26.03.2024 16:15

cześć

Chelsea vs Portsmouth 4:0!

dodał: admin 17.08.2008 16:28 źródło: goal.pl
Chelsea Londyn pokonała w pierwszym niedzielnym meczu 1. kolejki Premiership Portsmouth aż 4:0 i została tym samym liderem ligi. Kapitalnie rozpoczął pracę na Stamford Bridge Luis Felipe Scolari !

Dobrze ten mecz rozpoczął się dla gości. Najpierw celnie uderzał Peter Crouch, a po chwili Jermain Defoe. Piłka padła jednak łupem Petra Cecha.
Kolejne akcje należały już do gospodarzy.

Sygnał do ataków dał Frank Lampard, którego strzał z trudem sparował David James. 60 sekund później nad poprzeczką uderzył Nicolas Anelka.
Wreszcie trzecia akcja zakończyła się bramką dla Chelsea. Michael Ballack zagrał do Joe'a Cole'a i ten otworzył sezon dla The Blues.

Podopieczni Luisa Felipe Scolariego nadal atakowali i po 26. minutach prowadzili już 2:0. Nowy nabytek Chelsea - Deco dośrodkował w pole karne, gdzie do strzału głową doszedł Nicolas Anelka i podwyższył wynik na 2:0.

Tuż przed przerwą Portsmouth powinno zdobyć bramkę. Najpierw na strzał zdecydował się Niko Kranjcar, Cech wybił przed siebie. Do dobitki doszedł Peter Crouch, ale także czeski bramkarz sparował to uderzenie, lecz kolejna dobitka Glena Johnsona została zablokowana przez Ricardo Carvalho.
W 45. minucie piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Sylvain Distin, lecz zupełnie z tą decyzją arbitra nie zgadzał się David James i za dyskusje dostał żółtą kartkę. Do "jedenastki" podszedł Frank Lampard i podwyższył na 3:0.

Tuż po zmianie stron swojego drugiego gola próbował zdobyć Nicolas Anelka, ale Francuz posłał piłkę nad poprzeczką.
W rewanżu celnie główkował Crouch. Na tablicy świetlnej nadal widniał wynik 3:0 dla gospodarzy.

The Blues na początku drugiej połowy częściej atakowali, jednak im było bliżej końca meczu - tym tych ataków było mniej. Portsmouth także nie było w stanie zdecydowanie zagrozić bramce Chelsea.
Sytuacja na tablicy wyników zmieniła się jednak w samej końcówce meczu: w 89. minucie piłka po kapitalnym strzale Deco znalazła się w prawym górnym rogu bramki The Pompey. 4:0 i The Blues zostali liderami Premiership.

kwiat818.08.2008 11:47

zajebioza!xD nasi pokazali kto tu rzadzi ManU nie ma szans oby tak dalej i mistrzostwo jest nasze

monka198818.08.2008 11:23