20.04.2024, 18:15

Hazard: Cierpliwość popłaca

dodał: apx 02.09.2018 20:41 źródło: chelseafc.com
Eden Hazard

Eden Hazard uważa, że ??The Blues zademonstrowali odpowiednie mentalne podejście, przedłużając passę zwycięstw w sezonie 2018/19 i wygrywając 2: 0 z nieustępliwą drużyną z Bournemouth.

Belg przypieczętował zwycięstwo w końcówce - po tym jak Pedro wszedł z ławki - otwierając wynik na 20 minut przed końcem meczu. Belgijski piłkarz tłumaczył, dlaczego pozytywne nastawienie jest niezbędne w tego typu meczach.

Po pierwszej połowie rozmawialiśmy w szatni i stwierdziliśmy, że jest to takie spotkanie, w którym musimy wykazać się cierpliwością. Kiedy nie idzie tak, jakbyś chciał, musisz być cierpliwy, musisz szybko rozgrywać piłkę, tak jak to zrobiliśmy w drugiej połowie. A kiedy przytrafia się dogodna sytuacja, musisz ją wykorzystać i strzelić bramkę i to właśnie zrobiliśmy.

Mamy wielu graczy, którzy potrafią strzelać gole. Pedro zaliczył bardzo dobre spotkanie, a my kontrolowaliśmy grę, więc uważam, że zasłużyliśmy na wygraną. Trochę jak w meczu z Newcastle w zeszłym tygodniu, było to trudne starcie ponieważ Bournemouth dobrze się broniło. Musimy tylko utrzymywać piłkę i szybko ją rozgrywać, ponieważ w pierwszej połowie byliśmy nieco wolni.

Hazard pochwalił także swojego kolegę z drużyny - Oliviera Girouda - który zaliczył cudowną akcję z Pedro asystując przy jego bramce. Hazard czuje, że ich wpływ na grę udowadnia, że siłą Chelsea jest głębia składu.

Myślę, że zawodnicy na ławce są gotowi by grać w pierwszym składzie, a gracze z 11 mogą być na ławce . Dlatego jesteśmy dobrym zespołem - mamy wielu dobrych graczy, nie tylko 11 na boisku, jesteśmy grupą. Cieszę się na myśl o Pedro, Olivierze oraz wszystkich fanach Chelsea.

Nasz numer 10 również pokazał, jak bardzo cieszy go jego dyspozycja po tym, jak zdobył drugą bramkę.

Po świetnych Mistrzostwach Świata idę tą samą drogą. Jestem pewny siebie i cieszę się z grania, więc jestem zadowolony. Jestem bardzo pewny tej drużyny. Mamy wielu dobrych graczy i nowego menedżera - wszystko idzie dobrze.

Mam nadzieję, że będzie to wielki sezon dla zespołu. Wiem, że jeśli dobrze gram, drużyna też gra dobrze, więc muszę być gotowy na wszystko. Sezon jest długi, a w Premier League nigdy nic nie wiadomo, wszystko może się zdarzyć więc będziemy walczyć do końca. Mamy 38 meczów do rozegrania, wygraliśmy cztery i nadal możemy się poprawić.Kiedy wygrywamy, menedżer zawsze wychodzi na geniusza, ale wiemy, że w Premier League nie jest łatwo i pewnego dnia doznamy goryczy porażki. To właśnie porażka pokaże czy jesteśmy dobrym zespołem.

2232 wyświetlenia | 5 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Oscar8Legend03.09.2018 10:16

No prawda, kiedyś mógł sobie z Oscarem poklepać, a teraz musi sam ciągnąć grę.

MrKrzysiek9703.09.2018 08:36

Dobrze że został i oby przedłużył kontakt.

Rico8803.09.2018 00:32

Pier.dolenie. Sroki miały szanse wyjść na 0:1, tak więc różnie mogłoby sie to potoczyć. Nie grali cierpliwie, to nieudolność. Nie ma napastnika. który by wykańczał sytuację. Taki Costa....szkoda go.