Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

Zwycięstwo nad Milanem 3:1 [video]

dodał: admin 04.08.2016 07:43 źródło: własne

W towarzyskim spotkaniu z serii International Champions Cup Chelsea pokonała Milan 3:1. Dwa gole padły po uderzeniu Oscara, jeden zdobył Traore. Dla Milanu bramkę strzelił Bonaventura.

W wyjściowym składzie Antonio COnte umieścił Thibauta Courtois, Ainę, środka pola pilnowali Matić z Fabregasem, zaś ofensywę tworzyli Willian, Moses i wysunięci Costa z Traore.

Początek spotkania należał do Milanu, jednak główka Calabrii została odbita przez Courtois. Belgijski bramkarz popisał się również dobrą interwencją przy precyzyjnym strzale Nianga.

W 12 minucie pokazał się Costa, ale jego główka była niecelna. W 22 Matić podał piłkę do Mosesa, a choć jego strzał został odbity to do piłki podbiegł Bertrand Traore który główką umieścił ją w siatce.

Strata bramki zmobilizowała naszych rywali. Gaicomo Bonaventura oddał potężne uderzenie z dystansu, z którym poradził sobie Courtois, ale w 38 minucie Belg był już bezradny. Wówczas rzut wolny wykorzystał ten sam zawodnik - w przerwie mieliśmy więc remis 1:1.

Po wznowieniu gry wznowieniu potyczki z piłką na bramkę Milanu popędził Willian, ale strzał Brazylijczyka na raty obronił Donnarumma.

W 69 minucie nieodpowiedzialnie zachował się Andrea Poli. Włoch, grający już wówczas na prawej obronie po zejściu Abate, w niegroźnej sytuacji zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a "jedenastkę" chwilę później na gola pewnie zamienił Oscar.

W 87 minucie podanie do Oscara przeszło bezkarnie obok Luki Vido - pomocnik Chelsea strzelił w długi róg i londyńczycy mogli cieszyć się z trzeciej bramki.

Było to ostatnie spotkanie Chelsea w International Champions Cup 2016. Ogółem w USA nasz zespół oglądało ponad 220 tysięcy kibiców. Teraz zespół wróci do Londynu gdzie w niedzielę rozegra ostatni sparing z Bremą.

Chelsea (4-2-4): Courtois; Aina (Ivanovic 59), Terry (c), Cahill, Azpilicueta; Matic (Chalobah 29), Fabregas (Oscar 59); Willian (Cuadrado 79), Traore (Hazard 52), Costa (Batshuayi 59), Moses (Kante 52).

AC Milan (4-3-3): Donnarumma; Abate (Montolivo 60), Paletta, Romagnoli (Vergara 67), Calabria (Vido 81); Kucka, Poli, Bonaventura; Suso (Zanellato 81), Luiz Adriano (Honda 67), Niang (Matri 81).

Thevil32404.08.2016 16:27

Cieszą bramki Oscara bo one przeloza się na cenę za tego slabiaka. Mam jadzieje że jak nastrzelal dla Milanu goli to juve albo inny włoski klub go kupi

DudusLampard04.08.2016 15:01

Milan wypadł kilka lat temu z czołówki więc wstydem by było przegrać.

lysy8304.08.2016 12:09

Niang ogrywal Aine i Cahila jak chcial 2 razy byl sam na sam ale nie trzelil szczesliwie dla nas trzeba obronce nam

Cartageno04.08.2016 11:48