23.04.2024, 21:00

Sarri: Rewanż także będzie niebezpieczny

dodał: admin 12.04.2019 06:32 źródło: chelseafc.com
Thomas Tuchel

Maurizio Sarri nie ukrywał, że jest bardzo zadowolony z bramkowej zaliczki w meczu ze Slavią Praga i z występu swojego zespołu w Czechach. Włoski trener podkreślił wagę zachowania przez zespół czystego konta na rewanżowe spotkanie z prażanami.

Jestem bardzo zadowolony z wyniku, a także z wydajności drużyny. W tej chwili jesteśmy w stanie przejść przez trudne momenty w meczu co w przeszłości nie było takie oczywiste. Poprzednio zdarzało się, że kiedy mieliśmy kłopoty, natychmiast traciliśmy bramkę. Teraz jesteśmy w stanie walczyć i bronić dostępu do bramki.

Świetnie wiedzieliśmy, że mecz w tym miejscu będzie bardzo trudny. Rywale są bardzo fizyczni, bardzo agresywni, więc wiedzieliśmy, że musimy zmierzyć się z trudnościami podczas meczu. To nam się udało a w drugiej połowie graliśmy już lepiej
- mówi szkoleniowiec Chelsea.

Musimy nastawić się na trudny rewanż. Ci przeciwnicy są bardzo niebezpieczni także w meczach wyjazdowych, przykładem jest choćby ich mecz z Genk, gdzie wygrali 4:1. Musimy być ostrożni.

Sarri przyznał że w planie meczowym nie było wpuszczenie Edena Hazarda na boisko.

Gdybyśmy wygrywali do przerwy 1:0, nie sięgnąłbym po niego. Miałem go na ławce na wypadek kłopotów.

W szerokim składzie zabrakło Hudsona-Odoi.

Moim zdaniem musiał odpocząć. Znalazł się poza składem, podobnie jak Emerson. Oczywiście myślę o przyszłym spotkaniu w niedzielę, ale muszę zobaczyć dwie ostatnie sesje treningowe.