20.04.2024, 18:15

Zwycięstwo w sparingu Liverpoolem [video]

dodał: admin 28.07.2016 08:09 źródło: SkySports
Terry

Turniej przyjaźni na Pasadena Rose Bowl Chelsea rozpoczęła od zwycięstwa 1:0 nad Liverpoolem. Strzelcem bramki był Gary Cahill a jednym z boiskowych wydarzeń była czerwona kartka dla Cesca Fabregasa za nieprzepisowe wejście w Ragnara Klavana.

Mimo, że spotkanie miało status meczu towarzyskiego, sędzie zmuszony był do pokazania wielu kartek. Żółte kartoniki zobaczyli dziś Gary Cahill, Alberto Moreno, Ovie Ejaria, Marko Grujic, Dejan Lovren i Kevin Stewart.

Sam wynik meczu nie oddaje tego, co działo się na boisku, a tu optyczną przewagę miał zespół Jurgena Kloppa. W pierwszej połowie posiadanie piłki stało po stronie The Reds (64%) ale nie przekładało się ono na podbramkowe sytuacje.

Antonio Conte po raz kolejny postawił na dwóch napastników - współpracować ze sobą mieli Bertrand Traore z Rubenem Loftusem-Cheekiem. Na lewym skrzydle grał Victor Moses, prawe zajął Willian.

Jedyna bramka padła dosyć szybko, bo już w 10 minucie starcia. Rzut rożny bity przez Cesca Fabregasa wykorzystał Gary Cahill, który wygrał główkowy pojedynek z Marko Grujicem.

W 23 minucie umiejętności Asmira Begovica z rzutu wolnego sprawdził Philippe Coutinho, a nasz bramkarz musiał przerzucić piłkę ponad poprzeczkę.

Liverpool umieścił w końcu piłkę w siatce Chelsea, jednak gol nie został uznany z uwagi na spalony.

W końcówce na boisku zrobiło się gorąco. Najlepszy chyba na boisku Fabregas w 71 minucie zamiast w piłkę trafił w stopę Klavana i zmuszony został do opuszczenia boiska.

Mimo 20 minut gry w przewadze Liverpool mieli kłopoty ze stworzeniem sobie kolejnych sytuacji i ostatecznie musieli pogodzić się z pierwszą porażką swojego okresu przygotowawczego.

Chelsea (4-2-4): Begovic; Aina, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Fabregas, Matic; Willian (Pedro 67), Traore (Batshuayi 67), Loftus-Cheek (Chalobah 72), Moses (Cuadrado 67).

Liverpool: Karius, Randall (Markovic 63), Lovren (c) (Wisdom 63), Klavan, Moreno (Branagan 82), Stewart (Arnold-Alexander 82), Ejaria (Henderson 63), Grujic (Lallana h-t), Mane (Ojo 63), Coutinho (Wisdom 63), Firmino (Ings 63).

Theblueshazard1728.07.2016 15:37

"Liverpool umieścił w końcu piłkę w siatce Courtoisa, jednak gol nie został uznany z uwagi na spalony." - Courtois nie grał w tym meczu tylko Begović <lol>

MrKrzysiek9728.07.2016 14:55

Zwycięstwo oby tak dalej.

dirty28.07.2016 13:58

wynik mało ważny, ale miło że wygrali. Szkoda, że za dużo było defensywnej gry

przemas233328.07.2016 11:14

Mogliście dać to video w lepszej jakości.

alpinoo28.07.2016 09:20

Ładny mecz dla oka, Moses, Aina, Fabregas i Loftus na plus, reszta ok, ale nadal nam czegoś brakuje, lecz widać filozofia Conte zaczyna się sprawdzać więc powinno z meczu na mecz być coraz lepiej :)