26.03.2024 16:15

Chelsea nadal w formie, 3 punkty ze Świętymi

dodał: Widi95 30.10.2016 18:42 źródło: własne
Brentford

Chelsea zwycięża w wyjazdowym spotkaniu z Southampton odnosząc tym samym czwarte z rzędu zwycięstwo w Premier League i utrzymując swoją pozycję w czubie ligowej tabeli.

Tak jak tydzień temu w przypadku pojedynku z Machesterem United, tak i w dniu dzisiejszym mecz świetnie się rozpoczął dla zawodników Chelsea.
Już w 6 minucie The Blues objęli prowadzenie po dwójkowej akcji Hazarda z Mosesem, którą Belg zakończył precyzyjnym strzałem z ostrego kąta, posyłając piłkę między nogami bramkarza Southampton.

Bramka padła tak naprawdę po pierwszej składnej akcji Chelsea w tym spotkaniu, gdyż wcześniej Święci praktycznie zamknęli The Blues na ich połowie boiska i kilka razy byli bardzo blisko stworzenia groźnej sytuacji pod bramką Courtois.

Taka sama sytuacja miała miejsce po zdobyciu bramki przez gości, jednak w poczynaniach Southampton brakowało dokładności i skuteczności.

Jedną z lepszych okazji gospodarze mieli w 28 minucie, kiedy z rzutu wolnego dobrze uderzył Tadić, ale bardzo udaną interwencją popisał się Courtois i The Blues nadal prowadzili w tym spotkaniu.

Zdecydowanie brakowało ofensywnej gry w wykonaniu zawodników Chelsea. Od początku meczu dali się oni zepchnąć do defensywy i bardzo rzadko opuszczali swoją połowę boiska. The Blues nie prezentowali tej efektownej, widowiskowej, skutecznej i efektywnej gry, którą mogliśmy się zachwycać  w spotkaniach z Leicester City i Manchesterem United.

Dopiero w 38 minucie widzieliśmy kolejną groźną akcję Chelsea, kiedy po indywidualnym rajdzie szansę na drugie trafienie w tym spotkaniu miał Hazard, jednak tym razem jego strzał zza pola karnego nie był zbyt precyzyjny i Forster bez problemu obronił to uderzenie.

W 41 minucie stuprocentową okazję zmarnował Diego Costa. Snajper Chelsea otrzymał prostopadłe podanie od Maticia i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale strzelił bardzo źle, po ziemi, w sam środek bramki, Forster bez większych problemów zdołał obronić tą piłkę.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i piłkarze zeszli na przerwę przy rezultacie 1:0 dla Chelsea. The Blues o wiele rzadziej utrzymywali się przy piłce (zaledwie 37%), ale zdołali w ciągu pierwszych 45 minut stworzyć więcej klarownych sytuacji strzeleckich niż rywale z Southampton.

Już na początku drugiej części gry widać było jaka będzie taktyka Chelsea w następnych fragmentach meczu. The Blues nadal czujnie pilnowali ?tyłów? i wyczekiwali na okazje do kontry. Pierwsza z nich nadarzyła się w 53 minucie, ale Marcos Alonso pospieszył się z oddaniem strzału i piłka przeleciała daleko obok bramki Forstera.

W 55 minucie niczego już nie zabrakło. The Blues szybko wznowili grę z rzutu wolnego, piłka powędrowała do Diego Costy, a ten z około 20 metrów od bramki idealnie przymierzył i pokonał bezradnego Forstera, podwyższając tym samym wynik na 2:0.

W 58 minucie Costa miał okazję do zdobycia kolejnego gola, ale tym razem dobrze pilnowany przez obrońcę, nie zdołał wykorzystać prostopadłego zagrania od Hazarda i posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Ciężko opisać to co wydarzyło się pod bramką Southampton w 63 minucie. Gracze Chelsea przeprowadzili kolejną bardzo groźną kontrę, Forster zdołał obronić mocne uderzenie Mosesa, do odbitej piłki dopadł Hazard, oddał ją do Costy, który stał naprzeciwko pustej bramki, ale zdecydował się podać do Pedro, który również zamiast spróbować strzelić pomiędzy obrońcami do pustej bramki zdecydował się na podanie do Maticia, a ten próbował mocno uderzać z pierwszej piłki, jednak jego zagranie zostało zablokowane i wielka szansa na zdobycie trzeciej bramki została zmarnowana.

Widać jednak było, że zdobyta po przerwie druga bramka dodała wiele pewności siebie piłkarzom Chelsea i wreszcie mogliśmy oglądać więcej gry do przodu w ich wykonaniu.

W 71 minucie po strzale Hazarda kolejny raz niepewnie interweniował Forster, ale Belg nie zdążył dopaść do odbitej piłki przed obrońcą gospodarzy, który wybiciem wyjaśnił tą sytuację.

W 76 minucie Święci mieli najlepszą w tym meczu okazję do zdobycia bramki. Davis dobrze wyskoczył do dośrodkowania w pole karne i oddał strzał głową, po którym piłka odbiła się jeszcze od głowy Davida Luiza, przelobowała Courtois?a i uderzyła w poprzeczkę. The Blues mieli w tej sytuacji wiele szczęścia i nadal zachowywali czyste konto w tym spotkaniu.

W 84 minucie kolejną indywidualną akcją zakończoną mocnym strzałem na bramkę popisał się Moses, jednak jego uderzenie zdołał skutecznie obronić bramkarz rywali.

Chwilę później po szybkiej akcji gospodarzy piłka znalazła się w bramce Chelsea, ale gol nie został uznany, gdyż Austin w momencie podania był na minimalnym spalonym.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się wygraną Chelsea 2:0. Jest to czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo The Blues i jednocześnie czwarty z rzędu ligowy mecz bez straconej bramki.

Nie było to może aż tak efektowne zwycięstwo jak przed tygodniem w spotkaniu z Manchesterem United, ale najważniejszy jest efekt, a ten się nie zmienił, jest wygrana, są 3 punkty i minimalna strata do lidera. Cieszy że liderzy drużyny nie zawodzą w najważniejszych momentach i potrafią pociągnąć grę. Dzisiejszy wynik jest w dużej mierze zasługą bardzo dobrej postawy Hazarda, Costy, a także Mosesa, który wiele razy dzisiaj szarżował na prawej stronie i dobrze współpracował ze wspomnianą dwójką przy konstruowaniu akcji.

Nieznany31.10.2016 16:24

Dobry wynik, forma również. Strzał Costy wart zapamiętania. Kante, Haz i Costa byli znakomici. Matić i Moses również. Generalnie cała drużyna prezentuje póki co w równy poziom ale to początek i ten etap sezonu zadecyduje czy będzie nam trochę łatwiej czy trudniej w środku. Oby tak dalej. In Conte We Trust. Ktbffh.

lysy8331.10.2016 12:19

Admin popraw czas mecz z Evertonem gramy o 18-30 a nie o 16

kammileq31.10.2016 11:11

Najważniejsze 3 pkt. wygrywamy z średnimi drużynami co pozwala nie martwić się przegranymi spotkaniami z Ars i Lfc bo trzymamy się czołówki. Podoba mi się reakcja Conte na te słabe wyniki i zmiana formacji ktora odciążyła Hazarda i Pedro od cofania się kompleksowo do defensywy przez co mogą robić wiecej w ofensywie co daje golę i nie tylko Costa potrafi ugryźć rywala. Następne mecze będą kluczowe i zweryfikują czy aspirujemy do tytułu. Na razie jest lepiej :)

B9230.10.2016 23:22

Ciekawe gdzie są teraz ci co szczekali, by wyrzucić Matića i wstawić Fabsa.

Kolejny świetny mecz Hazarda, Costy, Kante i Matića. Moses też kocur, ta jego bomba szkoda, że nie wpadła, ale było widać, że Forstera dłonie zapiekły. :)
Obrona dobrze, Alonso też pokazuje się na plus, z podstawowego składu jedynie Pedro mi nie podchodzi. Szkoda, że oddaliśmy Cuadrado, bo to właśnie on pasowałby w miejsce Hiszpana.

Niepokoi trochę łatka. Zmiany nic nie wniosły, a nawet i osłabiły trochę skład. Rownie niepokojące jest to, że Święci wygrywali wszystkie stałe fragmenty, tylko byli nieskuteczni. Ale ogólnie mecz na plus i zero z tyłu, o to chodzi. :)

Chelsea0330.10.2016 22:34