Osób on-line: 57

20.04.2024, 18:15

Dobra gra, wyszarpane zwycięstwo

dodał: admin 15.08.2016 22:45 źródło: goal.pl

Wygraną 2:1 Chelsea rozpoczęła nowy sezon 2016/17. Bardzo dobra gra przełożyła się tylko na bramkę Edena Hazarda z rzutu karnego, później mimo przewagi gospodarzy wyrównał Collins. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, piłkę do bramki wsadził Diego Costa!

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać do 12. minuty, kiedy to z piłką w polu karnym znalazł się Ivanović. Serb ładnie nawinął jednego z obrońców, po czym uderzył płasko w krótki róg, ale futbolówkę na rzut rożny zdołał sparować Adrian.

Kwadrans przed końcem pierwszej odsłony indywidualną akcję przeprowadził Hazard, ale techniczne uderzenie Belga przeleciało tuż obok słupka.
W 38. minucie z dystansu huknął Diego Costa, jednak futbolówka przefrunęła nad bramką. W końcówce z rzutu wolnego spróbował jeszcze Willian, ale bramkarz Młotów przeniósł piłkę palcami nad poprzeczkę.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla The Blues - tuż po przerwie strzał Diego Costy obronił jeszcze Adrian, ale chwilę później Antonio sfaulował w polu karnym Azpilicuetę, a rzut karny pewnie wykorzystał Hazard.

W 63. minucie Oscar zagrał na prawą stronę do Williana, Brazylijczyk wbiegł dynamicznie w szesnastkę rywala, jednak płaskie uderzenie zdołał odbić Adrian.

Trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, dość niespodziewanie wyrównały Młoty - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówka spadła pod nogi środkowego obrońcy, Jamesa Collinsa, który świetnym uderzeniem z półwoleja wpakował futbolówkę do siatki.

W końcowej fazie meczu na boisku pojawili się Pedro, Batshuayi, i Moses - po dośrodkowaniu Nigeryjczyka w 87. minucie przed okazją stanął Hiszpan, ale uderzenie z powietrza minęło bramkę strzeżoną przez Adriana.

Dwie minuty później The Blues zdobyli decydującego gola. Batshuayi zgrał górną piłkę pod nogi Diego Costy, a ten precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego pokonał bezradnego Adriana.
Chwilę później wyczyn Costy próbował po drugiej stronie boiska powtórzyć Payet, ale futbolówkę pewnie złapał Courtois.

Na podkreślenie zasługuje słaba dyspozycja sędziego, który ignorował czyste sytuacje na jedenastki dla gospodarzy. Swoją drogą zdobywca zwycięskiego gola - Diego Costa również nie powinien znaleźc się w końcówce na boisku, bowiem zasłużył na dwie żółte kartki.

Podopieczni trenera Conte rozpoczęli ligową kampanię od zwycięstwa. W przyszłym tygodniu The Blues zagrają na wyjeździe z Watfordem, natomiast The Hammers będą gościć Bournemouth.

whysoserious16.08.2016 17:41

jestem pod wrażeniem n'golo kante, świetny mecz, praktycznie tylko jedno nieudane zagranie, a tak to cały czas odbiory i świetna praca w defensywie. na duży plus także hazard no i wyróżnienie dla ivanovica.
kosta do psychiatryka, oscar na ławę.
ps. jak wam się podoba nowa szata graficzna PL?

CFCF16.08.2016 17:08

Ogólnie mecz dość dobry. Dzięki Kante nastąpiła ogromna poprawa gry defensywnej w środku pola. Ofensywa też wyglądała dobrze, a to dzięki Hazardowi w świetnej formie. Jeżeli Eden utrzyma taką dyspozycję, to może nam w tym sezonie dać wiele radości. Niepokojące jest tylko, że na drugim skrzydle nie mamy nawet w połowie takiej jakości.

Tyle plusów, czas na minusy, bo takie też były. Przede wszystkim - jedna akcja rywala, jeden gol. Co to ma być? Obrona? Dziękuję za takie coś. Z silniejszymi rywalami będzie trudniej, bo oni przeprowadzą więcej akcji. Jak chociaż z połowy padną gole, to nie będzie czego zbierać. Drugi minus to obrzydliwie drewniany środek pola przed Kante. Oscar i Matic nie kreowali NIC, a na postawę defensywną główny wpływ miał pan z 7 za nimi, który zaliczył świetny debiut. Sam Hazard nie może nas ciągnąć za uszy, trzeba jakiejś kreacji z środka jeżeli mamy grać jednym napastnikiem. A tej kreacji nie było.

Zwycięstwo w bólach pomimo dobrego obrazu gry. Jednak nie oszukujmy się też - WHU nie pokazało zbyt wiele. Jak na razie umiarkowanie pozytywnie, konieczne jest wzmocnienie obrony, przydałby się też ktoś kreatywny do środka pola, bo rygiel defensywny mamy perfekcyjny. Teraz nasz zarząd musi ruszyć tyłki i zapewnić Conte tyle pieniędzy ile on zechce. Bo jego rękę widać aż nadto, te panienki w końcu zaczęły na boisku biegać jak należy. Jeśli uzupełnimy ewidentne luki w składzie, to może coś w tym sezonie ugramy.

lawerek16.08.2016 15:18

Wydaje mi sie ze zagralismy dobre spotkanie może brakowało troche mreatywności z przodu a to jest w stanie zapewnić nam fabregas. Jednak uwarzam że pomija się matica i całą zasługe zdominowania środka pola przypisuje się kante a to przeciez nie sam kante wygrał srodek uważam że matić odwalił kawał dobrej roboty na 50/50 z kante no dobrze sie ustawiał i duzo biegal co znacznie ułatwiało robite kante. Generalnie duet matic/kante to chyba strzal w dziesiatke i kazdy topowy zespol bedzie mial problem aby przejśc przez tych dwóch zawodnikow.

Chelsea0316.08.2016 14:57