20.04.2024, 18:15

Bayern nie daje złudzeń Chelsea

dodał: admin 25.02.2020 22:48 źródło: własne
Chelsea v United

Faworyzowany Bayern Monachium nie pozostawia złudzeń Chelsea  - niemiecki zespół na Stamford Bridge wygrywa 3:0 w pierwszym pojedynku 1/16 finału Ligi Mistrzów stawiając The Blues w bardzo trudnej sytuacji na rewanż. Gospodarze dograli do końca spotkania w '10' przez czerwoną kartke, jaką zobaczył Marcos Alonso.

Bayern od początku grał bardzo odważnie i już w pierwszym kwadransie stworzył sobie dwie dogodne sytuacje. W 12. minucie z kilkunastu metrów uderzał Coman, ale futbolówka przeszła tuż obok słupka. Trzy minuty później przed szansą stanął Lewandowski, ale jego uderzenie wybronił Caballero.

W 27. minucie reprezentant Polski ponownie miał okazję wyprowadzić Bayern na prowadzenie, tym razem po prostopadłym podaniu Muellera. Lewandowski i tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem Chelsea.Groźnie na bramkę Chelsea dwie minuty później uderzał również Mueller, ale minimalnie obok bramki.

Chelsea mogła wyjść na prowadzenie w 34. minucie po błędzie Neura, ale po zagraniu Giroud z piłką minimalnie minął się Mount.
Kilka chwil później bliski wpisania się na listę strzelców był Mueller, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła główkował w poprzeczkę.

W samej końcówce pierwszej połowy Neuera do interwencji zmusił jeszcze Marcos Alonso. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnej sytuacji pod bramką Bayernu, ale Neuer poradził sobie z uderzeniem Barkleya.
Odpowiedź Bawarczyków była zabójcza. W 51. minucie podopieczni Hansiego Flicka wyszli na prowadzenie. Piłkę w bramce gospodarzy umieścił Gnabry, który wykorzystał dogranie Lewandowskiego.

Trzy minuty później było już 2:0. Ponownie w roli głównej wystąpili Lewandowski i Gnabry. Pierwszy zanotował drugą asystę, a drugi po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Bayern nie zamierzał jednak na tym poprzestawać i w kolejnych minutach szukał kolejnych okazji.

W 75. minucie mistrzowie Niemiec zdobyli trzeciego gola, rozstrzygając losy rywalizacji. Po świetnej akcji Daviesa lewą stroną boiska i jego podaniu, piłkę do bramki spokojnie z kilku metrów skierował Lewandowski.

Osiem minut później Chelsea doznała osłabienia. Za uderzenie w twarz Lewandowskiego czerwoną kartką ukarany został Marcos Alonso.

Chelsea FC - Bayern Monachium 0:3 (0:0)
0:1 Gnabry 51'
0:2 Gnabry 54'
0:3 Lewandowski 75'

16003 wyświetlenia | 36 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

sparrow02.03.2020 13:30

Jeżeli ja mam problemy z gramatyka to Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem , w żadnym moim poście nie było wzmianki o żadnym pucharze mistrzostwie . Jedyne czego wymagam od tej drużyny to minimum zaangażowania walki o piłkę , a tu totalna beznadzieja zero dyscypliny konsekwencji zwlaszcza w wygranych meczach które przegrywają albo remisują . Szczęściem tej całej beznadziejni jest to ze Manu i Tot sa bez formy i tym samym utrzymujemy sie na tym 4 miejscu . No ale Ty dalej świętuj wygrana z Tot .

MrKrzysztof9728.02.2020 20:19

Szkoda, że przegraliśmy.

riddick27.02.2020 11:01

Dajcie spokój z tym sparrowem po co karmicie tępego trola?
Co do meczu to przykro się na to patrzyło ale wypunktowali nas idealnie, to była różnica klas. Mecz pokazał jakie mamy braki w kadrze, połowa zespołu do niczego się nie nadaje/ jest do wyj*bania. Żaden z naszych nie grzałby nawet ławki w Bayernie i taka prawda. Ten mafo w sumie prawdę napisał zagraliśmy jak ostatnie ogóry, kilka razy cudem udało się dostać pod bramkę Neuera. Wiadomo było iż przegramy ale nie myślałem, że zaprezentujemy się aż tak beznadziejnie słabo. W Monachium dorzucą nam kolejną trójke i nara.

CFCF26.02.2020 16:49

@sparrow - tak, bo znajomość nazwisk zawodników klubu, któremu podobno kibicujesz (podobno, bo nie masz najmniejszego szacunku dla Lamparda) to przecież tak zaawansowana gramatyka, że szok :D

A tak swoją drogą "dramat będzie trwał"? A jaki niby jest ten dramat w tym sezonie? Bo jakoś go nie widzę. A nie, przepraszam, zapomniałem, że chciałeś w tym sezonie ugrać mistrzostwo Anglii :D To tak, w tym kontekście masz swój "dramat". Rozsądni ludzie wiedzieli, że na ten sezon oczekiwania powinny być niskie. Sam przed sezonem celowałem, że skończymy na jakimś ósmym miejscu, ale będzie widać przy okazji momenty dobrej gry. Walkę o top 4 traktuję powyżej oczekiwań. Fajnie jak zajmiemy na koniec sezonu 4. miejsce (lub nawet 5. najprawdopodobniej jeśli City się nie wymiga od bana), ale "dramatu" to ja nie będę widział nawet jak to się nie uda. Jedynym dramatem dla mnie jest postawa sezonowców, którzy chcą wywalić Lamparda po kilku miesiącach, nie zwracając nawet uwagi na okoliczności w jakich pracuje.

Syjon26.02.2020 15:07

Tak, zwalniajmy trenera co pół roku. To dobry pomysł viper xD Bayern pokazał nam gdzie jest nasze miejsce w szeregu, to pokazało że nie mamy nawet co myślec o transferach na ofensywę - my potrzebujemy obrońców, bo inaczej gówno się zmieni nawet jakbyśmy mieli Ziyecha i Sancho w najlepszej formie.

RzozeMurin1o26.02.2020 08:28

@mafo - japa tam, musisz mieć smutne życie żeby zakładać konto na stronie klubu ,któremu nie kibicujesz żeby naśmiewać się z jego kibiców. Do szkoły dziecko. Chociaż nie, tam się pewnie z ciebie śmieją wiec tu się wyżywasz xD

@sparrow - jeszcze chciałbym dodać jak ja nie lubię takich hejterskich gnojkow jak ty, co to tylko narzekać potrafią i wyzywać, zagrywając eksperta znając temat co najwyżej z gier komputerowych o piłce albo artykułów z neta.

mafo26.02.2020 08:20

Zero zero zero, taki pozion reprezentuje chelsea jako fan bayernu myslalem ze obejrze zacieta walke i wyrownany mecz, niestety nudzilem sie bo bayern gral z chelsea jak z ogórkami, jakby grali sami na treningu, chelsea misla 0 presingu cofnieta sie do obrony kilka razy cudem udalo im sie podbiec pod pole karne ale 3:0 mowi samo za siebie, i wy macie byc w top 4? Haha

RzozeMurin1o26.02.2020 07:59

@sparrow - a jakie ty masz doświadczenie trenerskie, żeby twierdzić, że Lamps to beztalencie? Nie masz pojęcia jak wyglada jego praca wiec takie stwierdzenie pokazuje, ze albo jesteś idiota algo trollem. A najpewniej jedno i drugie.

lololo26.02.2020 07:51

Ale trzeba sobie powiedzieć wprost że następny sezon jest kluczowy.
Ten sezon to walka o pozycje w 4 w lidze .

lololo26.02.2020 07:42

Mecz pokazujący naszą obecną pozycję w Europie . Uważam że nie było nas stać na więcej .
Ros najsłabszy dziś chodź Mount też nie pokazał nic ciekawego zwłaszcza że miał ze dwa dobre podania i wystarczyło się zabrać dobrze z piłką . Willi w pierwszej połowie nasz ratował .
Bramki w dużej mierzy po błędach Azpiego ( szkoda chłopa )
Cóż mecz rewanżowy to na 95% mecz pozegnalny z LM .