26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Wygrana z Bate, hat-trick Loftusa!

dodał: admin 25.10.2018 22:47 źródło: własne

Chelsea nie miała problemu z pokonaniem białoruskiego Bate Borisow w trzecim meczu grupowej fazy Ligi Europy. Gospodarze na Stamford Bridge rozgromili przyjezdnych 3:1 dzięki hat-trickowi Rubena Loftusa-Cheeka ale łyżką dziegdziu w zwycięstwie może być honorowa bramka gości.

Gospodarze zaliczyli piorunujący początek spotkania, którego bohaterem był Ruben Loftus-Cheek - już w drugiej minucie, po płaskim zagraniu Zappacosty z prawej flanki, 22-latek otworzył wynik meczu. Sześć minut później, Loftus-Cheek dołożył drugie trafienie, tym razem po centrze Williana z rzutu rożnego.

W pierwszej połowie The Blues mieli jeszcze dwie sytuacje na podwyższenie prowadzenia - w 14. minucie, groźny strzał Pedro zdołał wybronić Scherbitsky, a kwadrans przed końcem premierowej odsłony, minimalnie niecelnie uderzał Willian.

Dziewięć minut po zmianie stron, hat-tricka skompletował Ruben Loftus-Cheek - 22-latek zgarnął futbolówkę przed polem karnym po stracie piłki przez Pedro, po czym precyzyjnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał Scherbitsky'ego.

W kolejnych minutach bramkarz BATE kilkukrotnie ratował swoją drużynę przed utratą następnego gola - w 56. minucie próbował Willian, dziesięć minut później groźnie uderzał Zappacosta, a w 72. minucie do bramki Białorusinów nie był w stanie trafić Giroud.

Co nie udało się gospodarzom, powiodło się dziesięć minut przed końcem gościom - po dośrodkowaniu Stasevicha z rzutu wolnego, futbolówkę do siatki skierował zamykający akcję Rios.

W drugim spotkaniu w tej grupie doszło do sporej niespodzianki - węgierskie MOL Vidi zdołało pokonać na wyjeździe PAOK Saloniki. Po trzech kolejkach stawce z kompletem punktów lideruje Chelsea, a za jej plecami trzy zespoły mają na swoim koncie po trzy oczka.

sarii mówi że ma za dużo pomocników :)
Ruben jest duży silny bardzo dobry technicznie i zastanawia mnie jak by zagrał na szpicy? :)
myślę że spokojnie by sobie poradził i moglibyśmy mieć z niego więcej pożytku niż z miernoty i giroud

kakuta4426.10.2018 00:01

Ruben dał trenerowi do myślenia może to tylko Bate ale hat tricka nie strzela się z przypadku świetny mecz a komu taką gra przeszkadza lepiej wygrać paroma bramkami stracić jedną niż po nudnym .meczu wygrać jedną takie moje zdanie mamy świetnego trenera w koncu Chelsea gra taką piłkę jaka chcieliśmy od dawna od czasów carlo tak mi się wydaje więc dziwne się wydaje marudzenie buduje się fajny projekt na Stamford

Kejen925.10.2018 23:21

@4ce Co ty mówisz, wolisz murowanie jak za conte i mourihno zamiast ofensywnego futbolu?

4ce25.10.2018 23:10

Fajny wynik, ale to słaby przeciwnik. Mecz z United pokazał ile jeszcze trzeba włożyć pracy. Generalnie życzę Sarriemu jak najlepiej u nas chociaż jego styl jest denerwujący: podania, podania podania. Wiadomo, że jest za krótko u nas żeby go oceniać i trzeba mu oddać ze posprzątał po Conte ładnie jednak obawiam się, że może być trochę za mało konkretny. Reasumując wolałbym się mylić i mam nadzieję, że historia z Neapolu się nie powtórzy a nasz zespół nie będzie wygrywał tylko z kiczowatymi teamami i będzie wszędzie numerem 2

CFCF25.10.2018 22:58

Wreszcie przyzwoity wynik w LE i generalnie mecz pod kontrolą. RLC pokazuje aspiracje do wyjściowego składu na ligę, dwa bardzo dobre mecze z rzędu w LE.