26.03.2024 16:15

Udana zaliczka Chelsea w meczu z Dynamem

dodał: admin 07.03.2019 22:50 źródło: goal.pl
Chelsea v Manchester City

Udaną zaliczkę zapewnili sobie w domowym spotkaniu piłkarze Chelsea w dwumeczu Ligi Europy z Dynamem Kijów. Gospodarze Stamford Bridgep o golach Pedro, Williana i Hudsona Odoi wygrali 3:0 i na Ukrainie powinni tylko dopełnić formalności związanych z awansem do kolejnej rundy tego turnieju.

Sześciu zmian po ligowym zwycięstwie nad Fulham dokonał w wyjściowej jedenastce The Blues Maurizio Sarri - miejsca Azpilicuety, Rudigera, Emersona, Kante, Higuaina i Hazarda zajęli Alonso, Luiz, Zappacosta, Kovacić, Pedro oraz Giroud.
Jedną korektę po ligowej wygranej z Desną zarządził za to trener Khatskevich - zamiast Sola na szpicy wybiegł Rusyn.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na Stamford Bridge musieli czekać nieco ponad kwadrans - kapitalną asystą popisał się Giroud, a z kilku metrów bramkarza Dynamo pokonał Pedro.

Były zawodnik m.in. Barcelony mógł podwyższyć prowadzenie The Blues kilka minut później, ale po dograniu z prawego skrzydła, trafił z kilku metrów prosto w bramkarza.

W ostatnim kwadransie pierwszej odsłony, jeszcze dwie okazje na zdobycie gola na 2:0 mieli piłkarze Maurizio Sarriego. Najpierw po dograniu Davida Luiza, Boyko zdołał sparować uderzenie Pedro, a minutę później, nieznacznie pomylił się Alonso.

Dwadzieścia minut po przerwie, gospodarze dopięli swego i podwoili prowadzenie - po faulu Sydorchuka, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Willian.

Na następne emocje trzeba było poczekać ponad kwadrans, ale w 83. minucie, po podaniu Pedro, w bramkę nie trafił Loftus-Cheek.

Dopiero cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, pierwszą składną akcję skonstruowali goście, ale celu chybił Sidcley.
Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 2:0, gospodarze jeszcze zwiększyli zaliczkę przed rewanżem - w 90. minucie, po podaniu Loftus-Cheeka, rezultat pojedynku ustalił Hudson-Odoi.

yankees08.03.2019 19:10

Solidna zaliczka na mecz rewanżowy, ale koncentracje muszą zachować na rewanż. Dynamo nie będzie miało już nic do stracenia przed własną publicznością.

PS @admin może aktualizuj "Zdjęcie tygodnia" co tydzień, albo zmień tytuł na zdjęcie miesiąca, bo od meczu z Huddersfield minął ponad miesiąc...

MrKrzysiek9708.03.2019 10:46

Zwycięstwo tak trzymać.

Koval8108.03.2019 10:32

Niezła gra przez jakieś 70-75 minut. Ostatnie 15-20 minut to była katastrofa, biorąc pod uwagę klasę przeciwnika (nie licząc bramkowej kontry).
Kovaćić po zejściu Jorginho popełnił sporo błędów grając na pozycji Włocha, jeszcze musi się mocno poprawić.
Zappacosta jest fatalny zarówno w ofensywie, jak i defensywie (np. nie chciało mu się wracać za swoim zawodnikiem i Luiz/Christensen musieli go wyręczać) Nic dziwnego, że biedny Azpi musi grać non stop.
Ataki środkiem pola były łatwo blokowane przez Dynamo, ataki skrzydłami były o wiele groźniejsze.

lysy8308.03.2019 07:29

Callum szybko zareagowal strzelajac musi wiecej grac bo inaczej to odejdzie ale za sarriego to nie pogra wiele

Rico8807.03.2019 23:20

Wynik wysoki i daje pewny awans do kolejnej rundy. Dynamo słabe dziś na SB. Aczkolwiek jakby im się udało wykończyć w końcówce i trafić na 2:1, to byłaby lekka niepewność. Gra nie zachwycała na tle dość mizernego przeciwnika. Najważniejsze że wygrana i awans już zapewniony. Fajne akcje bramkowe Giroud - Pedro, oraz Loftus - Odoi. No i miodzio brameczka Williana.

lopez07.03.2019 23:03

Bardzo fajny występ i cieszę się, że się co do niego pomyliłem zobaczywszy nasz skład. :)

CFCF07.03.2019 22:54

Szczerze powiedziawszy to chyba nasz najlepszy mecz w tym roku jak do tej pory. Defensywnie perfekcyjnie, zero zagrożenia ze strony Dynama, ofensywnie trzy gole są, chociaż mogło być jeszcze więcej. Świetny wynik, bardzo dobry mecz i myślę, że spokojny już awans :)