26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Przewaga utrzymana, zwycięstwo w derbach z WHU

dodał: Widi95 06.03.2017 22:46 źródło: własne

Chelsea zwycięża w wyjazdowym spotkaniu z zespołem West Ham United i utrzymuje bezpieczną przewagę nad najgroźniejszymi rywalami w ligowej tabeli.

Od samego początku widać było wielkie zaangażowanie obu drużyn, każdemu z zespołów bardzo zależało na zdobyciu 3 punktów w tym spotkaniu.

Obserwowaliśmy wiele akcji w wykonaniu graczy West Hamu, jednak w poczynaniach gospodarzy często brakowało pomysłu na skuteczne zakończenie ataku i  w efekcie wiele zagrań było bez problemu wyłapywanych przez Thibaut Courtois lub wybijanych przez dobrze zorganizowaną defensywę.

W 25 minucie wynik meczu po kapitalnej kontrze został otwarty przez The Blues. Piłkę w okolicach własnego pola karnego odebrał Kante i ruszył w stronę bramki rywala. Po chwili zagrał do Hazarda, ten podał do Pedro, który bez przyjęcia odegrał do Belga za linię obrony, a gwiazdor Chelsea w sytuacji sam na sam z zimną krwią minął bramkarza Młotów i spokojnie umieścił piłkę w pustej bramce.

W kolejnych minutach obraz gry nie zmieniał się, The Blues skupiali się na uważnej grze w obronie i szukaniu okazji do szybkiej kontry, a zespół West Hamu próbował atakami pozycyjnymi przebić się przez defensywę gości i odrobić straty.

Po kilkunastu minutach doczekaliśmy się kolejnej bardzo groźnej kontry w wykonaniu graczy Chelsea. Z lewej strony bardzo dużo miejsca miał Hazard, który pognał w granice pola karnego i wbił piłkę w pole karne, ale niestety Diego Costa nie nabiegł dobrze do tego zagrania i nie trafił w piłkę. Ta trafiła prosto pod nogi wbiegającego w pole karne Mosesa, który bez wahania mocno uderzył na bramkę gospodarzy, ale jego próba została zablokowana przez obrońcę. Po tej interwencji piłka poleciała z kolei w stronę Pedro, który bez przyjęcia oddał silny strzał z woleja, ale gola nie było, bo tym razem świetną obroną popisał się bramkarz rywali.

Co nie udało się pod koniec pierwszej połowy, powiodło się na początku drugiej. Kilka minut po wznowieniu gry The Blues wykonywali rzut rożny. Piłka została wrzucona w okolice piątego metra od bramki, a tam idealnie znalazł się Diego Costa. Snajper The Blues zdołał urwać się pilnującym go obrońcom i udem z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki obok całkowicie zaskoczonego bramkarza.

Chwilę później The Blues mieli świetną okazję do zdobycia kolejnego trafienia, gdy w sytuacji sam na sam znalazł się Alonso. Hiszpan minimalnie spudłował, jednak wydaje się, że mógł być faulowany w chwili oddawania strzału. Sędzia nie zdecydował się w tej sytuacji na podyktowanie jedenastki.

W 61 minucie Młoty miały swoją najlepszą okazję do zdobycia bramki w tym spotkaniu. W zamieszaniu w polu karnym Chelsea najlepiej odnalazł się Feghouli, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale jego próba została zablokowana. Chwilę później niezłe dośrodkowanie bardzo groźnym strzałem głową zakończył Snodgrass, jednak piłka poszybowała minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

Kilka minut później kolejną doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia mieli The Blues. W polu karnym Hazard zagrał do Diego Costy, a ten jednym zwodem ograł obrońcę i odwrócił się w kierunku bramki, a następnie oddał strzał w kierunku dalszego słupku, po którym fenomenalną, instynktowną interwencją popisał się Randolph i uchronił swój zespół przed utratą trzeciej bramki.

Młoty w doliczonym czasie gry zdołały zdobyć kontaktową bramkę. Andre Ayew dobrze dograł w pole karne do Lanziniego, a ten mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Thibaut Courtois, który chwilę później, zdenerwowany utratą czystego konta w ostatnich sekundach spotkania, ruszył z pretensjami do obrońców.

Gospodarze nie zdążyli już skutecznie powalczyć o remis w tym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Chelsea. The Blues tym samym utrzymują bezpieczną przewagę nad najgroźniejszymi rywalami w tabeli i pewnie zmierzają w kierunku mistrzostwa Anglii.

sepax07.03.2017 11:52

Mogliśmy zdobyć wiecej bramek, nie udało sie, pod koniec straciliśmy bramke i było nerwowo. Ważne zwycięstwo, oby tak dalej... Teraz MU !

MrKrzysiek9707.03.2017 09:01

Zwycięstwo oby tak dalej.

lampart407.03.2017 08:34

Najlepsza jedenastka 27 kolejki premier league:

lysy8307.03.2017 07:01

Wazne 3 pkt ale od meczu z burnley slabo gramy licze ze z mulami w FA nasza gra lepiej bedzie wygladac