23.04.2024, 21:00

Kolejna victoria Tuchela

dodał: admin 07.02.2021 22:05 źródło: własne
Chelsea v United

Czwarty mecz, trzecia wygrana - Thomas Tuchel chyba powoli zdobywa sobie sympatię kibiców Chelsea. Tym razem The Blues wygrali z Sheffield 2:1 i zapisali na swoje konto kolejne 3 punty awansując na 5 miejsce tabeli. CFC kontrolowała przebieg spotkania choć nie obyło się bez nerwowej końcówki.

Gospodarze zaczęli odważnie i już w 1. minucie stworzyli groźną sytuację pod bramką Edouarda Mendy’ego, ale Oliver Burke był nieskuteczny.

Chelsea przeważała, miała inicjatywę, klepała, ale niewiele z tego wynikało. W 12. minucie Kevin Friend wskazał na rzut karny po faulu Bena Chilwella, ale po sprawdzeniu VAR okazało się, że zawodnik Sheffield był na spalonym i sędzia zmienił decyzję.
Chelsea mogła mówić o sporym szczęściu, ponieważ ofsajd był minimalny.

Tuż przed przerwą wysiłki podopiecznych Thomasa Tuchela zostały nagrodzone. Timo Werner przytomnie odebrał do Masona Mounta na środek pola karnego, a ten płaskim strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi.
Chelsea objęła prowadzenie, a Mount został drugim najmłodszym piłkarzem w historii klubu, który zdobył 10 bramek w Premier League. Dokonał tego mając 22 lata i 28 dni. Lepszy od niego był tylko Arjen Robben (21 lat i 342 dni).

Druga połowa zaczęła się świetnie dla gospodarzy, którzy już w 54. minucie zdołali doprowadzić do remisu, a właściwie uczynił to Antonio Rudiger|: po protopadłym podaniu rywali Niemiec przedłużył je obok wychodzącego Mendy’ego i skierował piłkę do bramki.

Na ratunek rodakowi pospieszył Timo Werner, który wpadł w pole karne, tam faulował go bramkarz rywali a jedenastkę na gola zamienił Jorginho.

Goście wrócili na prowadzenie i nie oddali go już do końca spotkania. Kwadrans przed końcem Timo Wernera zastąpił N’Golo Kante. Francuz oczywiście miał za zadanie wzmocnić środek pola i rozbijać potencjalne ataki przeciwników.

Ci choć chcieli wyrównać, to nie potrafili. Zabrakło atutów i pomysłu, aby zaskoczyć po raz drugi Mendy’ego, a co za tym idzie, zdobyć choćby jeden punkt.
Sytuacja Szabli jest trudna, z 11 punktami na koncie zamykają tabelę, ale jeżeli podtrzymają formę z ostatnich tygodni i będą potrafili wygrywać raz na dwa mecze, to mogą jeszcze sporo namieszać w Premier League.

W następnej kolejce Chelsea podejmie na Stamford Bridge Newcastle United, a Sheffield zmierzy się na wyjeździe z West Hamem.

5027 wyświetleń | 23 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

Nieznany17.11.2021 21:51

Ooo, nawet i o mnie już robicie te fake konta

Nieznany17.11.2021 21:50

Słaby mecz w wykonaniu naszych. Formacja 3-5-2 kompletnie nie trafiona, bez skrzydeł nasz atak nie istnieje. Giroud bezużyteczny, Chilwell niestety też słabiutko. Niestety ale Alonso wygląda lepiej na wahadłem. Na mały plus Werner i Mount. Ważne 3 punkty i gonimy TOP 4

lysy8316.02.2021 18:06

Kolejna mizeria i gra tuchela

Nieznany08.02.2021 16:39

KOCHAM WAS WSZYSTKICH, KOCHAM CHELSEA! :D JESTEŚMY MISTRZAMI!!!!!!!!! OEOEOEOEOEOOEOEOEOEOEOEOEO!!!!

adam108.02.2021 16:12

@ruffnecky nie wiem jak ty masz w fifie ale gdy ja ściągam więcej niż jedną gwiazde na sezon to zespół mi zaczyna grać na wyniki 1:0, 0:0 lub 0:1 dla tego zwykle buduje zespół na początek z bardziej znanych nazwisk a w nowszych fifach gdzie są treningi to rozwijam młodych którzy w następnych latach wzmacniają zespół. A w starszych wyporzyczam a jak toś się dostatecznie rozwinie to też uzupełniam nimi kadre.

ruffnecky08.02.2021 13:34

@lopez
Nie trzeba być alfą i omegą aby rozumieć, że "kibicowanie przez zwalnianie" to żadne kibicowanie.
"If you can't support us when we loose or draw, don't support us when we win"

Drużyna nie może składać się z samych gwiazd, Galaktyczne składy Realu przez lata głównie zawodziły, ale młodzież wychowana na statystykach z Fify tego nie ogarnia

OjciecCFCFowej08.02.2021 08:55

Ja również nie jestem żadnym lopezem, a już na pewno nie lopezem!

lopez08.02.2021 08:12

@ruffnecky, jakiego trofeum? Nikt nie każe wygrywać LM ani Premier League. Jedynie w FA Cup można coś popróbować. Poza tym, gdzie ty masz płaczliwe komentarze nt. pucharów?
P.S. uważaj na mojego klona, jest bardzo niebezpieczny :)

ruffnecky08.02.2021 03:25

jak w tym sezonie nie wygramy trofeum to wbrew płaczliwym komentarzom świat się nie skończy

Rico8808.02.2021 00:03

Hazard z powrotem w Chelsea. Serce znowu bije mocniej.
W Chelsea się odbuduje, bo te patałachy lekarze w Realu to nieudolni jacyś są. Potrzebuje rosyjskiej wódki i wędzonej słoniny i stanie na nogi hehe.