Osób on-line: 46

20.04.2024, 18:15

Tylko remis. Koniec marzeń o Lidze Mistrzów?

dodał: admin 09.05.2018 22:33 źródło: goal.pl

Trudno odmówić dziś Chelsea starań o zwycięstwo nad Huddersfield, które przedłużyłoby szanse londyńczyków na czołową czwórkę - niestety, dziś szczęście nie dopisało i mimo zmasowanych szturmów na bramkę rywali po 96 minutach zegar wskazał wynik 1:1...

Huddersfield może otwierać szampana, bowiem remis gwarantuje im przeżycie w Premier League. Zupełnie inne nastroje mają kibice Chelsea: tylko porażka Liverpolu z Brighton i zwycięstwo podpiecznych Antonio Conte z Newcastle może uratować żywot The Blues w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Antonio Conte zaryzykował nietypowy skład i być może po ostatnim gwizdku sam uważa, że było to zbyt ryzykowne posunięcie.

The Blues mieli w tym meczu wielką przewagę, wiele mówi samo posiadanie piłki, bo gospodarze mieli ją  przy nodze przez 72 procent czasu gry. Nie przekładało się to jednak na wiele klarownych sytuacji strzeleckich.

Londyńczykom, nawet gdy do nich dochodzili, brakowało precyzji. Było tak choćby wtedy, gdy przymierzał głową Antonio Ruediger. Później pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Alvaro Morata. Hiszpan minął golkipera, ale uderzał ze zbyt ostrego kąta i piłkę przechwycili defensorzy rywali.

W 50. minucie na prowadzenie wyszli niespodziewanie przyjezdni. Do siatki po szybkiej kontrze i dograniu Aarona Mooya trafił Laurent Depoitre.

Chelsea wyrównała w 62. minucie, gdy po wrzutce w polu karnym piłka odbiła się od Marcosa Alonso. Było to jednak wszystko, na co stać było The Blues. Mimo siedmiu doliczonych minut wynik nie uległ zmianie.

Chelsea FC - Huddersfield 1:1 (0:0)
0:1 Depoitre 50'
1:1 Alonso 62'

10626 wyświetleń | 19 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

sepax10.05.2018 21:45

Panowie, spokojnie, wszystko się wyjaśni w najbliższych tygodniach. Nie ma co gdybać :)

CFCF10.05.2018 18:48

Przebudowy nie będzie, skończy się jak zwykle - albo przepłacone przeciętniaki, albo jakieś wynalazki i opcje zastępcze znikąd. To są transfery w naszym stylu.

lysy8310.05.2018 06:48

Potrzebna przebudowa a pierwsza jaka Roman powinien zrobic to pozegnac makarona

CFCHeadhunter10.05.2018 06:25

A ja szczerze mówiąc wolę LE niż LM... Dlaczego? Bo na LM jesteśmy za słabi aktualnie i nic tam nie zwojujemy. POTRZEBA U NAS DIAMETRALNEJ PRZEBUDOWY!!! W LE możemy powalczyć o puchar bo na jakim poziomie aktualnie jesteśmy to widać :P

CFCF09.05.2018 23:22

@Kondi - bo to nie ma znaczenia. Matematyczne szanse to nie to samo co realne szanse. Liverpool by musiał ostro sfrajerzyć, do czego raczej nie dojdzie, zwłaszcza że takie Brighton nie gra już o nic, bo utrzymanie mają pewne - a nawet jak dojdzie, to my się pewnie znowu skompromitujemy z Newcastle tak jak to zrobiliśmy dzisiaj.

8FCChelsea09.05.2018 23:10

Jeszcze nie koniec marzeń. Marne szanse na LM, ale jednak są.

Rico8809.05.2018 23:09

Brawo Huddersfield !<brawo> Chelsea to kupa w tym sezonie

Kondi09.05.2018 23:06

A może to @CFCF jest adminem, bo dla niego dzisiaj nie było różnicy czy zremisujemy czy przegramy, bo i tak odpadamy z TOP4 i LM :)

Kuubaa09.05.2018 23:02

Radinho7 - dokladnie , admin chyba ma problem z matematyka i liczyc nie umie , zreszta kolejny post napisany beznadziejnie , jaki koniec marzen skoro mamy 2pkt straty , admin zenada

lopez09.05.2018 23:01

Nie ma to jak w kluczowym meczu sezonu nie wystawić od początku meczu swoich najlepszych graczy. Morata? Pedro? Ich już w tym klubie nie powinno być i trzymam kciuki żeby latem ich pożegnano. Było do przewidzenia, że Hudds za 1 punkt da się pokroić, więc szybkie wbicie gola było konieczne w tym meczu. Z każdą kolejną minutą nasze szanse na wygraną malały. Tymczasem zamiast wyjść najsilniejszym składem Conte rotuje, nagle rotuje, brawo za 'tajming', bez kitu. Cały sezon wałkował ten sam skład, do usrania i porzygu, a nagle teraz zaczyna się zabawa składem, w kluczowym momencie tego sezonu. Remis do przerwy natchnął gości, uwierzyli w zdobycz punktową. Zasłużyli na ten punkcik i pozostali w lidze. U nas zapowiada się pracowite lato. Mam nadzieję, że dojdzie do wyczekiwanych od dawien dawna zmian, bo to co się wyprawia w Chelsea woła o pomstę do nieba. Tragiczny sezon, słabe wzmocnienia i trener, który wzloty przeplata upadkami. Conte nie panuje nad tym zespołem, czas na kogoś nowego. <br>
<br>
P.S. Brawo dla admina za tytuł newsa. Matematycznie liga mistrzów nie przepadła, bo Liverpool może jeszcze przegrać z Brighton. Jak ty człowieku możesz pisać takie rzeczy? Gówno z ciebie nie redaktor, ta funkcja do czegoś zobowiązuje. Tymczasem walisz wpisy jak gimnazjalista albo i gorzej. Dno i żal, ta strona traci na wartości przez takich ludzi jak ty. Koniec marzeń o lidze mistrzów będzie wtedy kiedy nie będziemy w stanie wyprzedzić Liverpoolu punktami. A na ten moment jesteśmy i nieważne, że szanse ocenia się na jakieś 5%. Trochę pokory typie.