26.03.2024 16:15

MŚ: Kosztowny błąd Caballero, Giroud pomaga w zwycięstwie

dodał: admin 22.06.2018 06:28 źródło: własne
Olivier Giroud

Fatalny błąd Williego Caballero pomógł Chorwacji w zdobyciu pierwszej bramki w meczu grupowym z Argentyną, który zakończył się ostatecznie wysoką porażką zespołu z Południowej Ameryki 0:3. Inny humor mieli Oliver Giroud oraz N'Golo Kante, którzy rozegrali pełne, zwycięskie (1:0) spotkanie z Peru.

Wynik spotkanie między Chorwacją a Argntyną rozstrzygnięty został w drugiej połowie meczu. W 54 minucie goalkeeper Chelsea podał piłkę wprost pod nogi Ante Rebica. Młody Chorwat uderzył bez zastanowienia i już po kilku sekundach tonął w objęciach kolegów z zespołu.

Argentyna nie zamierzała jednak się poddać. Jorge Sampaoli wprowadził na boisko dwóch snajperów z Juventusu - Gonzalo Higuaina, a kilka minut później Paulo Dybalę. Ten drugi dostał się w 71. minucie w pole karne Chorwatów, ale jego strzał z krawędzi pola karnego przeleciał obok lewego słupka.

Kiedy wydawało się, że Argentyńczycy mogą doprowadzić do remisu, sprawę zamknął Luka Modrić. Pomocnik Realu Madryt przepięknie uderzył z dystansu i po raz drugi w tym meczu Caballero musiał wyjmować piłkę z siatki. Futbolówka z dużą prędkością minęła bramkarza Argentyny i wylądowała tuż obok prawego słupka. To był już nokaut.

W 88. minucie Ivan Rakitić mógł jeszcze podwyższyć na 3:0. Bardzo dobrze uderzył z rzutu wolnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Pomocnik Barcelony poprawił się jednak kilka chwil później i zdobył gola już w doliczonym czasie gry. Kapitalną asystą popisał się Mateo Kovacić, który pozwolił mu uderzyć futbolówkę do praktycznie pustej bramki.

Argentyna po dwóch spotkaniach ma na koncie zaledwie jeden punkt. Teraz ich awans do dalszej części rozgrywek wisi na włosku i uzależniony jest od wyników Islandii oraz Nigerii.

W spotkaniu Francji z Peru kibice zobaczyli tylko jedną bramkę - padła już w 34 minucie a na listę strzelców wpisał się Kylian Mbappe. Jak się okazałao, była to bramka na miarę awansu Trójkolorowych do fazy pucharowej Mistrzostw Świata.

Pełne spotkanie rozegrali Olivier Giroud oraz N'Golo Kante.