20.04.2024, 18:15

Barkley: Pokazałem jak jestem dobry

dodał: admin 22.10.2020 22:17 źródło: Guardian
Ross Barkley

Wypożyczenie do Aston Villi podziało motywująco dla zawodnika, który ma na swoim koncie dwa gole dla nowego klubu. Nieoczekiwanie jego zespół pokonał aż 7:2 mistrza ligi, Liverpool, a sam pomocnik miał w tym spory udział.

Nie mogłem prosić marzyć, aby mój początek tutaj był lepszy. Mecz z Liverpoolem był idealnym sposobem na początek - kiedy było 5-2, wszyscy mówiliśmy: Możemy tu strzelić jeszcze więcej, możemy ich pokonać. Faktycznie wynik mógł być wyższy, ale 7-2 przeciwko mistrzom to sygnał dla pozostałych zespołów w tej lidze na co nas stać.

26-latek wciąż zmaga się z opinią niespełnionego talentu, który wrócił po nieobecności do reprezentacji Anglii.

Byłem zaskoczony jakością Aston Villi zwłaszcza w kontekście tego, że ten klub uniknął spadku z ligi w poprzednim sezonie. W składzie jest kilku naprawdę świetnych zawodników. Już w przeszłości przeszedłem przez trudne okresy z Evertonem więc widziałem podobne sytuacje. Po treningach widzę, że obecny sezon może być dla Villi 10 razy lepszy od poprzedniego.

Barkley grając w Chelsea w 21 meczach ligowych poprzedniego sezonu tylko w czterech dotrwał do 90 minuty spotkania.

Teraz w starciu z Leicester strzeliłem bramkę w 90 minucie, w Chelsea byłbym zdjęty z boiska w 60 minucie. W końcówce spotkań obrońcy są zmęczeni i wtedy masz szanse na gole. Jeśli utrzymam formę, jestem pewien że moich goli będzie więcej. Dla mnieprzyjazd tutaj i konsekwentna gra to coś nęcącego, nie zaznałem tego od kilku lat. Miałem wciąż stop-start. Teraz odnajduję swój rytm i czuję się naprawdę dobrze. Zagrałem dwa pełne spotkania i mogę się doczekać następnego meczu.

Mam 26 lat, lepiej rozumiem grę. Wiem, kiedy wbiegać za obrońców, kiedy strzelać z dystansu,asystować ze skrzydeł, kiedy wchodzić w pole karne, dzięki temu będę strzelał częściej. Mój sposób podejmowania decyzji jest znacznie lepszy niż wtedy, gdy byłem młodszy. Oczywiście nie zawsze będziesz doskonały, ale w większości przypadków będziesz lepszy dzięki doświadczeniu. W okresie zawieszenia rozgrywek oglądałem wiele swoich meczów - mam obsesję na punkcie własnej poprawy, kocham futbol.

Dobra forma może dać pomocnikowi przepustkę do udziału w Mistrzostwach Europy.

Gra dla Anglii to coś najwyższego dla każdego zawodnika tego kraju. Na razie skupiam się na tym, aby zapewnić jak najwyższą lokatę Aston Villi, a potem pomyśle o reprezentacji. Oglądanie meczów z ławki to coś strasznego - wciąż wierzysz, że możesz pomóc drużynie, ale nie masz na to szansy. To jednocześnie daje ci impuls do tego, aby pracować jeszcze ciężej. Ostatnio wypadłem z kadry przez małą ilość gry, ale mam nadzieję, że dzięki temu wypożyczeniu to się zmieni.

1683 wyświetlenia | 4 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

mgrSarri24.10.2020 09:06

Nie ma racji.

8FCChelsea24.10.2020 00:30

"Teraz w starciu z Leicester strzeliłem bramkę w 90 minucie, w Chelsea byłbym zdjęty z boiska w 60 minucie"
haha albo wszedłbyś w 60 min.
60 min Barkley za Kovacicia

MrKrzysztof9723.10.2020 21:31