Osób on-line: 75

20.04.2024, 18:15

Liverpool pokonany, Chelsea w ćwierćfinale!

dodał: admin 03.03.2020 22:31 źródło: własne

Frank Lampard znalazł wreszcie sposób na Jurgena Kloppa - w meczu Pucharu Anglii Chelsea pokonała The Reds 2:0 i awansowała do ćwierćfinału FA Cup. Dla Liverpoolu to juz trzecia porażka z rzędu. Łyżką dziegdziu po dzisiejszym dniu mogą być kontuzje Kovacica i Williana.

Wtorkowe spotkanie na Stamford Bridge świetnie ułożyło się dla podopiecznych Franka Lamparda, którzy w 13. minucie wyszli na prowadzenie, wykorzystując fatalny błąd rywali w rozegraniu piłki przed polem karnym oraz złą interwencją bramkarza.
Drużynowy pressing sprawił, że goście stracili futbolówkę na 20 metrze przed bramką. Ta trafiła pod nogi Williana, który bez zastanowienia uderzył. Wydawało się, że Adrian nie będzie miał problemów z obroną tego strzału, ale piłka odbiła się od jego rąk i wylądowała w siatce.

W drugiej połowie The Blues zadali Liverpoolowi drugi cios. W 64. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Barkley, który ruszył z piłką na bramkę rywali będąc jeszcze na własnej połowie a następnie mocnym uderzeniem z około 20 metrów trafił do siatki.

Liverpool nie potrafił w żaden sposób odpowiedzieć. Chelsea skutecznie broniła dostępu do własnej bramki i utrzymała dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Chelsea FC - Liverpool FC 2:0 (1:0)
1:0 Willian 13'
2:0 Barkley 64'

5880 wyświetleń | 15 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

riddick08.03.2020 11:22

Pozwolę sobie włączyć się w dyskusję bo nie mogę już czytać tych pierdół sparrowa. Ty jesteś na fatalnym poziomie skoro twierdzisz że Kepa nie jest przyczyną tylu straconych bramek. Zobacz sobie wszystkie gole jakie traciliśmy w fazie grupowej Ligi Mistrzów- połowa tego była do wybronienia. Bramka Valencii czy ta Ajaxu z tej niby wrzutki gdzie Kepa opuścił ręce to był pokaz parodii bramkarskiej. Obrona była i jest nadal beznadziejna ale Kepa kosztował nas całą masę punktów puszczając takie szmaty/kartofle/farfocle- w niczym nie pomagał drużynie. W PL też mielibyśmy teraz spokojne 3 miejsce gdyby chociaż raz na jakiś czas coś bronił a były mecze gdzie rywale mieli po 1 czy 2 sytuacjach w całym meczu (i to nawet nie setkach) i zawsze to były gole. Co strzał na naszą bramkę to był gol. Lampard i tak długo wytrzymał i bardzo słusznie posadził go wreszcie na ławie a Caballero to oczywiście nie żaden as przestworzy ale chociaż COKOLWIEK bronił, od razu była różnica. W meczu z Live Kepa wreszcie coś pokazał i mam nadzieję że jeszcze coś z niego będzie.

sparrow08.03.2020 10:08

Na fatalnym poziomie to Ty dalej stoisz skoro twierdzisz ze Kepa jest przyczyna tylu straconych bramek .

CFCF07.03.2020 00:07

A co pisałem wcześniej? Że Kepa zasłużył na ławkę? Zasłużył. Że jego statystyki stały (i stoją nadal) na fatalnym poziomie? Czysta prawda. Że zagrał DOBRZE z Liverpoolem? Tak, wyobraź sobie, że to też powiedziałem. Generalnie sposób w jaki Lampard potraktował Kepę był idealny.

Tak, oczywiście, jak wygrywamy to zawsze przeciwnik przechodzi kryzys :D Jaaaasne. Może jeszcze powiedz, że Liverpool nie wyszedł podstawowym składem, a Chelsea tak.

sparrow06.03.2020 21:45

Jaśnie Pan cep nie przypomina sobie co pisał wcześniej amnezja Cie widzę dopadła. Ja nie mam tak cudownego życia jak Ty i nie siedze 24 h na dobę przy kompie czy tel. Jasne wygrają tak jak wcześniej napisałem jeden mecz na 3 , czyli teraz przypada statystycznie mecz w D... Jak każdy zreszta wie Cfc trafiła na dobry moment z lfc który teraz przechodzi kryzys.

CFCF06.03.2020 21:31

Widzę, że jaśnie troll nawet czytać nie potrafi. A że Kepa był bez formy? O tym najlepiej świadczą statystyki. Ale i tak podziwiam ludzi, którzy mają ból dupy jak "ich klub" wygrywa :D Jak przegrywamy to tacy jak ten niżej drą mordy najgłośniej, jak wygrywamy to się pojawiają 3 dni po fakcie i coś tam sobie bredzą pod nosem.

sparrow06.03.2020 21:06

A Ty widzę dalej twierdzisz ze Kepa był bez formy :D No bo Caballero wyciąga teraz wszystko :D Obrona CFC jest katastrofalna w tym sezonie, to czego Ty wymagasz od bramkarza gdzie przy większości akcji nie ma nic do powiedzenia ? ? Jak narazie CFC wygrywa jeden mecz na 3 . Zobaczymy czy Lampard jest na tyle konsewentny i wygra mecz który mamy u SIEBIE!!

lysy8305.03.2020 17:12

Teraz pora na leicester zobaczymy jak dalej smefry beda grali

CFCF04.03.2020 16:07

Kepa wrócił w odpowiednim stylu. Jeśli pobyt na ławie go trochę obudził i będzie nadal tak bronił (wiadomo, że błędy mogą się zdarzać, ale nie na taką skalę jak to było wcześniej w tym sezonie) to może jest dla niego nadzieja. Ta potrójna obrona była naprawdę ładna.

Obrona na początku strasznie słabo, później się zdecydowanie poprawili. W drugiej połowie chyba nawet nie pozwolili na oddanie celnego strzału Liverpoolowi. Alonso z całej obrony chyba był najlepszy.

Gilmour zdecydowanie motm. Grał jak stary wyjadacz, w drugiej połowie łapałem się na tym, że myliłem "47" z "17" i miałem wrażenie, że Kovacic biegał po boisku :D Barkley w pierwszej połowie mocno średnio, w drugiej miał bardzo dobre momenty, a jego gol był naprawdę ładny. Zdecydowanie na plus. Oby tylko uraz Kovacica nie był poważny. Mount nie zrobił nic wielkiego, ale to co on odpier*olił w końcówce meczu jak strzelał z ostrego kąta zamiast podawać... Szok. Powinien za to zgarnąć solidny opieprz, bo tak się nie gra. Był spalony, więc gola by i tak nie było, ale mimo wszystko trzeba mu takie gwiazdorzenie i pazerność z głowy wybić.

Giroud jak Giroud, dobry mecz i blisko zdobycia gola. Od Batshuayia jest kilka razy lepszy. Pedro bardzo słaby w pierwszej połowie, ale w drugiej robił sporo dobrego i ewidentnie zaczął się starać. Willian tak sobie, ale dobrze, że w ogóle strzały oddawał i w rezultacie jednak gola zdobył.

Tak swoją drogą ciekawe czy hejter Lamparda będzie miał coś do powiedzenia?

lololo03.03.2020 23:54

Mecz w naszym wykonaniu dobry chodź znowu mogło się to różnie potoczyć. Zaczynając od początku Kępa na plus , pokazał dobre interwencje i miał szczęście czego ostatnio mu brakowało . Alonso dobre spotkanie chodź dziś mniej widoczny z przodu ale grał jako LO . Rudufer poprawnie . Na minus zouma - brakuje mu techniki a to podstawa u nowoczesnego obrońcy . Praktycznie każda piłka długa na wprost albo aut . Słabo też Azpi . Trasznie się gubi przy stałych fragmentach . Gilmour ogromny plus , wiele walki i dobry rytm gry chodź następne mecze z rzędu mogą być trudniejsze że względu na brak rytmu i może wkraść się zmęczenie . Barkley jest dziwnym zawodnikiem bo ma zagrania fenomenalne a za chwilę nie potrafi dobrze przyjąć i czeka często na piłkę co źle się kończy. Mount bez błysku . Pedro plus za walkę chodź to czasem go gubi bo w kluczowym momencie brakuje tchu i coś nie wychodzi . Will poprawnie . Giroud udowodnij że jest 2 napastnikiem w zespole a na dzień dzisiejszy pierwszym .

zdebowiecki03.03.2020 23:08

Na plus na pewno Kepa. Dobry refleks dobre ustawianie się i trochę szczęścia
Na plus Giroud - wygrywać z Virgilem w powietrzu nie jest łatwo. Szkoda że brakło mu trochu siły i nie udało się zdobyć bramki.
Na plus Alonso- kolejny niezły w którym pokazuje więcej niż się spodziewam.
Na plus również Pedro. Chyba jego najlepszy mecz w tym sezonie. Powalczyl i tworzył zagrożenie.
No i jak dla mnie bohater meczu Billy Gilmour. Opanowanie walecznosc precyzją podań pomysł na grę i powiew jakość . Kontrola piłki przegląd pola i do tego kilka udanych odbiorów. naprawdę mega
dobry występ.

Na minus zdecydowanie para stoperow. Nie wiem już w czym tu problem Ale kiepsko to wygląda.
Na minus mimo bramki również Barkley. Akcje zrobił bardzo dobra i miał Przybylski ale ogólnie sporo strat niepotrzebnego chaosu i niedokładności. Rzucali się w oczy jak uprzedzali to pomocnicy live kiedy czekał na piłkę.

Oby uraz Kovy nie był poważny.

Ogólnie mecz spoko do oglądania. Live coś chyba w dołku ostatnio ale ważne zwycięstwo pod kątem mentalnym. Teraz najważniejsze punktowa w lidze i odważnie wyjść w Monachium.

I oby frank zapomniał już o ustawieniu 3;4;3 bo ono działa tylko na totki mourinho.