Osób on-line: 68

20.04.2024, 18:15

Wygrana Chelsea, korona dla Liverpoolu

dodał: admin 25.06.2020 23:04 źródło: goal.pl

Gole Christiana Pulisica i wykorzystany karny przez Williana dały Chelsea zwycięstwo nad Manchesterem City (2:1) a przy okazji przekazały mistrzowską koronę w ręce Liverpoolu. The Reds mogą cieszyć się z trofeum pierwszy raz od 30 lat, z kolei Chelsea zwycięstwem zmniejszyła stratę do trzeciej lokaty w tabeli o jedno oczko.

Tak, kibice poznali mistrza Anglii niezwykle wcześnie, bo aż na 7 kolejek przed końcem sezonu.

Piłkarze Pepa Guardioli od pierwszych minut kontrolowali przebieg spotkania. Dominowali w posiadaniu piłki oraz konstruowali groźne sytuacje w ofensywie.
Dobrą okazję na pokonanie Kepy miał między innymi Bernardo Silva, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców.

Chelsea mogła odpowiedzieć za sprawą Barkleya i Christensena, ale piłka po ich strzałach nie wpadła do siatki.

W 36. minucie gospodarze objęli prowadzenie po błędzie graczy City. Po rzucie rożnym wykonywanym przez gości futbolówka znalazła się na połowie boiska, gdzie nie porozumieli się Mendy i Gündoğan, co wykorzystał Pulisic. Reprezentant USA przechwycił piłkę i pobiegł w stronę, znalazł się w sytuacji sam na sam z Edersonem i uderzył precyzyjnie w prawy róg zdobywając gola na 1:0.

Manchester City po przerwie nie zwalniał tempa, dzięki czemu w 55. minucie doprowadził do remisu. De Bruyne wykonywał rzut wolny ze skraju pola karnego i uderzył doskonale w lewy górny róg bramki, nie dając Kepie szans na obronę.

Pep Guardiola nie zamierzał na tym poprzestać i wprowadził na murawę Gabriela Jesusa i Davida Silvę. Ich wejście jeszcze bardziej ożywiło grę, ponieważ gospodarze coraz częściej byli w polu karnym Kepy i stwarzali kolejne sytuacje na zdobycie drugiej bramki.

W 78. minucie Chelsea miała kapitalną szansę na objęcie prowadzenia, po tym, jak Fernandinho zagrał ręką we własnym polu karnym i otrzymał czerwoną kartkę.
Arbiter po analizie VAR podyktował rzut karny, który na gola zamienił Willian.

Grający w osłabieniu zawodnicy Manchesteru City próbowali jeszcze zdobyć gola, jednak Chelsea broniła się dobrze i nie pozwoliła gościom na zbliżenie się do pola karnego.

2345 wyświetleń | 10 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Nieznany17.11.2021 21:37

Piękny mecz w wykonaniu The Blues jak i City. Szczerze nie spodziewałem się że ogramy City, które od początku wznowienia rozgrywek wyglądało mocarnie. Cieszy kolejna bramka Pulisica. Nadspodziewanie bardzo dobry mecz rozegrał Christensen. Mount jak zwykle na swoim wysokim poziomie. Ależ ten chłopak ma serce do gry. Nieustanny pressing to coś co podoba mi się u niego najbardziej. Lecimy po trzecie miejsce w tabeli. Teraz tylko czekać na hejterów Lamparda co mają do powiedzenia :)

lysy8329.06.2020 15:19

Brawo Lamps jedziemy dalej

MrKrzysztof9726.06.2020 08:58

Ważne zwycięstwo.

Carolos26.06.2020 07:46

Syjon26.06.2020 00:36

Mułki się przewrócą na pewno z parę razy, a jak Bruno się połamie to już całkiem. Pora zdobywać punkty. YNWA YNWA COYB COYB

sepax25.06.2020 23:52

Fajnie że udało się wygrać z city, tym bardziej że nie był to jakiś bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Ważne 3pkt gonimy lester, jeśli skończymy ten sezon na 3 pozycji to myślę że możemy go zaliczyć do udanych:8

lopez25.06.2020 23:46

Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Świetna sprawa wygrać z City, choć wydaje mi się, że rywale dzisiaj nie mieli za bardzo dnia. Nasi chłopcy zrobili swoje i pomimo wielu głupich fauli dali sobie strzelić tylko jednego gola. Bardzo ważne 3 punkty w kontekście walki o top4, mocny Christensen (tak, mocny on), znowu dobry Pulisić. Ogólnie wszyscy na plus, mniejszy lub większy. Brawo Chelsea, jedziemy dalej! ;)

mgrSarri25.06.2020 23:27