23.04.2024, 21:00

Gol Batshuayi'a daje Chelsea mistrzostwo!

dodał: Widi95 12.05.2017 22:46 źródło: własne
Luton

Chelsea zwycięża w wyjazdowym spotkaniu z drużyną West Bromwich Albion i tym samym pieczętuje zdobycie szóstego w historii klubu mistrzostwa Anglii!

Wiele walki w wykonaniu piłkarzy obu zespołów mogliśmy oglądać od samego początku spotkania.

Niestety mało było klarownych sytuacji podbramkowych, najwięcej akcji rozgrywanych było w środku pola, choć trzeba zaznaczyć, że to The Blues częściej potrafili znaleźć sposób na przebicie się w okolice pola karnego rywali.

Jedyną naprawdę dobrą okazją w trakcie pierwszej połowy spotkania była szansa Cesca Fabregasa w 33 minucie. Hiszpan otrzymał piłkę na prawym skraju pola karnego i oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka, ale niestety minimalnie chybił.

W drugiej części gry na boisku nie widać było wielu zmian. Gospodarze nadal bardzo solidnie i momentami ostro się bronili, z kolei The Blues starali się przebijać przez defensywę rywali i zdobyć choćby jedną, decydującą o tytule mistrzowskim bramkę.

W 47 minucie Moses otrzymał niezłe podanie w okolicach narożnika pola karnego i oddał strzał w kierunku lewego dolnego rogu bramki, ale bramkarz WBA był czujny i skutecznie interweniował.

Kilka minut później kolejną w tym meczu okazję miał Fabregas. W 51 minucie pomocnik Chelsea otrzymał piłkę będąc na granicy pola karnego i uderzył na bramkę, ale zabrakło mu precyzji i futbolówka poszybowała obok prawego słupka.

Z minuty na minutę przewaga The Blues była coraz bardziej wyraźna. Brakowało jednak udokumentowania dominacji poprzez zdobycie upragnionej bramki.

Gracze Chelsea coraz częściej uderzali na bramkę WBA, jednak ich próbom wciąż brakowało dokładności.

W 73 minucie swoją najlepszą w tym spotkaniu okazję mieli gospodarze. W polu karnym Chelsea przy piłce znalazł się Chadli i oddał strzał, ale minimalnie się pomylił.

Chwilę później Antonio Conte wprowadził na boisko drugiego napastnika. W miejsce Pedro na murawie pojawił się rzadko w tym sezonie oglądany Michy Batshuayi.

Belg błyskawicznie odwdzięczył się trenerowi za tą decyzję, gdyż już kilka minut później otworzył wynik spotkania! Azpilicueta podał mu piłkę, a Batshuayi z niewielkiej odległości zdołał pokonać bramkarza i zdobyć drugą w tym sezonie ligową bramkę, ale jakże ważną!

The Blues utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego i zwyciężyli skromnie 1:0, ale liczyły się tylko kolejne trzy punkty, które pozwoliły na zapewnienie sobie mistrzowskiej korony za sezon 2016/2017!

Los sprawił, że po raz kolejny możemy podziwiać piękno piłki nożnej, w której absolutnie wszystko jest możliwe. Piłkarz, który przez większość sezonu był krytykowany i uznawany za wielką pomyłkę transferową, wpuszczony na boisko przez trenera w momencie gdy zespół potrzebuje bramki, wchodzi i po kilku minutach zdobywa decydujące trafienie!

Michy Batshuayi tą bramką na pewno nie zdobył automatycznie zaufania kibiców, ale zdecydowanie wysłał sygnał Antonio Conte, iż Włoch może na niego liczyć i nie powinien jeszcze ostatecznie go skreślać.

przemas233314.05.2017 18:37

Coś niesamowitego !!!<king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king> <king>

Mati11CFC14.05.2017 03:16

xDDDDD

zuet913.05.2017 20:00

Zgadzam się z wszystkimi BRAVO , BRAVO Chelsea ale oprócz zasłużonych pochwał dla Antosia bo zrobił coś niesamowitego pierwszy sezon i co mistrz angli a może i drugi puchar 27.05.17 to pozatym wielkie podziękowania należą się wszystkim zawodnikom ,i myśle że to będzie znakomity koniec żeby pożegnać TOP LEGEND John Terry .Wielkie dzięki The Blues za cały sezon ,

MathewKlurins13.05.2017 12:22

Dzieki WBA za wyrównany mecz.To właśnie po takich spotkankiach zwyciestwa smakują najlepiej.Bedzie co wspominać(np te kontry Wba).Od razu przypomniałem sobie jak zapewniliśmi sobie tytuł na Boltonie.Podobnie cieżki mecz i podobne okoliczności(1 sezon Mou, potem chyba były 3 mecze u siebie,gonił inny rywal derbowy czyli Arsenal).Niesamowite jak Chelsea zdominowała ten sezon właściwie z niczego. Los szybko oddał nam to co zabrał przed rokiem i nie chodzi mi nawet o mistrzostwo ale o dume kicowania CHELSEA

sepax13.05.2017 11:35

<king> <king> <king>

vadgris13.05.2017 10:11

<brawo> <brawo> <king> <king>

Cartageno13.05.2017 09:27

Gratulacje :D Brawa dla drużyny, brawa dla Antonio, który odbudował Chelsea. Teraz jazda po dublet :)

CzornyJma13.05.2017 08:38

No i gitara :) Jeszcze tylko Puchar Anglii i będzie prze zajebiście ,w następnym sezonie ciężko będzie ale pasuje to powtórzyć i liczyć na Lige Mistrzów :D :) Szacun dla grajków <brawo> dla całego sztabu <brawo> a w szczególności dla Antka (zajebista praca,widać ze gościuu jest dwunastym zawodnikiem na murawie) . <brawo> <brawo> <brawo>

Chelsea0312.05.2017 23:40