20.04.2024, 18:15

Świetna gra i pewne zwycięstwo z Man Utd

dodał: Widi95 23.10.2016 18:40 źródło: własne

Chelsea po bardzo dobrej, widowiskowej i skutecznej grze zdecydowanie pokonuje na własnym stadionie Manchester United i zdobywa kolejne cenne 3 punkty w ligowej tabeli.

Mecz nie mógł się lepiej rozpocząć dla The Blues. Już po niecałych 30 sekundach gry było 1:0 dla Chelsea, kiedy Pedro wyprzedził dwóch obrońców, przyjął długie podanie od Alonso, minął bramkarza i bez problemu umieścił piłkę w pustej bramce.

W kolejnych minutach na boisku widać było przewagę Chelsea, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali więcej niebezpiecznych sytuacji pod bramką rywali. Jedyne zagrożenie ze strony gości miało miejsce w 9 minucie, kiedy głową uderzał Ibrahimovic, ale piłka poszybowała nad bramką.

W 21 minucie było już 2:0, kiedy po dośrodkowaniu Hazarda z rzutu rożnego piłka odbiła się od któregoś z zawodników i spadła wprost pod nogi niekrytego w polu karnym Cahilla, który z około 5 metrów bez zastanowienia oddał mocny strzał, po którym piłka znalazła się w siatce, odbijając się jeszcze po drodze od Blinda.

Po drugiej strzelonej bramce The Blues oddali trochę pole i zaczęli pozwalać Czerwonym Diabłom na stwarzanie coraz większego zagrożenia pod bramką Courtois.

Najlepszą okazję goście mieli w 28 minucie, kiedy najpierw z dystansu uderzał Herrera, a potem dobijać próbował Lingard, ale w obu przypadkach świetnymi interwencjami popisał się Courtois.

W 41 minucie David Luiz miał dużo szczęścia, że nie zobaczył czerwonej kartki po tym jak wyprostowaną nogą zaatakował kolano Fellainiego. Sędzia za to zagranie ukarał go ?tylko? żółtą kartką.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i piłkarze udali się na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu Chelsea.

Obraz gry w pierwszych minutach drugiej połowy nie uległ większym zmianom. The Blues nie atakowali już z takim animuszem jak na początku spotkania, gdyż mieli korzystny wynik i najważniejsza była skuteczna obrona tego rezultatu. Czerwone Diabły próbowały znaleźć sposób na pokonanie defensywy Chelsea, za to gospodarze szukali swoich szans w szybkich kontratakach.

W 58 minucie kolejny raz w tym meczu uderzać próbował Lingard, jednak i tym razem skuteczną obroną popisał się Courtois.

W 62 minucie prowadzenie Chelsea powiększył Hazard, który po dobrym, prostopadłym podaniu Maticia, w swoim stylu przełożył sobie piłkę na prawą nogę i techniczym, płaskim strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza United.

Koncert skuteczności w wykonaniu piłkarzy Chelsea trwał w najlepsze i w 70 minucie było już 4:0. Kante otrzymał podanie na wolne pole od Costy, pognał w kierunku bramki, jednym zwodem minął dwóch obrońców i pokonał De Geę precyzyjnym, płaskim strzałem, po którym piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

W 81 minucie goście mieli jedną z lepszych okazji w tym meczu, kiedy Ibrahimovic dobrze opanował piłkę w polu karnym i będąc tyłem do bramki zdecydował się na oddanie strzału, po którym kolejny raz w tym spotkaniu świetną instynktowną obroną popisał się Courtois.

Jeszcze w doliczonym czasie gry Rojo spróbował mocnego uderzenia z dalszej odległości, po którym piłka zmierzała w okolice górnego rogu bramki Chelsea, ale na jej drodze znowu pojawił się Courtois.

Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem The Blues i awansem na czwartą pozycję w ligowej tabeli ze stratą zaledwie jednego punktu do liderującego wciąż Manchesteru City. Był to już drugi z rzędu mecz, w którym śmiało możemy pochwalić postawę całego zespołu, który ciężką pracą, koncentracją, zgraniem i postawą na boisku udowodnili, że stać ich na kapitalną grę. Po tym spotkaniu Jose Mourinho na pewno nie będzie miło wspominał swojego powrotu na Stamford Bridge. Za to kibice Chelsea wręcz przeciwnie.

lopez24.10.2016 14:08

"Pewnie przereklamowanego trenera jeszcze zwieracze bola i ta jego mina wszystko wyjasniala jeszcze ich City w EFL ogra i juz beda zalowac ze go zatrudnili zniszczenie Chelsea mu sie nie udalo teraz bedzie niszczyl muly Siwy jest juz skonczony i za Slaby na PL oby tak dalej" - wydaje mi się, że on teraz czego nie dotknie to spierdoli, taki typ człowieka i nie jest to kwestia ligi.

sepax24.10.2016 13:01

Coś pięknego :D

lysy8324.10.2016 09:24

Kozix8523.10.2016 23:12

Mniamniuśny mecz, mniamniuśne kontry, mniamniuśnia mina Jose. Ahh po trzecim golu miałem wzwód. Oby tak dalej.

K--B23.10.2016 21:43

Bardzo dobre spotkanie. Jestem ciekawy jak dalej nowy system gry Chelsea będzie się sprawdzał w PL. Jestem ciekawy czy rzeczywiście jesteśmy tacy mocni, czy po prostu mecz się dobrze dla nas ułożył. Mówicie co chcecie gol w 30' może ustawić spotkanie, stłamsić psychicznie przeciwników... Nie mogę się doczekać kolejnych meczów :)

bialutki1923.10.2016 21:09

Piękny mecz. Kwintesencja futbolu. Courtois przeszedł dziś samego siebie. Choć nie miał pracy super dużo to ważne, że pokazał refleks. <brawo> A co do siwego to gratuluję mu... nie powiedział po meczu złego słowa na sędziego. Chociaż może coś jeszcze rzuci po faulu Loczka. Mimo to mecz kozacki. Ostatni raz tak się cieszyłem jak Torres przebiegł pół boiska i dał nam awans w meczu z FCB. Oby dalej tak w tym sezonie, ale troszkę temperując zapały to po jednym genialnym meczu zakładać sobie korony na głowę nie możemy... Brawo TheBlues <brawo>

lopez23.10.2016 20:41

Gdzie są teraz te wszystkie marudzące pajace? Schowaliście się do szafy??

kao33323.10.2016 20:30

Brawo Chelsea, dzięki za wspaniałą niebieską niedzielę, to było pewne zwycięstwo oby tak dalej Panowie<brawo>