Osób on-line: 46

20.04.2024, 18:15

Podział punktów na Old Trafford

dodał: admin 28.04.2019 19:17 źródło: własne

Remisem 1:1 zakończyło się starcie Manchesteru United z Chelsea. Gole strzelali Juan Mata a wyrównał Marcos Alonso. Można powiedzieć, że jeden punkt przy wynikach tej kolejki to dobry wynik dla The Blues w kontekście o walkę o czołową czwórkę, ale można było pokusić się o więcej...

Pierwszą doskonałą akcję w tym meczu zobaczyliśmy już po niespełna czterech minutach gry. Wtedy to na listę strzelców mógł wpisać się Romelu Lukaku, ale jego strzał okazał się zbyt słaby aby pokonać bramkarza The Blues.

Gola zobaczyliśmy za to kilka chwil później, kiedy to futbolówkę do siatki skierował Juan Manuel Mata. Hiszpan wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości i skierował futbolówkę do siatki tuż obok bezradnych obrońców Chelsea.

Prowadzenie Czerwonych Diabłów utrzymało się do 43. minuty. Wtedy to Niebiescy wyrównali za sprawą Marcosa Alonso. Gol padł po tym jak z dystansu uderzył Antonio Ruediger, zaś odbitą przez bramkarza gospodarzy piłkę dobił do siatki hiszpański obrońca.

Niestety, ale tempo meczu w drugiej części gry było znacznie wolniejsze niż w pierwszej. Jedyną wartą wspomnienia okazją był strzał Williana, którzy mógł zdobyć gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka przeleciała jednak tuż nad poprzeczką i ostatecznie nie zagroziła bramkarzowi gospodarzy.

Po tym meczu Chelsea ma na swoim koncie 68 punktów, co daje The Blues czwarte miejsce w ligowej tabeli. Z kolei szóste Czerwone Diabły zebrały jak dotąd 65 oczek. Do końca zmagań Premier League pozostały już tylko dwie kolejki.

Manchester United - Chelsea 1:1 (1:1)
1:0 Mata 11'
1:1 Alonso 43'

2156 wyświetleń | 9 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

MikeLeon29.04.2019 17:10

Słaby mecz jak przystało na niszowy klub z Londynu zwany Chelsea ;)) . Cóż pozostaje liczyć na Spurs przyszłościowy i jakościowy klub w przeciwieństwie do naszego. Zobaczymy jak poradzimy sobie z banem transferowym. Spurs potrafili odświeżyć budżet brakiem wzmocnień i wyszli z tego bez uszczerbku. Zobaczymy jak poradzi sobie z tym klub który bez kasy Abramowicza nie jest w stanie funkcjonować ;))

Hazard199528.04.2019 21:41

Predzej bym liczyl na burley na wyjezdzie w naszej formie nawet to nie da nam awansu , wszystko wyglada jak by beznadziejna druzyna ciagnela sie ostatkami do 4 czolowej czlapiemy moze sie uda z watford wazny mecz wazna kolejka giru w 1 szym skladzie

AntyPiSior28.04.2019 19:42

Remis nie jest zły,szkoda że Edek nie był w optymalnej formie i przytrafiały mu się babole popełniać,jakby zagrał na swoim normalnym poziomie to spokojnie MUłki byłyby do ogrania.Teraz wszystko w naszych nogach,tak jak u Citków żeby na koniec sezonu być zadowolonym.

CFCF28.04.2019 19:41

Biorąc pod uwagę FATALNY wyjściowy skład to ten wynik jest wręcz sukcesem. Teraz trzeba ograć Watford i liczyć, że Arsenal potknie się z Brighton (które walczy o utrzymanie, więc nie oleją tego meczu). Z Leicester punkt to najwięcej na co możemy liczyć w naszej obecnej formie i z tak koszmarnymi decyzjami kadrowymi Sarriego jak dzisiaj.

lopez28.04.2019 19:36

Mimo wszystko mecz do zapomnienia, tylko wynik jest w miarę okej. Było widać, że nie chcemy tego wygrać, nawet kiedy United coraz bardziej się odkrywało... W pierwszej połowie praktycznie wgl nie istnieliśmy, na szczęście pomógł de Gea. Druga była bardziej wyrównana i mogliśmy z niej więcej wycisnąć. Personalnie? Higuain bez komentarza, uratowały go tylko kontuzje kolegów, bo inaczej zasługiwał żeby nie wyjść na drugą połowę z szatni. Szkoda, że nie grał Giroud, naprawdę żałuję. Kovacić niewiele lepiej. Hazard był kryty i za dużo nie mógł zrobić. Azpi to twardziel i w dużej mierze dzięki niemu dzisiaj nie przegraliśmy. Kante też się nie oszczędzał, dużo biegał. Jorginho w swoim stylu, mało widoczny i mało produktywny, jeśli już coś podawał to do tyłu lub na boki. Generalnie to sory, ale United było do ogrania, tymczasem nasi piłkarze atakują w ilości 3 chłopa i ostatni stały fragment gry w meczu rozgrywają na krótko... Nie lubię takiego podejścia i to się może na nas zemścić. Dało się wywieźć dziś z Old Trafford 3 punkty i mieć top4 na wyciągnięcie ręki. Tymczasem zostały 2 spotkania do mety, z czego w jednym raczej na pewno pogubimy punkty (wyjazd na Leicester)...

mgrKante28.04.2019 19:34

Po tych końcowych 5 minutach wynik mimo wszystko jest niedosytem. Tyle okazji na strzelenie bramki... Higuain? No comments.