20.04.2024, 18:15

Wygrana Belgii, gole Hazarda i Batshuayia

dodał: admin 23.06.2018 16:33 źródło: własne
Michy Batshuayi

Piłkarze kadry Belgii wygrali w grupie G z reprezentacją Tunezji 5:2 (3:1). Dwa gole dla zwycięskiej ekipy zdobył Hazard a jedną Batshuayi. Całe spotkanie rozegrał Courtois, który wpuścił dwa gole.

Gracze kadry narodowej Belgii objęli prowadzenie już w szóstej minucie, kiedy to z rzutu karnego nie pomylił się Hazard.

W 13. minucie pomocnik Chelsea mógł zdobyć kolejnego gola, ale tym razem dobrze interweniował golkiper Tunezji.

W 16. minucie Czerwone Diabły dopięły jednak swego, a na listę strzelców wpisał się Lukaku. Tunezja - podobnie jak z Anglikami - fatalnie weszła w spotkanie.

Piłkarze tej reprezentacji stosunkowo szybko jednak odpowiedzieli, ponieważ kilkadziesiąt sekund później - po rzucie wolnym - golkipera Belgii pokonał Bronn.

W 21. minucie na uderzenie zdecydował się Alderweireld, ale było ona niecelne. W 27. minucie de Bruyne wypatrzył Lukaku, ale ten zbyt daleko wypuścił sobie piłkę przed siebie i cała akcja spaliła na panewce.

Sześć minut potem na uderzenie z ponad 30 metrów zdecydował się Khazri. Courtois miał lekkie problemy, aczkolwiek ostatecznie poradził sobie z jego próbą.

Pod koniec tej części gry gola dla Belgii zdobył jeszcze Lukaku, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem rywali.

Po przerwie reprezentanci Tunezji odważnie ruszyli do ataków. Belgowie wyprowadzali jednak zabójcze kontry. W 51. minucie kolejnego gola na swoim koncie zapisał Hazard.

W 69. minucie Ben Mustapha w porę uprzedził szarżującego Mertensa i zapobiegł utracie kolejnego gola. W 76. minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Batshuayi, lecz skutecznie interweniował Meriah.

Cztery minuty później ten sam zawodnik po raz kolejny mógł wpisać się na listę strzelców, ale tym razem górą był golkiper reprezentacji Tunezji.

W końcówce też nie brakowało emocji. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry w końcu bramkę zdobył Batshuayi. Ten sam zawodnik kilkadziesiąt sekund potem miał kolejną okazję, ale tym razem już nie był taki skuteczny.

Reprezentacja Tunezji odpowiedziała już tylko trafieniem Khazriego, który ustalił wynik tego meczu na 5:2 dla Czerwonych Diabłów.

W ostatniej kolejce Belgowie zagrają z Anglikami, a Tunezja zmierzy się z Panamą.

lopez24.06.2018 11:38

Batman to spokojnie mógł zaliczyć hat-tricka wchodząc z ławki. Szkoda trochę, bo piłka go szuka, ale brakowało wykończenia i szczęścia. Jeśli wyeliminuje ten mankament to będzie klasowym napastnikiem.

CFCF23.06.2018 23:44

Anglia się z tym samym rywalem męczyła niemiłosiernie.

Hazard pięknie, jego drugi gol świetny. Batshuayi pechowo, ale w końcu ustrzelił :D Ręcznik madrycki się przy drugim golu dla Tunezji za to nie popisał.

lysy8323.06.2018 21:42