Chelsea - Fulham - remis 2:2

dodał: admin 30.12.2006 18:14 źródło: inne

Zakończyło się spotkanie Chelsea - Fulham rozgrywane w ramach 21 kolejki Premiership na stadionie Stamford Bridge.
Mecz zakończył się remisem 2:2

Na ławce rezerwowych zgodnie z zapowiedziami usiadł m.in. Szewczenko. Mourinho w ataku wystawił Drogbę i Kalou.
Podobnie jak w poprzednich spotkaniach opaskę kapitana założył Lampard.
Już w pierwszych minutach meczu znakomitą sytuację mieli Kalou i Essien, jednak obydwaj strzeili tuż obok bramki gości. Po kolejnym strzale Essiena piłkę przejął bramkarz Fulham.
W 6. minucie Ballack przestrzelił tuż nad bramką, w odpowiedzi Volz uderzył na bramkę The Blues, jednak piłkę ładnie obronił Hilario. Pierwsze kilkanaście minut meczu przynosi zdecydowaną przewagę Chelsea, jednak jak dotąd nie przypieczętowaną bramką.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić - w 17 minucie pada gol dla Fulham - 0:1. Strzelcem Volz

Kamery pokazują zdenerwowanego Mourinho, może zdecyduje sie na jakąś zmianę ?
Tymczasem The Blues uderzają raz po raz na bramkę gości, jednak strzały są zwykle niecelne... Fulham niesiony niespodziewanym sukcesem bramkowym również zaczyna odgryzać się londyńczykom. Co więcej - Chelsea wygląda na wybitą z dotychczasowego rytmu.
W 29. minucie Kalou sam na sam z bramkarzem trafił w tego ostatniego.
Mała dygresja dla fanatyków statystyk - Manchester grający w chwili obecnej z Reading prowadzi już 1:0.
35. minuta - WYRÓWNANIE ! 1:1 ! Uderzał Lampard, choć bramka została zaliczona jako samobój Roseniora

W meczu Manchesteru równiez padło wyrównanie - tak więc gra rozpoczyna się niejako od nowa :-)
W 39 minucie piłka po strzale Drogby muska poprzeczkę bramki gości. Chwilę potem z podobnym skutkiem uderzył Lampard. Dłużny nie pozostał Fulham: McBride również mocno strzelał nad bramką Hilario.
W 44 minucie pierwszą kartkę w meczu zobaczył Ferreira. Niestety - gracze Fulham również masowo zaczynają faulować, jednak sędzia nie kwapi się z pokazaniem im żółtych kartoników. Przy stanie 1:1 zawodnicy schodzą na przerwę.

Zaraz na początku drugiej połowy do aktywności zmuszony był Hilario, który łapał piłkę po wrzutce Volza.
W 49. minucie po uderzeniu główką McBride Carvalho wybijał piłkę niemal z linii bramkowej! Gracze Fulham obejmują dominację, na co czeka Chelsea ?
Pierwsza zmiana - Szewczenko za Geremiego. Wielka szansa przed Adnriejem!
61 minuta - gol Drogby z główki po dośrodkowaniu Lamparda z rzutu rożnego ! 2:1 ! To już 20 bramka Drogby w tym sezonie!

Niestety - Manchester w swoim meczu również obejmuje prowadzenie.
W 71 minucie Kalou z trudnej pozycji strzela obok słupka bramki gości. W 76 minucie Essien po podaniu Lamparda znów strzela minimalnie obok słupka. Mimo że Chelsea przeważa, to i Fulham nie odpuszcza: w 79. minucie strzał Routledge'a minął bramkę Hilario. Dwie minuty później Hilario bronić musiał z kolei uderzenia Boa Morte.
Szczęścia próbuje również Szewczenko, jednak kierowane przez niego piłki mijają bramkę. W 79 minucie Kalou zostaje zastąpiony przez Bridge'a. Mourinho myśli o obronie prowadzenia.
Nic z tego: gol dla Fulham! 2:2. Wyrównuje Bocanegra !
Mourinho zmienia Makelele na Wright-Phillipsa. Dwie minuty do końca, czy zdarzy się cud ? Manchester wygrywa w swoim spotkaniu juz 3:2.
Żółta kartka dla Queudrue. Sędzia dolicza 3 minuty.
Niestety - Chelsea nie odrabia bramki i remisuje 2:2. Strata do Manchester United wynosi już 6 punktów.

Chelsea Londyn - Fulham 2:2 (1:1)
Bramki: Volz (16'), Rosenior (35' sam), Drogba (62'), Bocanegra (84')
Kartki: Ferreira (45'), Queudrue (86')