26.03.2024 16:15

Udane zakończenie roku: wygrana z Arsenalem!

dodał: admin 29.12.2019 16:40 źródło: własne
Crystal v Chelsea

Wygraną 2:1 zakończyło się dla Chelsea prestiżowe derby z Arsenalem. The Blues pokazało fatalną pierwszą połowę meczu, jednak w drugiej udanie się zrehabilitowali a bramki dla The Blues zdobyli Jorginho po błędzie bramkarza gospodarzy i Abraham po świetnej kontrze zespołu.

Pojedynek bardzo dobrze ułożył się dla Kanonierów, którzy w 13. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Caluma Chambersa, przed bramką dopadł do niej Pierre-Emerick Aubameyang i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi Chelsea.

Była to jedyna bramka w pierwszej połowie, którą do udanych mogli zaliczyć jedynie podopieczni Mikela Artety. Arsenal nie pozwalał bowiem na zbyt wiele rywalom i zasłużenie schodził na przerwę z prowadzeniem.

W drugiej połowie do głosy zaczęli dochodzić The Blues. Zespół Franka Lamparda konsekwentnie szukał okazji do zdobycia gola, ale wynik długo nie ulegał zmianie.

Dopiero w 83. minucie Chelsea doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu Masona Mounta z rzutu wolnego piłkę do bramki Arsenalu wpakował Jorginho. Goście nie zamierzali na tym poprzestawać.

Cztery minuty później Chelsea była już na prowadzeniu: po bardzo dobrym podaniu Williana, zwycięskiego jak się okazało gola dla gości zdobył Tammy Abraham.

Wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego który przedłużył mecz aż o 7 minut.

Arsenal FC – Chelsea FC 1:2 (1:0)
1:0 Aubameyang 13'
1:1 Jorginho 83'
1:2 Abraham 87'

7480 wyświetleń | 26 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Nieznany16.11.2021 21:48

@lololo- Cavani podobno zaklepany przez Atletico. Co do Mertensa to też chętnie bym go u nas widział do rotacji z Tammym

Widać ile nam daje Jorginho gdy pojawia się na boisku. Niestety ale według mnie Kante powinien usiąść na ławce a w pomocy powinna grać para Kovacic-Jorginho. Co do Emersona, odkąd wrócił po kontuzji to gra taka padake że aż oczy bolą. Lewa obrona to priorytet w nadchodzącym okienku. Skoro Chilwell jest nie do wyjecia z Leicester to jak dla mnie najlepsza opcją byłby Alex Telles lub Grimaldo

lysy8330.12.2019 20:02

Wazne 3 pkt dzieki sedziemu ale licza sie 3 pkt transfery potrzebne bo jestesmy w totalnym dole bez wyjscia

lololo30.12.2019 12:26

Oby zrobili transfery i to szybko najlepiej do 10 stycznia a nie czekanie na ostatnią chwilę . Ciekawe czy zarząd coś robił ( jakieś rozeznanie , sprawdzanie możliwości ) ze względu na zakaz czy dopiero po zniesieniu wzieli się do pracy . Już teraz słychać że ktoś kogoś kupuje i przechodzi z dniem 1 stycznia .

zdebowiecki30.12.2019 11:21

Oby tylko nie kupili Zahy i to za taka forsę o jakiej sie słyszy. Nie widzę tego typa u nas w ogóle. Nie oglądam zbyt często meczy CP ale z nami grając to Reece bo schował do kieszeni . Poza tym typ strzela fochy.
Myślę że Frank jednak widzi bolączki obrony i na tym się skupi a ktoś do przodu bedzie jako bonus . Resztę wzmocnimy się w lecie.
Poza tym perełek a akademii pelno

zdebowiecki30.12.2019 11:10

Coutinho jest wypożyczony do Bayernu równie dobrze może być sprzedany w styczniu do nas. Barca go nie chce. Ake myślę o SO ponieważ żaden z obecnej 4 naszych SO nie gra równo i stabilnie może poza Tonim.
Chill to myślę tylko kwestia ceny. Na ile nas stać żeby im zapłacić.
Myślę że Werner by grał sporo po przyjściu . Frank nie rotuje atakiem bo nie ufa zamiennikom. A inny typ napastnika niż Tammy jest nam potrzebny. Zresztą może mając dwóch na wysokim poziomie i w formie grali byśmy oboma. Czasy Drogby z Anelka wspominam dobrze .

Wymieniam właśnie takie.mocne nazwiska bo tylko takie moim zdaniem warto sprowadzać. Vidal i Cavani to goście na chwile . Coś jak.ibra
Zresztą Arturo zbyt mało kreatywny moim zdaniem w stosunku do potrzeb. Cavani mógłby być ale to ten sam typ snajpera co tammy dodatkowo wiekowy a frank na takich nie stawia poza willianem

lololo30.12.2019 06:59

zdebowiecki raczej bym patrzył na realne transfery . Ake jest takim transferem ale on jest bardziej ŚO a ich mamy 4 ( może nie najlepszych ale to boki są najsłabsze ) . Ake tylko czasami gra na LO i to raczej nie jego najlepsza pozyca . Chillwell nie do wyciągnięcia zimą zostaje Grimaldo . Co do Sancho i Coutinho obaj raczej nie do kupienia zimą. Może Isco będzie do wyciągnięcia :) Timo raczej zimą nie do kupienia a dodatkowo raczej to nie zawodnik na zmiennika tylko zawodnik który gra co tydzień ( w jego wieku ciężko zrozumieć że nie gra co mecz zwłaszcza że tak ma w obecnym klubie )

CFCF30.12.2019 00:20

Akurat wypożyczenie Batshuayia mija się z celem, to już nie jest młody zawodnik potrzebujący ogrania. Albo będzie przydatny jako napastnik nr 2 lub 3 i pogodzi się z tą rolą, albo po prostu go sprzedajmy. Tak czy inaczej Giroud odejdzie, więc kogoś musimy za niego kupić.

zdebowiecki30.12.2019 00:07

Ze wzmocnień to na pewno AKE za 40 baniek okazja. Do tego chillwell lub grimaldo. Out Alonso i Emerson jeżeli będzie oferta. Szansę dla Jamesa i tego małego kota lampteya.