20.04.2024, 18:15

Zwycięstwo z Sheffield, awans do top-3

dodał: admin 07.11.2020 20:25 źródło: własne
Chelsea v City

Wygrana z Sheffield United (4:1) daje Chelsea chwilowy awans do Top-3 Premier League. Dziś swój czas mieli obrońcy The Blues - pierwszą bramkę w niebieskiej koszulkce strzelił Thiago Silva, drugą Chilwell a kolejne dodali Tammy Abraham i Timo Werner. Szkoda, że kolejnego czystego konta nie zdołał utrzymać Edouard Mendy...

Już w czwartej minucie w polu karnym znalazł się Ben Chilwell, który uderzył w kierunku lewego słupka, ale dobrze ustawiony był Aaron Ramsdale. Anglik obronił to uderzenie i oddalił zagrożenie.

Sheffield nie przestraszyło się mocniejszego rywala i starało się wykorzystać sytuacje, które sobie kreowało. W dziewiątej minucie zostali za to wynagrodzeni golem na 1:0.
Goście świetnie rozegrali rzut rożny, a piłka trafiła do Sandera Berge, który zagrał ją w pole karne, a tam świetnie zachował się David McGoldrick. Irlandczyk efektownie strzelił piętą i pokonał Edouarda Mendy'ego, rujnując mu tym samym dobre statystyki czystych kont.

Chelsea podrażniona widmem porażki ruszyła do odrabiania strat. Do remisu doprowadzła w 23. minucie, gdy Mateo Kovacic umiejętnie wycofał do Tammy’ego Abrahama, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza.

Nieco ponad dziesięć minut później na tablicy wyników widniał już rezultat 2:1 dla The Blues. Hakim Ziyech otrzymał krótkie podanie z rzutu rożnego i fenomenalnie wrzucił piłkę w szesnastkę, gdzie czekał już Chilwell. Anglik był dobrze ustawiony i z bliskiej odległości udem trafił do bramki.

W drugiej połowie Chelsea miała już korzystny wynik, ale wraz z upływem czasu grała jeszcze lepiej. W 77. minucie ponownie w roli asystenta ponownie wystąpił Ziyech. Marokańczyk zagrał z rzutu wolnego w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Thiago Silva. Brazylijski obrońca uwolnił się od krycia i po strzale głową trafił do siatki.

Trzy minuty później wynik spotkania na 4:1 ustalił Timo Werner. Niemiec otrzymał podanie od N'Golo Kante, następnie wyprzedził obrońcę i uderzył precyzyjnie w prawy róg bramki.

Aktualna ocena: 3

5860 wyświetleń | 59 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

rufffneckyy24.11.2020 19:51

Mou to jest szpec jednak, totenham gra bajkę i mam nadzieje ze my tez tak będziemy grać.

Syjon18.11.2020 20:05

Tak to prawda, mam wrażenie że ten typ by był lepszym selekcjonerem repki od Brzęczka xD

CFCF18.11.2020 17:39

O ile się nie mylę to Nouman prowadzi też ten kanał:

channel/UCIF4RR_9VUdqwvAtdb-0p6g

Syjon18.11.2020 13:46

Jest jeszcze też Nouman co analizuje zawodników i zespoły, ale jego chyba wszyscy znają :)

Oscar8Legend17.11.2020 22:56

Hfjshdgajfh

CFCF16.11.2020 23:18

Jak już polecamy sobie na YT, to polecam tych dwóch gości:

/channel/UC7AiAq4zB5ylQy23gg3H8hA
/channel/UCi18FONxJxZ2v8ljX2_ReiQ

Obu się fajnie słucha i generalnie wiedzą o czym mówią.

didiush16.11.2020 18:49

elo, po prostu po youtube.com/ dodajcie ten kawałek linka, który wrzuciłem ;) coś mi się właśnie kojarzyło, że pełne linki albo nie działają albo są blokowane #KTBFFH

Syjon16.11.2020 12:58

Z tą stroną coś jest nie tak :w :w :w tytuł to: Frank Lampard's 4-3-3 Hexagon Explained | This is why Chelsea can win the EPL

adam116.11.2020 11:47

@syjon podaj tytuł bo z linku to mnie wrzuca jedynie na youtuba.

W zeszłym sezonie fakty są, takie. Jeśli ktoś myśli o wygraniu ligi to najpierw musi punktować słabsze zespoły których raczej jest więcej od tych najlepszych. Udało się nam również wyciągnąć remiz z MU na OT kiedy byli w gazie. Mamy też remisy ze zwycięzcą, w LE. A także z dobrze grającym w tym sezonie Spurs. Na zwycięstwa z elitarnymi zespołami przyjdzie czas. Na razie potrafimy wyciągnąć remis, a nawet i czyste konto, co oznacza, ze obrona się poprawiła. W meczach ze słabszymi widać, że łapiemy balans miedzy ofensywą a obroną i osiągamy wysokie wyniki co jest dobrą zapowiedzią na cięższe mecze. I potrafimy strzelać dużo bramek nie tylko zespołom z dołu tabeli a także zespołom które są aktualnie w top 10 strzelić kilka bramek. wiadomo, że z takim Liverpoolem szanse są nie wielkie strzelić dużo bramek, ale aktualnie wyniki dają szanse na dobre wynik. Czas na te wyniki nadejdzie gdy w końcu nasi piłkarze staną się prawdziwym zespołem i zaczną dawać 100% swoich możliwości.

Syjon15.11.2020 19:51