Sterlingfacepalm

Świetne derby i zwycięstwo Chelsea!

dodał: admin 18.08.2018 20:21 źródło: goal.pl
Chelsea v City

Aż pięć goli na Stamford Brige i co najważniejsze - trzy z nich dla Chelsea! Gospodarze wygrali z Kanonierami 3:0 a kibice mogli cieszyć oczy m.in. przełamaniem Alvaro Moraty i debiutem Mateo Kovacica.

Maurizio Sarri postawiłna sprawdzoną przed tygodniem jedenastkę, która rozpoczęła pojedynek z Huddersfield. Na dwie zmiany po porażce z Manchesterem City zdecydował się za to Unai Emery - Monreal oraz Iwobi zajęli miejsca Maitlanda-Nilesa i Ramsey'a.

W ósmej minucie po zagraniu Monreala z lewego skrzydła, w bramkę nie trafił Ozil. Sytuacja ta brutalnie zemściła się po drugiej stronie boiska, gdzie po asyście Alonso, niepilnowany Pedro bez problemów pokonał Cecha.

Dziesięć minut później mieliśmy powtórkę z rozrywki - najpierw sytuacji nie wykorzystał Arsenal, a chwilę później z gola cieszyli się gospodarze. Tym razem po podaniu Bellerina fatalnie spudłował Aubameyang, a w odpowiedzi, po zagraniu Azpilicuety z głębi pola, Morata wymanewrował Mustafiego i podwyższył na 2:0.

W 32. minucie Kanonierzy stworzyli sobie kolejną, doskonałą sytuację do zdobycia pierwszego gola w tym sezonie Premier League. Zły przykład z Aubameyanga wziął Mkhitaryan - Ormianin ustawiony siedem minut przed bramką otrzymał doskonałe podanie od Iwobiego, po czym posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

Osiem minut przed przerwą, Kanonierzy złapali kontakt - Iwobi zagrał tym razem na linię szesnastego metra, skąd płaskim uderzeniem straty zmniejszył Mkhitaryan.

Cztery minuty później było już 2:2 - tym razem Ormianin zanotował asystę, a Aubameyangowi jak wykańczać sytuację pokazał Iwobi.

Podopieczni Unaia Emery'ego "poczuli krew" i próbowali objąć prowadzenie jeszcze przed przerwą. Kolejną świetną okazję miał w 44. minucie Aubameyang, który po podaniu Iwobiego posłał futbolówkę tuż obok słupka. W doliczonym czasie gry, po zagraniu Mkhitaryana, w bramkę nie trafił za to Iwobi.

Po przerwie poziom emocji na Stamford Bridge nieco zgasł i na pierwszą sytuację trzeba było poczekać blisko kwadrans - w 57. minucie płaski strzał oddał Barkley, ale Cech zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi, 20 minut później, Kepa na raty wybronił uderzenie Ramsey'a.

Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, The Blues wrócili na prowadzenie - Hazard poradził sobie z rywalami na lewym skrzydle i zagrał piłkę wzdłuż linii piątego metra, skąd do siatki skierował ją Marcos Alonso.

Podopieczni Maurizio Sarriego próbowali pójść za ciosem i byli bliscy zdobycia bramki na 4:2 - najpierw uderzenie Hazarda z ostrego kąta wybronił Cech, a dosłownie kilkadziesiąt sekund później, czeski bramkarz odbił także groźny strzał Oliviera Giroud.

W 90. minucie mocniej zabiły jeszcze serca kibiców The Gunners, albowiem po strzale Ramsey'a zza linii pola karnego, futbolówka przefrunęła tuż nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Chelsea przypieczętować mógł jeszcze Giroud, ale ponownie górą w pojedynku z Francuzem okazał się Cech.

lysy8321.08.2018 06:06

Nawet nie wiedzialem ze go wypozyczyli lepiej dla niego kolejny sezon to u nas kariery nie zrobi

lysy8319.08.2018 18:05

Tak jak w tamtym sezonie Morata na poczatku strzelal po za ta bramka nic wiecej dobrego nie zagral zobaczymy ile dalej bedzie strzelal twierdze ze gosc jest za slaby na PL dobrze ze arsenal nie wykorzystal swoich setek tak bysmy przegrali szczesliwie ale ta wygrana mizerna o top 5 smialo z obecnym skladem powalczymy

forchel19.08.2018 13:46

Coraz bardziej podoba mi się styl gry. Nie byłem zwolennikiem defensywnego usposobienia poprzednich trenerów.

Matii197819.08.2018 12:25

3punkty ciesza ale nasza obrona to dno a zwlaszcza Luiz pwoinien byc wdzieczny ze Sarri na niego stawia bo gdyby byl conte fredzloglowy by nawet w trampkarzach sie nie lapal

CFCHeadhunter19.08.2018 11:17

Wszystko klasa, piła chodziła ale mam niestety obrona do ogarnięcia bo przy 1-2 bramce na prawdę dali dupska. Co nie zmienia faktu, że gnietliśmy cały czas zdecydowanie i kontrola piłki była.

przemas233319.08.2018 10:56

Morata uciszył CENZURAów He He<lol> <lol> <lol> <king> <king> <king>

yankees19.08.2018 10:42

"Gospodarze wygrali z Kanonierami 3:0" - wiem, że 3:0 lepiej brzmi, ale było 3:2 :)

Hazard199518.08.2018 23:04