Osób on-line: 60

20.04.2024, 18:15

Dobra gra w drugiej połowie i 3 punkty z Hull

dodał: Widi95 01.10.2016 17:48 źródło: własne

Chelsea wygrywa w wyjazdowym spotkaniu z Hull City 2:0 i przerywa serię trzech kolejnych meczów bez zwycięstwa w Premier League.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki gospodarze mieli już w 3 minucie meczu, kiedy dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Snodgrass. Piłka zmierzała pod poprzeczkę bramki Chelsea, ale Thibaut Courtois bardzo dobrze i skutecznie interweniował.

Przez większość pierwszej połowy na murawie niewiele się działo, oba zespoły nie mogły znaleźć sposobu na przebicie się przez linię obrony rywala. Zarówno The Blues, jak i The Tigers wiele razy przedostawali się pod pole karne przeciwnika, jednak ciężko było znaleźć miejsce na skuteczne ostatnie podanie i możliwość wykończenia akcji.

Kolejną klarowną sytuację widzieliśmy dopiero w ostatnich sekundach pierwszej części gry, kiedy niezły strzał z daleka oddał Mason. Kolejny raz bezbłędnie w bramce zachował się Courtois.

Druga połowa była już o wiele ciekawsza i obfitowała w okazje strzeleckie, głównie dla zawodników Chelsea. Już w 49 minucie dobrym strzałem pod poprzeczkę zza pola karnego popisał się Hazard, a jeszcze lepiej w bramce interweniował bramkarz Hull City.

W 58 minucie The Blues mieli stuprocentową szansę, kiedy Costa otrzymał świetne podanie na wolne pole, minął bramkarza i uderzył piłkę w kierunku pustej bramki, a ta po lekkim odbiciu od obrońcy trafiła w słupek. Kante próbował jeszcze dobijać piłkę, ale jego strzał był bardzo niecelny.

W 61 minucie The Blues wreszcie dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Diego Costa dograł piłkę do Williana, a ten z krawędzi pola karnego technicznym strzałem posłał ją w okienko bramki bezradnego Marshalla.

Widać było wyraźnie, że zdobyta bramka dodała piłkarzom Chelsea pewności siebie i wiary we własne możliwości. Kolejne minuty spotkania to całkowita dominacja The Blues na boisku, groźne ataki i wiele okazji bramkowych.

W 67 minucie po rzucie rożnym piłkę głową uderzał Matic, ale tym razem bramkarz Hull City zdołał skutecznie interweniować.

Za to chwilę później znów był bezradny, kiedy po zablokowaniu strzału Maticia do piłki dopadł Costa, oddał techniczny strzał bez przyjęcia i kolejny raz znalazła się ona w okienku bramki Marshalla.

Przy dwubramkowym prowadzeniu The Blues gra nieco się uspokoiła, piłkarze Chelsea kontrolowali wydarzenia na boisku i spokojnie zmierzali po zwycięstwo w tym spotkaniu.

W końcówce szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Pedro, jednak będąc w niezłej sytuacji nie zdołał celnie uderzyć i piłka minęła bramkę tuż przy słupku.

Mecz zakończył się zwycięstwem Chelsea 2:0 i przerwaniu serii ligowych meczów bez zwycięstwa. Cieszy dobra postawa drużyny zwłaszcza w drugiej połowie spotkania, w której The Blues byli wyraźnie lepsi od swoich przeciwników i zdołali potwierdzić to zdobyciem dwóch bramek. Diego Costa, dzięki swojemu trafieniu, wysunął się na samodzielne prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców Premier League.

lysy8302.10.2016 04:03

Czekam na Muly wtedy zobaczymy jak nasi zagraja bo ostanie mecze Hull to wszyscy znaja slaby rywal to i wynik dobry

MrKrzysiek9701.10.2016 19:42

Zwycięstwo oby tak dalej.

CFCF01.10.2016 19:13

Niby zagraliśmy dobrze w obronie i na zero z tyłu, ale nie oszukujmy się - to nie był rywal z najwyższej półki, a już na pewno nie był to zespół, który regularnie zagraża bramce innych. Pierwsza połowa fatalna, druga lepsza, ale nie jakaś oszałamiająco dobra - ot, solidna, tak jak powinien wyglądać nasz przeciętny mecz z rywalem tej klasy. Ważne 3 punkty, ale z taką grą nadal będziemy zbierali bęcki od klubów silnych.

Cartageno01.10.2016 18:52

Przynajmniej raz zagraliśmy dobrze w obronie bez pier.dolenia się.Pierwsza połowa meczu nie była zbyt dobra, ale w drugiej części szło nam lepiej. Costa 7 meczy 6 goli - obecnie nasz najlepiej grający piłkarz. Sędzia według mnie się pomylił przy decyzji z Willian'em - powinien być karny. Matić zagrał bardzo dobry mecz, na równi z Kante. Mam nadzieję na powrót Fabsa do pierwszej drużyny oraz, że Terry będzie już w stanie zagrać z Lisami. Moses zagrał bardzo słaby mecz. Nic nie pokazał, liczyłem na więcej.

JoseForever01.10.2016 18:31

Since zgodzę się że wszystkim, ale nie z tym że Ivan jest zawodnikiem meczu bo jest nim Oscar. Bardzo dobry mecz Williama, hazard trochę słabo ale zrobił dobra robotę przy pierwszej bramce. Obrona bardzo dobrze nie było żadnych głupich kiwek czy coś podobnego. Alonso Bardzo dobre spotkanie ale widać brak zgrania z willianem. Jednak to jest do dopracowania. Kante bardzo dobra druga połowa świetne odbiory i dobre rozegranie pilki. Czasem mógł wybrać inaczej (lepsze opcje). Matic też duży plus. Najbardziej zawiódł mnie moses i wydaje mi się ze powinniśmy grać z opcją z fabregasem za Costa a z hazarden i willianem na skrzydlach. Costa jak zawsze Walczak i oddaje serducho na boisku. Thibo w końcu coś obronił też na plus i czasem potrafił wyzutem coś rozkręcić.

dirty01.10.2016 18:19

Nie ma Ivanovica, jest czyste konto!

a na serio - po pierwszej połowie opadły mi skrzydła, beznadzieja! Druga odsłona wlała w serce nieco otuchy, szkoda, że znów przed nami reprezentacyjna przerwa

Since200401.10.2016 18:02

w obronie naprawde ladnie, bez zabawy i pitolenia sie.
Srodek to troche beka, ze Kante z Maticiem rozgrywal...Dzisiaj sie udalo, ale no wiadomo jak to jest. W odbiorze Kante - majster, Matic - wysoki poziom
Skrzydlowi bardzo ladnie, powoli skutecznie rozrywali ta obrone Tygrysow.
Moses do 30minuty zero i dno. Pozniej troche dokladniejszych pilek i troche sie tam kleilo. Jezdziec bez glowy
Cale szczescie, ze Diego u nas zostal
Na 12 bramek Chelsea udzial przy 8...majster

Oscar - bardzo slaby
Pedro po raz kolejny wchodzi z lawki i nie umie wygrac pojedynku biegowego z gosciem, ktory ma w nogach caly mecz. Nie rokuje to dobrze. Powinnismy go sprzedac razem z Oscarem
Ivanovic - zawodnik meczu

przemas233301.10.2016 18:00

1 połowa porażka,druga znacznie lepsza,oglądaliśmy zupełnie inną Chelsea.Szkoda tylko że sędzie ślepy kret nie dostrzegł faulu na Willianie w polu karnym i odebrał nam karnego.Ale cieszy wygrana i możemy chociaż lekko podnieść głowę do góry,po ostatnich porażkach.