20.04.2024, 18:15

Powtórzyć wynik z pucharu: Chelsea v Liverpool

dodał: admin 28.09.2018 17:03 źródło: goal.pl
Chelsea v Burnley

Zaledwie trzy dni po meczu w ramach Carabao Cup, piłkarze Chelsea i Liverpoolu po raz kolejny spotkają się na murawie, choć tym razem w ligowym szlagierze na Stamford Bridge. The Reds spróbują zrewanżować się londyńczykom za środową porażkę.

Po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej, londyńczycy rozegrali cztery spotkania w trzech różnych rozgrywkach. W lidze, Chelsea najpierw pokonała Cardiff (4:1), by przed tygodniem zremisować bezbramkowo z West Hamem.
Ligowe starcia rozdzieliło zwycięstwo 1:0 z PAOK-iem w Lidze Europy, natomiast przed kilkoma dniami, Chelsea ograła właśnie Liverpool w Pucharze Ligi.

Porażkę z Chelsea w Carabao Cup poprzedziła seria siedmiu kolejnych zwycięstw - The Reds jako jedyna drużyna w Premier League, może pochwalić się kompletem (sześciu) wygranych meczów i co zrozumiałe, lideruje stawce (do tego wygrana z PSG w Lidze Mistrzów).
Przed tygodniem, Salah i spółka pokonali Southampton 3:0, ustalając wynik jeszcze przed przerwą.

Zarówno Liverpool, jak i Chelsea, należą do liderującego tercetu, który nie zaznał jeszcze ligowej porażki w tym sezonie. The Reds zajmują pierwszą pozycję z kompletem 18 punktów na koncie, a za plecami piłkarzy Kloppa znajdują się Manchester City i Chelsea, które mogą pochwalić się 16 punktami w dorobku.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, najnowszy rozdział historii konfrontacji pomiędzy Chelsea i Liverpoolem zapisany został zaledwie kilka dni temu ? w meczu Pucharu Ligi, liverpoolczycy prowadzili 1:0 po trafieniu Sturridge?a, ale w końcówce najpierw wyrównał Emerson, a kilka minut później, po kapitalnym rajdzie, awans zapewnił Chelsea Eden Hazard.

Jeśli chodzi zaś o zmagania ligowe, to w poprzednim sezonie cztery punkty w starciach z Liverpoolem zgarnęli The Blues - podopieczni wówczas Antonio Conte najpierw ugrali jedno oczko na Anfield po remisie 1:1, a w rewanżu przed własnymi trybunami, Chelsea wygrała 1:0 po golu Oliviera Girouda.

Ogólny bilans pojedynków pomiędzy tymi ekipami przemawia jednak na korzyść piłkarzy z czerwonej części Merseyside ? Liverpool wygrał bowiem 77 spośród 180 dotychczasowych spotkań, przy 40 remisach i 63 zwycięstwach gospodarzy sobotniej konfrontacji.

Maurizio Sarri nie może narzekać na sytuację kadrową w swojej drużynie, albowiem praktycznie cała kadra jest do dyspozycji Włocha. Jedyne znaki zapytania widnieją nad nazwiskami Andreasa Christensena, Antonio Rudigera oraz Pedro, ale prawdopodobne jest, że cała trójka będzie gotowa do gry na sobotni mecz.

Jurgen Klopp w sobotę nie będzie mógł skorzystać z kolei z usług trzech zawodników ? uraz pachwiny wyklucza z gry Adama Lallanę, problemy z kostką ma Divock Origi, a dłuższy rozbrat z piłką nożną z powodu kontuzji kolana czeka Alexa Oxlade?a-Chamberlaina.

Chelsea v Liverpool
29 września 2018 godz 18:30 , Stamford Bridge

1220 wyświetleń | 4 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

lysy8329.09.2018 20:30

Teraz dopiero zaczna sie mecze

AntyPiSior29.09.2018 11:39

Trzeba podtrzymać dobrą passę i wygrać ten mecz,tym bardziej że gramy u siebie na SB.Liczę na super mecz i Wielkie emocje.

Rico8828.09.2018 23:09