20.04.2024, 18:15

Wygrana Anglii, debiut Hudsona-Odoi

dodał: admin 23.03.2019 06:37 źródło: goal.pl
Raheem Sterling

W meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Anglia gładko pokonała Czechy aż 5:0. W drugiej połowie meczu zadebiutował w seniorskich barwach Callum Hudson-Odoi, z kolei spotkania tego nie będzie miło wspominał Tomas Kalas, który strzelił samobója.

Na pierwsze trafienie w tym starciu musieliśmy poczekać do 24. minuty, kiedy to gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. Wtedy to futbolówkę w siatce umieścił Raheem Sterling, który tylko dołożył nogę w polu karnym Czechów, tym samym przecinając świetnie podanie od Jadona Sancho.

Przed zmianą stron zobaczyliśmy w tym starciu także drugiego gola. Już w doliczonym czasie gry Pavel Kaderabek użył zbyt wiele siły podczas odbioru piłki, co poskutkowało odgwizdaniem rzutu karnego dla reprezentacji Lwów Albionu.
Do strzału z jedenastu metrów podszedł Harry Kane, który nie mógł zmarnować takiej szansy i pewnie umieścił futbolówkę tuż obok lewego słupka.

Po ponownym gwizdku sędziego do ataku rzucili się z kolei Czesi, którzy bardzo szybko wykreowali kilka groźnych sytuacji podbramkowych. Najpierw golkipera Anglików postraszył Tomas Soucek, a następnie bliski zdobycia gola kontaktowego był David Pavelka. Obie próby zakończyły się jednak niepowodzeniem.

Kolejne goli udało się za to strzelić gospodarzom. W 62. minucie mieliśmy już 3:0, a ponownie na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling.
Zawodnik Manchesteru City nie miał zamiaru się jednak zatrzymywać i kilka chwil później ustrzelił hat-tricka. To był zdecydowanie jego wieczór.

Ostatecznie zobaczyliśmy także piątego gola. Tym razem strzelali jednak Czesi. Problem w tym, że Tomáš Kalas skierował futbolówkę do własnej bramki, tym samym ustalając wynik spotkania na pięć do zera.

Anglia - Czechy 5:0 (2:0)
1:0 Sterling 24'
2:0 Kane (k.) 45+2'
3:0 Sterling 62'
4:0 Sterling 68'
5:0 Kalas (sam.) 84'