierdza", gdzie praktycznie kto nie przyjeżdżał to przegrywał na Stamford Bridge a max remisował ;)

HazardForever08.05.2016 12:57

Słabo panowie facepalm

MrKrzysiek9707.05.2016 19:30

Szkoda że przegraliśmy.

Mizaon07.05.2016 19:02

Mecz o nic z naszej strony, chłopakom już się nie chce, widać to. Chcą dotrwać do końca sezonu i tyle :)

Tito_CFC07.05.2016 18:51

Chelsea obecnie jest bez charakteru...mam nadzieję że Conte tchnie drugie życie w Nasz Klub

Leiczester07.05.2016 18:50

Mógł dać zagrać młodym i tak przegrali i tak, młodzi by się chociaż bardziej starali

whysoserious07.05.2016 18:31

mecz o pietruszkę z naszej strony, nie dziwię się chłopakom, że im się już nie chce.

przemas233307.05.2016 18:09