20.04.2024, 18:15

Bramka Mounta w reprezentacji

dodał: admin 19.11.2020 08:05 źródło: goal.pl
Mason Mount

Mason Mount zapisał na swoje konto bramkę strzeloną w reprezentacji Anglii która nie dała żadnych szans w spotkaniu z Islandią (4:0). Dla Trzech Lwów było to pożegnanie z tegoroczną Ligą Narodów.

Faworytem byli podopieczni Garetha Southtgate'a i swoją wyższość nad rywalem potwierdzili już w pierwszej połowie. Anglicy dominowali na boisku, praktycznie nie dając dojść do głosu swoim rywalom, a swoją dużą przewagę udokumentowali zdobyciem dwóch bramek.

W 20. minucie wynik meczu otworzył Declan Rice, który uderzeniem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Phila Fodena z rzutu wolnego.

W 24. minucie piłka po raz drugi znalazła się w bramce gości. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i złej interwencji jednego z obrońców piłka trafiła pod nogi Masona Mounta, który minął w polu karnym jednego z rywali, a następnie mając przed sobą tylko bramkarza pewnie trafił do siatki.

Od 54. minuty reprezentacja Islandii zmuszona była grać w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Birkir Savarsson.

Anglicy wykorzystali tę sytuację dopiero w końcu meczu: dwa gole zdobył Phil Foden ustalając wynik spotkania na 4:0