20.04.2024, 18:15

Sarri: Remis na wyjeździe to nie jest zły wynik

dodał: admin 03.05.2019 07:57 źródło: chelseafc.com
Thomas Tuchel

Maurizio Sarri nie był zadowolony ze słabego startu swojego zespołu w meczu we Frankfurcie, ale pochwalił swoich podopiecznych za późniejsze przejęcie kontroli nad spotkaniem i zdobycie bramki, która ustaliła wynik spotkania na 1:1.

Popełniliśmy błąd w ciągu pierwszych 20 minut. Na ławce czułem, że graliśmy tylko po to, aby utrzymać wynik 0:0, ale nie byliśmy w stanie tego zrobić z uwagi na naszą charakterystykę. Nie podeszliśmy do meczu z właściwą mentalnością.

Na szczęście po stracie gola nareszcie zaczęliśmy grać. Zrobiliśmy to po 25 minutach i graliśmy bardzo dobrze do 85. minuty. Zasłużyliśmy na wygraną z powodu wielu swoich sytuacji bramkowych. Przez 60 minut kontrolowaliśmy mecz
- mówił po spotkaniu Sarri.

Rezultat 1-1 w meczu wyjazdowym nie jest taki zły. Eintracht jest bardzo niebezpieczny na swoim terenie, ale niestety są również bardzo niebezpieczni na wyjazdach. Teraz wszystko zależy od rewanżu. Musimy grać na Stamford Bridge. Chcemy finału, ale wiemy, że musimy w przyszłym tygodniu rozegrać bardzo dobry mecz.

Świetny występ zaliczył Ruben Loftus-Cheek który został wybrany Piłkarzem Meczu.

On jest bardzo ważnym zawodnikiem, bardzo się poprawił w tym sezonie. Kiedy jest fizycznie na swoim szczycie, jest dla nas bardzo ważny. Nie jest mu łatwo konsekwentnie trenować z powodu pleców, ale w tym meczu był naprawdę świetny. Niestety miał skurcz i poprosił o zmianę.

Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Eden Hazard.

Ten mecz był dla niego 59 w sezonie, dodatkowo rozegrał chyba osiem spotkań dla reprezentacji. Dla piłkarza rozegranie 70-75 spotkań w sezonie jest niemożliwe. Czasami Hazard, podobnie jak wszyscy inni zawodnicy nie musi grać przez 90 minut. To jest pierwszy powód. Drugim jest to, że Eden zazwyczaj jest w stanie zmienić obraz meczu wchodząc na murawę z ławki. Dla mnie lepiej było sięgnąć po Williana i spróbować w ciągu ostatnich 30 minut z Edenem.

Powiedziałem Edenowi że nie będzie w jedenastce na spotkaniu przed meczem. Zwykle nie rozmawiam z zawodnikami których umieszczam na ławce. Jak zwykle żartował w szatni, zachowywał się normalnie. On bardzo dobrze wie, że czasami musi odpocząć.

W drugim półfinale Arsenal wygrał 3-1 co oznacza, że całkiem możliwym finałem będzie starcie angielskich zespołów.

Chcę finału niezależnie od tego, czy będzie w nim Arsenal czy Valencia. Dla mnie to dokładnie to samo. Chcę finału i tym razem nie chcę tylko w nim grać, chcę go wygrać. Trzy miesiące temu mieliśmy kłopoty ale pokazaliśmy reakcję - teraz w ostatnich 15 dniach sezonu walczymy o pierwszą czwórkę i walczymy o finał Ligi Europy. Pod koniec takich rozgrywek zasługujemy na trofeum.

1081 wyświetleń | 4 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

lysy8303.05.2019 22:52

Mam nadzieje ze poleci z koncem sezonu

MikeLeon03.05.2019 18:28

Jak Sarri wygra trofeum z tym klubem to będę się chyba szczypał do początku kolejnego sezonu moja wiara w ten czyn jest tak mała :( . Jak mam wybierać między trofeum a walizkami Sarriego to wybieram to drugie. Tego człowieka trzeba odesłać do Neapolu. Co do użytkowników tej strony to ich wieczny apetyt na blaszane pucharki przyćmi im rozum i w przypadku scenariuszu gdzie Sarri zdobywa trofeum będą wielbili włoskiego nauczyciela wychowania fizycznego facepalm

basior9303.05.2019 13:04

#Notariuszek A czemu tak uważasz?
Każdy by już zwolnił Sarriego a nikt nie spojrzy że to jego pierwszy sezon i jak na pierwszy sezon to i tak ma dobre wyniki wiadomo mogło być lepiej ale mogło być gorzej a wgl następny trener może być jeszcze gorszy od Włocha wiec nie ma co narzekać tylko dać mu czas żeby pokazał jeszcze na co go stać Klop ile potrzebował czasu żeby coś zbudować i jakoś nikt go przez ten czas nie zwolnił tylko u nas trener jest zmieniany co sezon lub dwa sezony

NotariuszekSpermiuszek03.05.2019 10:00

Srali pakuj manatki,Twój czas na SB się kończy !