20.04.2024, 18:15

Sarri: Nie mogliśmy nic zmienić

dodał: admin 03.01.2019 06:41 źródło: chelseafc.com
Maurizio Sarri

Już podczas meczu z Southampton Maurizio Sarri nie mógł ukryć irytacji obrazem poczynań swoich podopiecznych. Włoski trener uznał, że sporą winę za taki a nie inny obraz gry ponoszą ostatnie kontuzje jego piłkarzy.

Choć Chelsea miała aż 72% posiadania piłki w meczu i uderzała na bramkę rywala 17 razy - z czego 6 razy celnie - kibice nie zobaczyli żadnego gola.

Myślę, że graliśmy bardzo dobrze na 80 metrach boiska ale na ostatnich 20 mieliśmy kłopoty. Stwarzaliśmy okazje, choć nie było ich wiele, ale nie jest to łatwe w takim meczu ponieważ rywal grał cofnięty i zwarty. Kiedy w takim meczu zdobywasz pierwszą bramkę w szeregach przeciwnika pojawiają się luki i sprawy są łatwiejsze.

Musimy spróbować rozwiązać problem ostatnich 15-20 metrów. W ostatnich kilku meczach mieliśmy kontrolę nad tym co działo się na boisku, ale na tę chwilę mamy problem ze zdobyciem pierwszej bramki. Nasz występ był dobry
- ocenia mecz Maurizio Sarri.

Kibice zobaczyli jednego gola Alvaro Moraty, jednak sędzia wskazał na spalonego.

To było zbyt daleko od mojego stanowiska, abym ocenił tę sytuację. W ostatnim meczu widziałem dwie bramki Girouda i nie wiem, czy Olivier był na spalonym, czy nie, może tak, może nie. Trudno było to ocenić nawet patrząc na powtórki. Nie mam pojęcia, czy teraz było podobnie.

Podczas starcia z murawy zszedł kontuzjowany Willian.

Nie sądzę, by uraz Williana był bardzo poważny. Wieści od medyków w sprawie Pedro mówią, że za tydzień będzie mógł trenować ze swoimi kolegami z drużyny. Ten mecz był dla mnie trudny, ponieważ nie miałem Pedro, Girouda i Hudsona-Odoi, a po 35 minutach także Williana.

Na ławce miałem tylko jednego ofensywnego gracza, Loftusa-Cheeka, ale on nie ma pełnej sprawności, wciąż ma problemy z plecami więc trudno było spróbować zmienić mecz w ciągu ostatnich 30 minut. Umieściłem Fabregasa na boisku, ale tylko dlatego, że w tym momencie nie poruszaliśmy piłki tak jak w pierwszej połowie. Chciałem, aby inny techniczny zawodnik poprawił sposób, w jaki poruszaliśmy piłkę. W tej chwili mamy kłopoty z ofensywnymi graczami.

Jeśli chodzi o Girouda, lekarz powiedział mi, że za 10 dni będzie mógł trenować. Dzisiaj było bardzo ważne, aby spróbować zmienić mecz, ale okazało się to niemożliwe.

1663 wyświetlenia | 5 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Catenaccio03.01.2019 15:16

Ten gość to jest jakaś porażka jak tak czytam jego wypowiedzi. To Conte bliski zwolnienia zachowywał się podobnie do gościa co dopiero od kilku miesięcy prowadzi klub :( . Skończony frajer nie trener

swizzyi03.01.2019 14:34

Sarii ogarnij sie bo polecisz po tym sezonie i wrocisz do swojego Napoli :) z taka gra mozemy zapomniec o top 4

MrKrzysiek9703.01.2019 14:19

Takie mecze powinniśmy wygrywać.

Menez03.01.2019 12:18

Wynik w stu procentach to wina Sarriego. Proponuję dalej klepać piłkę w środku pola do boku i z powrotem, grać Alonso, który ciągnie tę drużynę w dół, nachalne wpychanie swojego ukochanego do środka pola. Nie dość, że Sarri personalnie zawodzi, to jeszcze nie jest mistrzem erudycji, a tekst "jestem tu, by wygrywać, nie dawać szansę młodym" to wielu mu długo nie zapomni.

lysy8303.01.2019 08:39

Napastnik i ktos na Ps jest potrzebny skoro kupili Pulisica to dziwne ze nie dolaczyl do nas teraz po co go zostawili tam do konca sezonu nic tam nie bedzie gral