20.04.2024, 18:15

Porażka Chelsea, Arsenal w finale CC!

dodał: admin 24.01.2018 22:46 źródło: własne
Crystal v Chelsea

Arsenal a nie Chelsea powalczy o puchar Carabao Cup na Wembley z Manchesterem City. The Blues przegrali rewanżowy półfinał 1:2 mimo całkiem udanej gry. Bramki strzelali Eden Hazard, samobója wbił Rudiger a na prowadzenie Kanonierów wyprowadził Granit Xhaka.

Rewanżowe spotkanie na Emirates Stadium zapowiadało się niezwykle ciekawie, bowiem w pierwszym pojedynku padł bezbramkowy remis. Tym samym sprawa awansu do finału pozostawała otwarta.

Środowy mecz świetnie rozpoczął się dla Chelsea, która w siódmej minucie wyszła na prowadzeniu. Po świetnym prostopadłym podaniu Pedro Rodriguez, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Arsenalu znalazł się Eden Hazard i spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Radość The Blues z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem już pięć minut później było 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową uderzał Nacho Monreal, tor lotu piłki zmienił Antonio Rudiger i wylądowała ona w siatce obok zupełnie zaskoczonego Caballero.

Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie, choć groźnie na bramkę gości uderzali jeszcze Granit Xhaka i Mesut Ozil.

W 60. minucie podopieczni Arsene Wengera zdobyli drugiego gola i objęli prowadzenie. Po zagraniu Alexandre'a Lacazette, futbolówka odbiła się od nóg Rudigera i trafiła na piąty metr, gdzie dopadł do niej Xhaka. Pomocnik Kanonierów sytuacyjnym uderzeniem trafił do siatki.

W 78. minucie trzeciego gola dla gospodarzy powinien zdobyć Alex Iwobi, mając przed sobą tylko bramkarza, trafił prosto w niego. Ostatecznie kibice nie doczekali się kolejnych goli i z awansu do finału mógł cieszyć się Arsenal.

resoort30.01.2018 17:37

Proszę o poświęcenie kilku minut i wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej KIBICÓW. Z góry dziękuję ;)

MrKrzysiek9725.01.2018 10:13

Szkoda że przegraliśmy.

sepax25.01.2018 09:20

Żeby jeszcze tylko smrodu nie było w FA Cup z Newcastle, oni też się napewno nie położą... to w sumie chyba nasza ostatnia szansa na jakikolwiek puchar w tym sezonie.

lysy8325.01.2018 06:43

Odpowiednia 11 niech Conte dalej stawia na lutunga lawa jego miejce tak jak batman siedzi zobaczymy co ugra Conte do konca sezonu

nineteen25.01.2018 00:20

Słabo to wyglądało od zejścia Williana..

maroxdd24.01.2018 23:14

Ciężko winić piłkarzy po tym meczu, brak im umiejętności.
Conte wydał od kiedy jest w Chelsea F.C 350 mln euro i jedyne wzmocnienie to Kante, reszta to przeciętniacy.
Niech kupuje więcej drewna to daleko zajdzie...
Szkoda mi tylko Hazarda bo nie ma nawet z kim pograć z klepki. Świetnie Eden kwitował podania swoich kolegów wzrokiem facepalm

CFCF24.01.2018 23:11

Trzeba zacząć pozytywów, a więc no - 10 minut udane. Tyle.

Stawianie autobusu przy remisie 1:1 i czekanie na dogrywkę jest tak obrzydliwe, że brak mi na to słów. To co ta banda kopaczy dzisiaj zaprezentowała przechodzi ludzkie pojęcie. A głównym winowajcą jest Conte, który z jakiegoś dziwnego powodu wziął na ławkę hordę obrońców i potem obudził się z ręką w nocniku jak jego autobus zawiódł i musiał gonić wynik... mając na ławce zero ofensywnych zawodników. Ale wiadomo, Musonda nie zasługuje na ławkę, co tam asysta po kilku minutach gry - ważniejsze żeby Luizek i Cahill byli w razie czego żeby można się było zamurować przy remisie. W końcu obrońców nigdy za wiele. A jak przyszło gonić wynik, to i tak liczba defensywnych zawodników musiała się zgadzać, bo przecież Pedro zbyt ofensywny był i jego obecność na boisku pewnie by oznaczała, że przegramy... Przegraliśmy koniec końców, no ale co tam. Conte pewnie uważa, że lepiej przegrać mając na boisku stertę defensywnych zawodników, niż przegrać próbując zmienić zły wynik. Brawo panie Conte, tak dalej - top 10 będzie jak nic.

przemas233324.01.2018 23:11

Kondi,no racja pomyliłem się,sorry do spółki z mistrzem pola karnego Baczuajem,który jest niezawodny,nr.1.Mój błąd masz racje!!!

cfctrueblue24.01.2018 23:07

Szkoda.. liczyłem na ten jeden puchar.. ale przodu nie ma kompletnie. Dwumecz był jak najbardziej w naszym zasięgu. Ten sezon jest już na straty.. walczyć o LM i poukładać zespół, to powinny być teraz główne cele. <king> CFC

Kondi24.01.2018 23:07