26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

FA Cup: finał zagramy z Arsenalem

dodał: admin 23.04.2017 18:37 źródło: onet.pl

Po dogrywce Arsenal pokonał dziś Manchester City 2:1 i tym samym zostanie rywalem Chelsea w finale Pucharu Anglii który zostanie rozegrany 25 maja na Wembley.

Piłkarze Manchesteru City i Arsenalu walczyli o uratowanie nieudanego sezonu i awans do finału. W obu przypadkach jedynie trofeum mogłoby osłodzić rozczarowujące wyniki na przestrzeni całej kampanii.

Na boisku od początku działo się bardzo dużo. Groźnie bramkę Arsenalu strzelali Raheem Sterling i David Silva, a po drugiej stronie boiska do siatki trafił nawet Laurent Koscielny, ale jego trafienie nie zostało uznane, ponieważ Francuz był na pozycji spalonej.

Głównym aktorem pierwszej połowy był arbiter, który nie uznał za słuszne zdobycie goli za Sterlinga, mógłby podyktować rzuty karne za faule na Serio Aguero i Alexisie Sanchezie.

W drugiej połowie do ciągnika Manchester City prowadził grę i w końcu dopiął swego. W 61. minucie kapitalnym podaniem z kosmosu obsłużony był Aguero, który wpadł w pole karne i będąc w sytuacji sam na sam z Petrem Cechem spokojnie posłał się obok niego.

Kiedy wydawało się, że piłkarze Guardioli pójdą za ciosem, Arsenal dość niespodziewanie odpowiedział. Dobre dośrodkowanie ze skrzydła wykorzystał Nacho Monreal, który kompletnie niepilnowany pokonał Claudio Bravo. Było to pierwsze trafienie obrońcy z Hiszpanii dla "Kanonierów" od marca 2015 roku.

Więcej goli w regulaminowym czasie gry już nie padło. Wynik 1:1 oznaczał, że finalistę Pucharu Anglii musiała wyłonić dogrywka.

W 100. minucie gry na prowadzenie wyszedł Arsenal. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Alexis Sanchez, który sprytnym strzałem z bliskiej odległości zmusił Claudio Bravo do kapitulacji.

Arsenal - Manchester 2:1 po dogrywce (1:1, 0:0)
0:1 Agüero 62?
1:1 Monreal 71?
2:1 Sanchez 101?

2917 wyświetleń | 11 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

CFCHeadhunter24.04.2017 13:45

Coś czuję, że zadebiutujemy w nowych trykotach :) I oby nam przyniosły szczęście hehe

lysy8324.04.2017 09:37

Z cienkim arsenalem powinnismy dac rade ale z naszymi graczami wszystko jest mozliwe

przemas233323.04.2017 23:15

Lepiej z 4senalem niż z Citkami.Damy rade skoro takich dobrych kurczaków pokonaliśmy w półfinale.

lukas199023.04.2017 22:44

DERBY!!!!

Cartageno23.04.2017 22:11

Powiem szczerze, że myślałem, że zagramy w finale z City, a tu jednak się okazuje, że półfinał wygrali Kanonierzy. W sumie będzie ciekawiej, bo to w końcu derby Londynu w finale FA Cup. Będzie ciężko, Kanonierzy będą walczyć o to trofeum jak Polska o niepodległość

MrKrzysiek9723.04.2017 22:06

Musimy wygrać puchar.

CFCF23.04.2017 22:01

Fajnie, derby w finale to świetna sprawa. Tyle tylko, że pod żadnym pozorem nie wolno nam ich zlekceważyć. Wenger jak Wenger, ale sami z siebie pewnie będą chcieli się spiąć i wygrać jakieś trofeum, więc nie będzie wcale spacerku jak niektórzy myślą. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że jaśnie pan Pep "łatwa-liga" Guardiola skończy sezon z okrągłą liczbą trofeów. Okrągłą dosłownie :D

Since200423.04.2017 21:41