Klopp: Zabrakło szczęścia...

dodał: admin 27.09.2018 06:55 źródło: lfc.pl
Jurgen Klopp

Według Jurgena Kloppa to brak szczęścia jego zespołu stanął na przeszkodzie w awansie do kolejnej rundy Carabao Cuo.

To był ciężki mecz dla obu drużyn. Styl Chelsea jest specyficzny, to nic złego i musimy się do tego przyzwyczaić. Z każdą minutą szło nam lepiej, nawet na początku, gdy często zostawialiśmy im zbyt dużo wolnej przestrzeni i mieli dobre okazje.

Mimo tego powiedziałbym, że nie stworzyli zagrożenia, a my z czasem dostosowaliśmy się do ich gry. Pierwsza połowa była dobra, podobnie początek drugiej. Strzeliliśmy gola, mogliśmy go strzelić wcześniej. Zaczęliśmy grać spokojniej, czego chyba też zabrakło w pierwszej połowie, ponieważ graliśmy z Chelsea, która lubi dominować. Grając z nimi sam musisz zacząć dominować gdy masz piłkę. W przeciwnym wypadku oni ją odbiorą i będą dalej robić swoje
- mówił Klopp.

Mieliśmy pięciu zawodników, dla których to były pierwsze występy w wyjściowej jedenastce w tym sezonie. Brakowało im rytmu, ale w trakcie meczu to zaczęło się zmieniać i w pewnym momencie dużo lepiej kontrolowaliśmy spotkanie. 1:0 i mogliśmy strzelić drugą bramkę, trafiliśmy w poprzeczkę.

Shaq sam w polu karnym, chyba trzeba jego spytać dlaczego nie strzelał w tej sytuacji. Potem oni zdobyli gola z rzutu wolnego, co było bardzo pechową sytuację ponieważ zarówno faul, jak i gol, były wątpliwymi sytuacjami. Możemy dyskutować o obu, nie czuję się z tym dobrze. Było 1:1 i dodało im to wiatru w żagle, wrócili do gry. Nasza reakcja nie była najgorsza, ale na boisko wszedł Eden Hazard i strzelił wspaniałego gola. Nie mieliśmy czasu na odpowiedź. Oto cała historia tego meczu.

Czy mogliśmy ustrzec się bramki Edena? To jest Eden Hazard, a gdy on rusza z piłką to ciężko go zatrzymać, ale oczywiście - mogliśmy bronić lepiej. Nie widziałem powtórki więc będę musiał jeszcze raz się temu przyjrzeć. Jeśli dobrze kojarzę to straciliśmy piłkę w ofensywie, nie jestem na sto procent pewny, wszystko działo się szybko. Potem zatrzymanie Edena Hazarda w polu karnym nie jest już łatwe. Strzeliliśmy podobnego gola chyba tydzień temu i ciężko się broni w takiej sytuacji, ale oczywiście można było zachować się lepiej i wiemy.