20.04.2024, 18:15

Awans po męczarniach i karnych z Norwich

dodał: admin 17.01.2018 22:46 źródło: własne
Chelsea v City

Bramka Michy'ego Batshuayia miała pozwolić Chelsea na awans do kolejnej rundy Carabao Cup w powtórzonym meczu z Norwich, jednak gol w doliczonym czasie gry Lewisa przedłużył to spotkanie o tak mało pożądaną dogrywkę. W jej trakcie czerwone kartki zobaczyli Pedro i Morata stąd CFC kończyła mecz w dziewiątkę. Bramek nie było a o losach meczu zadecydowały rzuty karne - w nich lepsza okazała się Chelsea.

Poziom sędziowania spotkania był co najmniej dziwny, a jeszcze dziwniej wyglądało korzystanie z systemu VAR, który pewnie zgarnie w mediach srogie baty.

W pierwszej połowie bardzo aktywny wśród The Blues był Danny Drinkwater. Środkowy pomocnik ściągnięty z Leicester przeprowadził kilka bardzo dobrych akcji ofensywnych, a po jednym ze strzałów z dystansu reprezentanta Anglii, piłka trafiła w poprzeczkę. To była najlepsza szansa do zdobycia gola przez Chelsea przed zmianą stron.
Londyńczykom należał się jeszcze rzut karny, ale sędziujący to starcie Graham Scott nie zauważył ewidentnego faulu Jamala Lewisa na Davide Zappacoście. Arbiter mógł użyć systemu VAR obecnego na Stamford Bridge, ale nie zdecydował się skorzystać z tej pomocy.

W pierwszej połowie aktywny był Danny Drinkwater. Środkowy pomocnik przeprowadził kilka bardzo dobrych akcji ofensywnych, a po jednym z jego strzałów piłka trafiła w poprzeczkę.

Norwich mogło zaskoczyć gospodarzy w 32. minucie. Fatalny błąd przy wyprowadzeniu futbolówki z własnej połowy popełnił Michy Batshuayi, który zagrał wprost pod nogi Nelsona Oliveiry. Portugalczyk strzelił bez zastanowienia sprzed pola karnego, a piłka musnęła zewnętrzną część poprzeczki.

Po przerwie, piłkarze Conte zmuszeni byli zagrać jeszcze bardziej ofensywnie, by w końcu złamać obronę gości. Udało się to po akcji z 55. minuty. Michy Batshuayi wykorzystał doskonałe zagranie Kenedy?ego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zdobyciu bramki, gospodarze cofnęli się głębiej na własną połowę, wyczekując swojego rywala i czekając na kontrataki. The Blues chcieli wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił i bez dogrywki.

W 61. minucie gospodarze dostali poważne ostrzeżenie, kiedy w słupek trafił Josh Murphy. Kilka minut później, znakomitą interwencją popisał się Willi Caballero który wybronił uderzenie Jamesa Maddisona.

Były bramkarz Manchesteru City nie miał jednak nic do powiedzenia przy ostatniej akcji podstawowego czasu gry. Dośrodkowanie Timma Klose wykorzystał Jamal Lewis i doprowadził do dogrywki.

W dogrywce więcej z gry mieli gospodarze, jednak ani Willian, ani Alvaro Morata nie potrafili pokonać doskonale dysponowanego Angusa Gunna.
Gracze Chelsea zamiast strzelać bramki, zaczęli tracić piłkarzy. W 117. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Pedro Rodriguez, a trzy minuty później dwie żółte w jednej akcji dostał jeszcze Morata i The Blues kończyli to starcie w dziewiątkę.

Dwieście dziesięć minut dwumeczu w tej parze nie przyniosło rozstrzygnięcia i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali gospodarze, którzy nie pomylili się ani razu. Wśród gości nie trafił tylko Nelson Oliveira, ale to wystarczyło, by pożegnać się z tegoroczną edycją Pucharu Anglii.

W czwartej rundzie FA Cup zagra Chelsea, a ich rywalem będzie ekipa Newcastle United.

Chelsea FC ? Norwich City 1:1 pd. (0:0, 1:1) k. 5:3
1:0 Batshuayi 55'
1:1 Lewis 90'

8158 wyświetleń | 14 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

CFCF18.01.2018 15:53

@Hexon06 - no chyba sobie jaja robisz... Za takie coś co odpier*olił Pedro z tym PERFIDNYM NUREM powinni dawać OD RAZU czerwone z automatu. Na takie coś nie powinno być miejsca na boisku, zwłaszcza w Anglii. On dostał żółtą i potem był tak "inteligentny", że dostał drugą za ewidentny faul - sędzia nie zrobił nic złego. Morata? Karny to to nie był na pewno, ale czysty nur też nie - tyle że taka nauczka się mu przyda, bo to jego przewracanie się przy każdym minimalnym kontakcie jest wybitnie żałosne. Poza tym dostał żółtą i nikt mu nie kazał pyskować - najwyraźniej powiedział coś, za co sędzia go wyrzucił i tyle. Sędzia popełnił dwa większe błędy - karne nieodgwizdane na Zappacoście i Willianie. Poza tym usprawiedliwianie się sędzią w meczu z Norwich? Serio? Graliśmy tak żałośnie, że nie zasłużyliśmy nawet na ten awans.

Hexon0618.01.2018 12:02

Ale mnie Ci sędziowie wkurwiają dosłownie. Znowu próbowali ustawić mecz skurczybyki, ale na szczęście się nie udało. Nasza skuteczność pod bramką też tragiczna, ale mimo to powinny być co najmniej 2 karne i tych czerwonych kartek nie powinno być, bo były z dupy(za takie rzeczy nie daje się czerwonych kartek). Denerwuje mnie to, że sędziowie są bezkarni i nigdy nie poniosą odpowiedzialności za to jak sędziują, bo wczoraj to wyglądało jakby ktoś z rodziny sędziego miał obstawiony mecz na Norwich i chciał pogrążyć Chelsea.

Największy pozytyw tego meczu to występ Kenediego, podoba mi się on, powinien więcej grać. Widać, że chłopak ma talent, no i zdrowie do biegania, tyle co on wczoraj tam przebiegał na tym wahadle to szacunek(skurcze pod koniec to powód zbyt małej ilości minut na boisku i nic więcej). No i ta asysta perfect!

cfctrueblue18.01.2018 11:33

To już kolejny mecz, w którym widać brak takiego hmm.. piłkarskiego sprytu i boiskowego doświadczenia. O wykańczaniu akcji nie będę się wypowiadał. Może zamiast gwiazd postawmy na młodych, głodnych gry?

MrKrzysiek9718.01.2018 09:42

Najważniejsze że awansowaliśmy.

lololo18.01.2018 09:40

Po tym meczu widać gołym okiem czego nam brak a mianowicie gwiazd światowego formatu . '
Dobry napastnik - Aubameyang - Michy sobie nie radzi a Morata sam może zagrać dobre 2-3 mecze a potem jest słabo
Skrzydło - Sanchez lub Mahrez - brak nam czegoś ekstra z przodu bo sam Hazard i Will to za mało a Pedro jest sporo poniżej normy a Musonda i tak nie dostaje szans
Lewe wahadło - Alonso gra dobrze gdy jest wypoczęty a Kenedy ma " brazylijską krew " co w obronie nie zawsze wychodzi na dobre .

Co do pomocy to Baki musi usiąść na ławce - już wolę na DP Luiza , a jeśli Barkley się ogarnie to Fabs będzie miał zmiennika .

Więc potrzeba 3 transferów do klubu i odejście Pedro , Kenedy , Michy na wypożyczenie

lysy8318.01.2018 06:53

Awans z 13 druzyna championship po karnych widac nasza dobra forme ciekawe czy ze srokami tez tak latwo nam pojdzie

sepax18.01.2018 06:15

Może jeszcze przyjdzie taki czas że będziemy mieć napadziora pokroju Didiera Drogby... to był gość na którego zawsze można było liczyć, a nie Ci nasi dzisiejsi kopacze.

sepax18.01.2018 06:11

Szkoda chyba wogole cokolwiek pisać po takim meczu, zresztą kto oglądał to wie... Ale jak to mawia klasyk, trzeba czasem spaść na samo dno by się od niego odbić... my z naszą grą jesteśmy już bardzo blisko tego dna!!! Może i ktoś napisze że się czepiam tego bakayoko, ale jego gra to rozpacz, przykre to ale prawdziwe... Z drugiej strony coraz bardziej zaczyna irytować gra moraty.

Kondi18.01.2018 02:21