Pewna wygrana z Lisami, dwie bramki Alonso

dodał: Widi95 14.01.2017 20:14 źródło: własne
Luton

Chelsea pewnie pokonuje na wyjeździe zespół Leicester City i zdobywa kolejne cenne 3 punkty w ligowej tabeli.

The Blues zaliczyli bardzo dobry start w dzisiejszym meczu. Już w 6 minucie Kasper Schmeichel musiał wyciągać piłkę z siatki, po tym jak w zamieszaniu w polu karnym Leicester najlepiej odnalazł się Eden Hazard i ładnie wypatrzył dobrze ustawionego Marcosa Alonso i posłał do niego podanie, a Hiszpan precyzyjnym strzałem w prawy dolny róg otworzył wynik spotkania.

W dalszej części pierwszej połowy oba zespoły starały się znaleźć sposób na pokonanie obrony przeciwnika, jednak w poczynaniach jednych i drugich brakowało dokładności. Widzieliśmy wiele akcji ofensywnych, jednak czystych, stuprocentowych sytuacji strzeleckich nie doczekaliśmy się.

Przewagę w posiadaniu piłki mieli The Blues, to oni kontrolowali wydarzenia na boisku i częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywali.

Początek drugiej połowy był niemal lustrzanym odbiciem tego co widzieliśmy godzinę wcześniej. Już po kilku minutach od wznowienia gry Chelsea wyszło na dwubramkowe prowadzenie, a na listę strzelców kolejny raz wpisał się Alonso. Po dośrodkowaniu Williana z rzutu wolnego piłka została wybita przez obrońców Leicester, przejął ją znajdujący się na krawędzi pola karnego Alonso i oddał płaski strzał w kierunku bramki, piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z defensorów gospodarzy i wpadła do bramki obok zaskoczonego Schmeichela.

W kolejnych minutach scenariusz był bardzo podobny do tego z pierwszych 45 minut. Oba zespoły próbowały konstruować składne akcje, ale często w ich poczynaniach brakowało precyzji. Widać było jednak wyraźną przewagę The Blues, którzy cały czas spokojnie i bez większych problemów kontrolowali wydarzenia na murawie.

W 64 minucie Marcos Alonso miał szansę na zdobycie swojej trzeciej bramki. Hiszpan kolejny raz uderzał z krawędzi pola karnego, ale tym razem zabrakło mi nieco dokładności i piłka przeleciała minimalnie obok prawego słupka.

Kilka minut później padła jednak trzecia bramka dla Chelsea, a jej strzelcem był Pedro. Hiszpan zagrał prostopadle do Williana, a ten zdążył do piłki przed wychodzącym Schmeichelem. Brazylijczyk próbował płasko odegrać, ale trafił w nogę bramkarza Leicester i piłka poszybowała wprost na głowę świetnie ustawionego Pedro, który bez problemu umieścił ją w pustej bramce tuż przy lewym słupku.

Po trzecim trafieniu Chelsea gra wyraźnie się uspokoiła, The Blues byli zespołem zdecydowanie lepszym i potwierdzili to swoją postawą w dzisiejszym spotkaniu. Wynik 3:0 utrzymał się do końca meczu i Chelsea odniosła kolejne ważne wyjazdowe zwycięstwo i 3 punkty do ligowej tabeli, co pozwala na zachowanie bezpiecznej przewagi nad resztą stawki.

The Blues pokazali się dzisiaj z bardzo dobrej strony i mimo nieobecności najlepszego strzelca, Diego Costy, udowodnili że są w stanie grać skutecznie i efektywnie.

KamilCFC199415.01.2017 08:28

Bardzo dobry mecz i odpowiedź dla niedowiarków że bez Diego nie ma Chelsea!!!!!! Da się?

Chelsea0314.01.2017 22:46

brawo <brawo> <king>

MrKrzysiek9714.01.2017 21:51

Zwycięstwo oby tak dalej.

lysy8314.01.2017 21:05

Wiadomo z kim gralismy tabela nie klamie Lester gra bagno w tym sezonie zobaczymy jak bedziemy grali dalej 31 z Liverpoolem na Anfield i 4 z Arsenalem na SB wtedy ocenie nasza forme bo ze slabiakami to nie sa mecze by cos pokazac majac taki sklad

Since200414.01.2017 20:27

bardzo się cieszę, że wygraliśmy, szczególnie po tych wszystkich pierdołach ze strony mediów i całej tej zadymie. To zwycięstwo buduje :)

Myślę, że Alonso należą się przeprosiny! Mnóstwo hejtu, a on pokazał dzisiaj, że nie chce na ławie siedzieć!

Luiz - fenomenalny, cała reszta też mi się podobała.

PS.
Też jestem zdania, że na dłuższą metę granie bez napadziora to słabe rozwiązanie.

przemas233314.01.2017 20:23

Wygrana łatwa,lekka i przyjemna,oby tak było w każdym meczu :)

Cartageno14.01.2017 20:22

Pięknie :) Marcos stracił już zapewne kilku hejterów. W tym meczu wyszła nam gra bez napastnika, ale na dłuższą metę może nie być dobrze

CFCHeadhunter14.01.2017 20:22