Osób on-line: 59

20.04.2024, 18:15

Carling Cup. Wycombe - Chelsea 1:1

dodał: admin 10.01.2007 23:00 źródło: inne

W ramach turnieju Carling Cup Wycombe podejmowało Chelsea. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
W razie wygranej The Blues w kolejnym spotkaniu spotka się z Arsenalem bądź Tottenhamem.

Co ciekawe, w składzie londyńczyków brakuje Szewczenki. Za to Frank Lampard rozegra swój 300 mecz w barwach Chelsea, jednak rozpoczyna spotkanie na ławce rezerwowych.
Już w 3 minucie meczu bronić strzał musiał Hilario. Gospodarze z pewnością będą chcieli objąć inicjatywę od pierwszego gwizdka. I faktycznie - pierwszych kilkanaście minut piłka jest w posiadaniu graczy Wycombe.
W 12 minucie napastnik gospodarzy strzelił bramkę, jednak nie została ona uznana przez sędziego.
Ataki Chelsea sporadyczne, a sama gra bez ikry. Bardziej zaangażowani w nią wydają się być obrońcy londyńczyków niż napastnicy. Być może jakaś zmiana przyniosłaby ożywienie w szeregach The Blues.
W 26 minucie ponad bramkę Hilario strzelało Wycombe, a minutę później Wright Phillips zrewanżował się uderzeniem z 20 metrów - niestety zabrakło troszkę precyzji.
W 32 minucie na bramką gospodarzy ładnie strzelał Bridge. Statystyki świadczą na niekorzyść Chelsea - i słusznie. Stroną zdecydowanie aktywniejszą - pomijając kilka akcji The Blues - jest Wycombe.
36 minuta - Chelsea prowadzi po bramce Bridge'a ! Ładny gol zdobyty z około 20 metrów po asyście Kalou ! Wynik szczęśliwy, choć trochę niespodziwany po przebiegu dotychczasowej gry. Być może przyniesie nieco ożywienia w meczu.
Gracze Wycombe zdenerwowani wynikiem meczu znów atakują. Pierwsza połowa spotkania została przedłużona o 5 minut na skutek przerwy do jakiej doszło po starciu Batisty i Bridge'a. Doliczony czas nie zmienia jednak wyniku : gracze schodzą do szatni przy stanie 0:1 dla Chelsea.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych prób ataku Wycombe. W 56 minucie pierwszą żółtą kartkę w spotkaniu zobaczył Mooney z drużyny gospodarzy. Równocześnie za dyskusję z sędzią zobaczył taki sam kartonik Makelele.
62 minuta to pierwsza zmiana w meczu - Ben Sahar za Shaun Wright-Phillipsa, a pięć minut później strzelca bramki - Bridge'a zmienia Frank Lampard.
W 70 minucie Ben Sahar ładnie strzelił w światło bramki Wycombe, jednak uderzenie obronił Batista. Kilkdziesiąt sekund później popisał się równiez przy strzale Ballacka.
W 77 minucie pada wyrównanie - gola dla Wycombe zdobywa Easter po asyście Mooneya.
W 82 minucie żółtą kartkę zobaczył Ballack. Podrażniona remisem Chelsea rzuca się do kolejnych ataków. W 90 minucie Mourinho w miejsce Kalou wprowadza Sinclaira. Nie potrafi to jednak odwrócić wyniku spotkania.

Wycombe - Chelsea 1:1 (0:1)

Bramki: Bridge (36'), Easter (77')
Kartki żółte: Makelele, Mikel, Mooney, Williamson