20.04.2024, 18:15

Sarri: Mieliśmy kontrolę nad meczem

dodał: admin 02.12.2018 17:34 źródło: chelseafc.com
Thomas Tuchel

Jak tłumaczył dziś Maurizio Sarri, sama wygrana z Fulham była ważniejsza niż ogólna jakość występu The Blues. Zwycięstwo zapewniły bramki Pedro i Loftusa-Cheeka.

Uważam, że dzisiejszy wynik jest bardzo ważny. Zaczęliśmy spotkanie bardzo dobrze, a przy wyniku 1-0 moi piłkarze nadal pokazywali wysoką koncentrację, choć ni umieli zabić meczu. Mogliśmy zrobić to wcześniej, ale być może byliśmy trochę spięci.

Oczywiście dzień po porażce z Tottenhamem nie był łatwy ani dla mnie ani dla piłkarzy, ale przegraliśmy pierwsze spotkanie po trzech i pół miesiącu i to może się zdarzyć. Dzisiaj musieliśmy pokazać reakcję. Drużyna pokazała się z dobrej strony w Lidze Europy, dzisiejsze zwycięstwo też jest bardzo ważne
- mówił po meczu Sarri.

W głowach zawodników był tylko wynik - w starciu z Tottenhamem wszyscy zagrali źle, więc pomyślałem, że dziś powinni dostać kolejną szansę. Mogliśmy zrobić więcej w fazie ofensywnej, ale byliśmy spięci, być może wygrywając 1:0 myśleliśmy o utrzymaniu wyniku?

Nadal mieliśmy kontrolę nad meczem. Na sześć szans mieliśmy dwa gole, więc tak, mieliśmy kontrolę ale również wkradło się trochę nerwowości.

Przy pierwszym golu Pedro asystę zaliczył N'Golo Kante który wygrał piłkę. Po meczu z Tottenhamem Francuz był surowo oceniony przez Maurizio, jak jest dzisiaj?

Myślę, że zagrał bardzo dobrze, umiejętnie się bronił. Musi poprawić taktykę, ale to naturalne. W reprezentacji gra ustawiony z innym pomocnikiem, w poprzednim sezonie miał obok siebie dwóch, czasem trzech pomocników, więc musi się tego nauczyć.

Dziś był lepszy kiedy piłka była po drugiej stronie boiska, zapamiętałem tylko jeden jego błąd w pierwszej połowie meczu. Kiedy ma piłkę, musi być blisko Jorginho, inaczej mamy problem. Jorginho dobrze potrafi przejść przez przeciwników, ale nie jest tak dobry w fazie defensywnej.

Swoja bramkę zdobył Loftus-Cheek, który trafił na boisko z ławki rezerwowej.

Byłem bardzo zadowolony po jego meczu w Lidze Europejskiej, to był jego najlepszy występ jeśli chodzi o taktykę. Dzisiaj poczułem, że Kovacic jest trochę zmęczony i sięgnąłem po Rubena, wiedziałem, że będzie miał wpływ na mecz.

Od pierwszej minuty zagrał Olivier Giroud, którego w drugiej połowie zastąpił Morata.

Muszą znaleźć ciągłość. Morata ma dobry okres, Giroud ma dobry okres, więc potrzebujemy więcej ciągłości. Czasami gram Moratą a czasem Giroudem - nasze mecze są co trzy dni, więc ta rotacja jest normalna.