Osób on-line: 114

20.04.2024, 18:15

Świetna druga połowa i ważna wygrana z City!

dodał: Widi95 03.12.2016 15:21 źródło: własne

Chelsea zwycięża w bardzo ważnym wyjazdowym spotkaniu z Manchesterem City i pozostaje bezpiecznie na prowadzeniu w tabeli Premier League.

Jak zapewne można się było spodziewać, od samego początku spotkania to drużyna Manchesteru City częściej utrzymywała się przy piłce i stwarzała więcej niebezpiecznych sytuacji pod bramką Chelsea.

Obronie The Blues największe problemy sprawiał Aguero, którego kilka razy urywał się defensorom i miał kilka doskonałych okazji do zdobycia gola.

Pierwsza nadarzyła się w 21 minucie, kiedy Argentyńczyk oddał dobry, mocny strzał zza pola karnego, ale dobrą obroną w tej sytuacji popisał się Thibaut Courtois i przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Kolejna okazja miała miejsce w 34 minucie, kiedy Aguero otrzymał bardzo dobre podanie w pole karne i znajdując się około 10 metrów od bramki natychmiast zdecydował się na oddanie strzału, ale tym razem świetną interwencją popisał się Azpilicueta i zablokował zmierzającą do bramki piłkę.

Kilka minut później Aguero miał kolejną okazję. Tym razem Argentyńczyk próbował pokonać Courtois strzałem głową po dobrym dośrodkowaniu De Bruyne, ale napastnikowi City zabrakło dokładności i piłka poleciała obok bramki.

W zespole Chelsea natomiast w ataku najbardziej wyróżniał się Eden Hazard, który starał się rozrywać obronę City indywidualnymi rajdami z lewej strony boiska. To właśnie Belg miał pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki w tym meczu, kiedy w 15 minucie oddał bardzo dobry, płaski, techniczny strzał zza pola karnego, a piłka poleciała zaledwie kilka centymetrów obok prawego słupka.

Hazard miał jeszcze jedną szansę w 35 minucie, kiedy otrzymał wspaniałe długie podanie na wolne pole od Fabregasa i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem City. Bravo został minięty i przed gwiazdorem Chelsea była już tylko pusta bramka, jednak kąt był na tyle ostry, że Belg nie zdecydował się na próbę strzału, tylko na podanie piłki do partnera z drużyny, które okazało się niecelne i świetna okazja została zmarnowana.

Piłka po raz pierwszy w tym meczu znalazła się w bramce już w 25 minucie, kiedy po wrzutce z rzutu wolnego świetnym strzałem głową skierował ją tam Fernandinho, jednak sędzia słusznie nie uznał tego trafienia, gdyż Brazylijczyk w momencie wykonywania dośrodkowania znajdował się na pozycji spalonej.

W 45 minucie wszystko już jednak wydarzyło się zgodnie z przepisami i Gary Cahill zdobył bardzo ładną bramkę, tylko że...pokonał własnego bramkarza. Po centrze Navasa obrońca Chelsea interweniował na tyle niefortunnie, że piłka wpadła do bramki tuż przy słupku, obok bezradnego Courtois?a.

Największą kontrowersją w pierwszej połowie była sytuacja, w której wychodzący na czystą pozycję Aguero został popchnięty i w efekcie przewrócony przez Davida Luiza, a sędzia nie dopatrzył się w tej sytuacji żadnego przewinienia i nakazał kontynuację gry, jednak gdyby przerwał grę i pokazał czerwony kartonik obrońcy Chelsea, to zdecydowania mógłby wybronić się z takiej decyzji.

Pierwsza połowa zakończyła się przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Po wznowieniu gry widać było, że gracze Manchesteru City mają ochotę na kolejne bramki i powiększenie swojej przewagi. Już w 48 minucie w świetnej sytuacji znalazł się De Bruyne, ale jego płaski strzał został powstrzymany przez dobrą obronę Courtois.

Kilka minut później mieliśmy kolejną bardzo dobrą okazję dla gospodarzy, kiedy w polu karnym do piłki dopadł Aguero i skierował ją do pustej bramki, ale Chelsea przed utratą gola w ostatniej chwili skutecznym wślizgiem uratował Cahill.

W 57 minucie wydawało się, że musi być 2:0 dla Manchesteru City, kiedy piłkę do pustej bramki z zaledwie kilku metrów wbijał De Bruyne. Belg jednak pomylił się i trafił w poprzeczkę!

Jak wiadomo niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak stało się tym razem. W 60 minucie padła bramka wyrównująca, kiedy piłkę w polu karnym po wspaniałym zagraniu Fabregasa odebrał Diego Costa, wygrał pojedynek z obrońcą i strzałem po ziemi z niewielkiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy.

W 70 minucie gracze z Manchesteru zmarnowali kolejną dobrą okazję w polu karnym Chelsea i podopieczni Antonio Conte ruszyli do kontrataku. Diego Costa podał prostopadle do Williana, a ten samotnie pobiegł w kierunku bramkarza i pokonał go płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka.

Po dwóch bramkach zdobytych przez The Blues gospodarze stracili pewność siebie, którą prezentowali od początku meczu. Próbowali atakować Chelsea i odrobić straty, jednak w ich grze zaczęło brakować dokładności i polotu, z którym wcześniej nie było problemów.

W końcówce drużynę Manchesteru City dobił jeszcze Eden Hazard. Marcos Alonso odebrał piłkę i posłał długie podanie do Belga, który pognał sam w kierunku bramkarza i nie miał żadnych problemów z wykończeniem tej akcji i ustalił wynik spotkania na 3:1.

W ostatnich minutach mieliśmy jeszcze nieprzyjemną sytuację, kiedy w akcie desperacji Aguero bardzo brutalnie sfaulował Davida Luiza, a chwilę później na boisku miała miejsce przepychanka pomiędzy graczami obu drużyn, do której włączyły się także osoby z ławek rezerwowych. W efekcie gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonej kartce dla Aguero oraz Fernandinho.

The Blues odnieśli ogromnie ważne wyjazdowe zwycięstwo z jednym z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa Anglii. Jest to już ósme z rzędu zwycięstwo Chelsea w Premier League i co jeszcze ważniejsze, kolejna wygrana po ciężkim meczu, w którym nie wszystko układało się po myśli naszych zawodników, byli w trudnej sytuacji, musieli gonić wynik, a przeciwnik bardzo dobrze dysponowany. The Blues po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, zdobyli kolejne bezcenne 3 punkty i nadal są liderem Premier League.

Adick8903.12.2016 23:52

jest fantastycznie! Mieszane uczucia po pierwszej połowie, ale powiedziałem sobie ze wierzę.. wierzę w co najmniej 1 pnkt!ładna druga połowa i 3 pnkt wracają do Londynu! Genialnie!

Szkoda mi tego Aguero.. powienien grać w lepszym klubie niż $hity...no ale faul ewidentny i zasłużona kara!kto wie moze bedzie i wieksza! Dobrze ze LUizowi nic sie nie stało!<king>

onwlkp03.12.2016 22:26

Rozpykalismy Pana Pep'a koncertowo w 2 polowie. Z taka gra bedziemy mistrzami. Nie nalezy jeszcze sie za wczesnie cieszyc ale koncentracja i ciezka praca i bedzie bardzo dobrze.

CFCF03.12.2016 20:50

No i pan Pep "łatwa-liga" Guardiola już oficjalnie spuszczony na czwarte miejsce :D Do tego zawieszenia, zbliżający się najtrudniejszy okres w sezonie... Coś pięknego. Może następnym razem ten przereklamowany menedżerek zastanowi się dwa razy zanim coś takiego powie na początku sezonu.

Frank9103.12.2016 18:33

Costa jest niesamowity oby tylko nie doznal jakies powaznej kontuzji mecz podobny do tego z kogutami pierwsza polowa slaba w 2 pozamiatalismy

bluethebest03.12.2016 18:18

nic innego nie jestem w stanie powiedzieć, jak to że jestem niesamowicie dumny z Chelsea, to co pokazała, ta skuteczność, to wykończenie akcji, przy golu Hazarda zakręciła mi się łezka w oku, na prawdę Conte odwalił niesamowitą robotę w tym klubie, pachnie 6 mistrzostwem po jednym z najgorszych sezonów od niemal 20 lat, to niebywale piękne, nie ma co przesądzać bo to dopiero półmetek ale wszystko zmierza w bardzo dobrym kierunku
DO BOJU THE BLUES!!!

lysy8303.12.2016 18:15

Co za widowisko teraz mamy slabe mecze wiec trzeba punktowac i trzymac fotel lidera

CFCF03.12.2016 17:35

I jak tam panie Pepciu "łatwa-liga" Guardiola? Spuszczeni na trzecie miejsce (a może i niżej, zależy od Arsenalu), ośmieszeni przez chamskie zagrywki na końcu i wchodzący w najważniejszą część sezonu z zawieszeniami - po prostu piękny obraz :) Meczów nie wygrywa się 200 spartolonymi sytuacjami, mecze wygrywa się wykorzystanymi dwoma-trzema sytuacjami. Kontry też trzeba umieć wyprowadzać, a to dzisiaj wyglądało u nas po profesorsku - zwłaszcza ta kontra przed golem Williana, po prostu cudo. Na słabszych rywali spokojnie Fabs może występować w środku, może nie ma już takiej jakości defensywnie, ale za to on potrafi posyłać niesamowite piłki do Costy - a takie mogą się też przydać. Dzisiaj było pod górkę dla Fabregasa, bo i rywal groźny, ale z jakimś WBA to nie powinno stanowić aż tak wielkiego problemu. Zaś ten argentyński kurdupel powinien dostać sporo meczów zawieszenia - to wejście było kryminalne po prostu, perfidna chęć połamania nóg Luizowi. I mówią, że to Costa jest brutalem...

Since200403.12.2016 17:18

A co do końcówki...szkoda, że wyszła słoma z butów. Dzieciakom z Totenhamu można to jakoś usprawiedliwić, bo mieli tą szansę na majstra, no i są dzieciakami.
Natomiast City to poważny klub pod dyrygenturą poważnego trenera.
To co dzisiaj odwalili to jest parodia futbolu.

PS. Fabregas serio takiego mocnego tego liścia sprzedał? widziałem jedną powtórkę i nie wyglądał tak źle. Ten chłop lubi robić głupie rzeczy, pamiętacie, jak wyje... sędziemu w łeb piłką ? hahaha