20.04.2024, 18:15

Rudiger: Wszyscy powinniśmy się wstydzić!

dodał: admin 02.02.2019 08:29 źródło: SkySports
Antonio Rudiger

Antonio Rudiger nie ma wątpliwości co do tego, że druga połowa meczu z Bournemouth to sprawa, której powinni się wstydzić wszyscy piłkarze Chelsea. To właśnie wtedy zespół Wisienek zdmuchnął The Blues strzelając cztery gole, a porażka 0:4 jest pierwszą w tej wysokości od 22 lat...

Wszyscy muszą się wstydzić tego, co wydarzyło się w ostatnim meczu. Każdy musi bardzo głęboko to przemyśleć - możesz wygrać, przegrać lub zremisować, ale ważny jest też sposób gry. Nie potrafię wyjaśnić tego, co stało się w drugiej połowie - straciliśmy bramkę w drugiej minucie a potem wszystko szło już źle. N'Golo Kante miał małą szansę pod bramką rywala, ale to było wszystko na co było nas stać.

Ułatwiliśmy zadanie Bournemouth, przegrywaliśmy piłki na ich połowie. Rywal tylko na to czekał, każdy wie, że graja z kontry. Najbardziej boli to, że tak naprawdę nie próbowaliśmy zmienić tego wyniku, to jest w tym wszystkim najgorsze
- mówi Rudiger.

Nazywamy siebie topowym zespołem, ale takie rzeczy nie mogą nam się przytrafiać. Musimy być silni psychicznie przez resztę sezonu. Spadło na nas wiele krytyki, ale musimy być spokojni w naszym umyśle i być uczciwymi wobec samych siebie. Taktyka to nie moja sprawa, nie jestem trenerem, jestem zawodnikiem, ale każdy musi się mocno zaangażować.

W ostatnim sezonie byliśmy silni w defensywie, graliśmy innym systemem, teraz musimy powrócić do podstaw, to nie jest normalne aby zawodnik Bournemouth przeszedł czterech obrońców. Te podstawy te to wygrywanie sytuacji jeden na jeden. Dobrze, kiedy masz przewagę w posiadaniu piłki, ale każdy musi wiedzieć, jaka jest jego rola. Podstawa to czyste konto. Musimy znaleźć ciągłość,mieliśmy zbyt wiele wzlotów i upadków, teraz musimy wygrać z Huddersfield i pokazać wielką reakcję.

W tym miesiącu pokażemy naszą prawdziwą twarz, każdy musi być na to przygotowany. To wyniki tego miesiąca pokażą, w którą stronę pójdziemy. Wszyscy powinni wiedzieć, co się teraz dzieje: jeśli myślisz jako indywidualny piłkarz, poniesiesz porażkę.