23.04.2024, 21:00

Awans Chelsea do półfinału FA Cup

dodał: admin 28.06.2020 18:48 źródło: goal.pl
Crystal v Chelsea

Skromna wygrana Chelsea (1:0) z Leicester dzięki bramce Rossa Barkley'a pozwoliła londyńczykom na awans do półfinału FA Cup. Już wcześniej zameldowały się tam Arsenal i Manchester United.

Gospodarze ostrzeżenie gościom dali w 20. minucie, gdy groźnie z dystansu uderzał Youri Tielemans. Na posterunku był jednak Willy Caballero, który odbił piłkę do boku.

Chelsea bardzo groźnie odpowiedziała w 31. minucie, gdy na uderzenie z kilkunastu metrów zdecydował się Christian Pulisić. Kapitalnie w bramce Leicester zachował się jednak Kasper Schmeichel, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Ostatecznie w pierwszej połowie nie obejrzeliśmy ani jednego gola, choć w jej końcówce szczęścia próbował jeszcze Jamie Vardy, ale uderzył niecelnie.

Dziesięć minut po wznowieniu gry piłkę w bramce uderzeniem głową umieścił Tammy Abraham, ale gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

W 63. minucie goście z Londynu zdołali zaskoczyć rywali. Po dośrodkowaniu Williana z prawej strony boiska, do piłki dopadł Ross Barkley i uderzeniem z siedmiu metrów nie dał szans bramkarzowi.

Leicester szukało okazji do wyrównania. Dogodną sytuację miał Caglar Soyuncu, ale również nie potrafił uderzyć w światło bramki.
W końcówce meczu Chelsea była bliska zdobycia drugiego gola, gdy po szybkim kontrataku potężnie z dystansu uderzał Barkley. Piłkę instynktownie odbił jednak Schmeichel. Kilka minut później Chelsea mogła świętować awans do półfinału.

2124 wyświetlenia | 6 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

MrKrzysztof9729.06.2020 15:59

Liczę na awans do finału.

lysy8329.06.2020 15:23

Mecz to totalna mizeria nie mamy obrony nic zero dwie malpy w srodku i cienki emerson na lewej to totalne dno

lololo29.06.2020 08:12

Słaby mecz w naszym wykonaniu . Taka wygrana pokazuję w jakim dołku są lisy . Will nie miał wiele pracy ale i tak dostarczył emocje. James nie pokazuje poziomu sprzed zawieszenia . Para środkowa całkiem ok . Zouma dobrze czyścił . Emerson słabo . Środek pomocy w pierwszej połowie praktycznie nie istniał . Młody Szkot musi z tego wyciągnąć odpowiednią lekcje . W ataku Pulisic dawał radę . Ze zmienników tylko Azpi dawał radę . Po Pedro było widać że nie chce już grać - zero powrotów . Cheek szuka formy , Kova walczył . Ross strzelił bramkę ale ego rozegranie to porażka , gdyby potrafił podać to powinny wpaść jeszcze 2 bramki .

mgrSarri28.06.2020 19:17

Zwycięstwo, oby tak dalej.

mgrKante28.06.2020 18:59

Meczycho bez fajerwerków na 1-0. Jest półfinał i to jest najważniejsze. Trzeba wykonać jeszcze dwa kroki, fajnie byłoby zdobyć coś do gabloty w tym dziwnym sezonie.

ClaudeMakelele28.06.2020 18:56

Mimo bramki Barkleya jest pierwszym do odstrzału typowy janusz napinacz na tą chwilę i w Evertonie grzałby ławkę za ten przegląd pola nie podniesie tego sagana do góry i podaje za plecy Bye bye Barkley